Washburn

Share your love:

Moje graty

Yo jako że za specjalnie nie udzielam się na forum…

Problem z przesterem Sansampa.

Omawiam swoje doświadczenie z używaniem Sansamp Bass Driver, szczególnie problemy z uzyskaniem satysfakcjonującego przesteru z tego urządzenia. Mimo maksymalnych ustawień drive i blend, przester jest ledwo słyszalny, co nieco frustrowało mnie oraz innych użytkowników.

Kolejna długa i nudna historia, czyli skąd dlaczego i jak ?

W artykule podzielam się moją muzyczną podróżą z basem, począwszy od pierwszych dźwięków na zakupionym używanym Washburn XB100, po obecną miłość do brzmień Peavey Basic 60. Opowiadam również o swoich wyborach sprzętowych, wymianie pickupów na Seymur Duncan SPB-3, oraz o moich planach na przyszłość.

Combo pod Washburne’a T-14

Autor rozważa zakup nowego comba basowego do swojego basu Washburn T-14, poszukując urządzenia, które pomoże mu osiągnąć lepszy dźwięk. Ma budżet 1000-1400zł i zastanawia się nad modelami Laney RB5, Hartke A100, oraz Fender Rumble 100 Watt.

Moje graty :]

Zabawki początkującego basisty. Niby nic wielkiego a jak cieszy 😀…

Tomasz

Witam pracuje w sklepie muzycznym w Grójcu i aktualnie szukam…

Mateusz Osa

Mój sprzęt? Washburn T14 Bass combo Vision MB-25

Witam!

Witam. Jestem Piotrek, mam 17 lat. Na basie gram krótko…

Washburn Bass275

Washburn Bass275

Witam! Mam pytanko czy ktoś zna taki piecyk Washburn Bass275,…

Washburn Bass275
Washburn

Marka Washburn, założona w 1883 roku w Chicago, jest synonimem jakości i tradycji w produkcji gitar oraz innych instrumentów muzycznych. Znana z innowacyjności i szerokiej oferty, firma zdobyła uznanie muzyków na całym świecie. Washburn to firma założona w 1883 roku w Chicago. Zajmuje się produkcją gitar i akcesoria muzycznych. Znajdziemy w jej ofercie instrumenty dla początkujących jak i dla prawdziwych koneserów. Wiele z największych nazwisk rocka, bluesa czy folku grało na gitarach Washburna. Firma uzyskała uznanie i szacunek muzyków z całego świata, będących zwolennikami rock and rolla przez bluesa do metalu i hard rocka.
Historia firmy w pigułce
Korzenie firmy sięgają czasów przed wojną secesyjną. Na początku lat 70. wypuszczone serię Wing – to ich pierwsze modele elektryczne. Washburn dostarczała naprawdę instrument dobrej jakości w umiarkowanej cenie. W 1889 roku Washburn stał się największym producentem mandoliny w Ameryce. W 1912 wyprodukowali pierwszą gitarę typu dreadnought – Lakeside Jumbo. W roku 1930 z Tonk Brothers wypuścili na rynek jedną z najlepiej sprzedających się gitar w stylu audytorium – Solo Deluxe. Od samego początku firma zajmowała się produkowaniem gitar akustycznych. Wprowadziła wiele udoskonaleń w konstrukcje gitar i proces ich  budowy. Washburn jest pierwszą firmą, która zastosowała system manufakturowy podczas wytwarzania gitar. Wprowadzili również do produkcji akustyczne gitary o dużym pudle rezonansowym.
Co dobrego proponuje Wasburn?
Oferta gitar Washburn Guitars jest naprawdę imponująca. Istnieje osiemnaście serii a w każdej z nich od kilku do kilkunastu modeli gitar. Rozwijają serię gitar podróżnych o nazwie „Rover”, poręcznych i do zabrania ze sobą wszędzie – na każdy rodzaj wypoczynku urozmaicony muzyczną nutą. Seria „Taurus” idealnie sprawdzi się dla osób zaczynających swoją przygodę z gitarami basowymi. Seria „Sonamaster” też jest serią skupiającą gitary dla początkujących muzyków, ale poszukujących już instrumentu, który zapewni wysoki komfort gry oraz zadowalającą jakość brzmienia w niezbyt wygórowanej cenie. Inspirowane są gitarami rozwijanymi przez firmę w latach 80. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę przygotowali specjalne zestawy gitarowe – w ich skład wchodzi wszystko, czego potrzebuje debiutant. Znajdziemy w nim oczywiście gitarę, pasek, futerał oraz w bonusie elektroniczny tuner, płytę DVD z lekcjami gry oraz bardzo praktyczny zestaw kostek do gry. Z kolei dla miłośników ciężkiej i szybkiej muzyki rewelacyjnie nada się seria „Parallaxe”, która jest przystosowana, aby sprostać wymaganiom stawianym tego rodzaju gitarom.
Również akustyki
Obok swoich gitar elektrycznych Washburn Guitars rozwija sukcesywnie swoją ofertę gitar akustycznych, wśród których pojawiają się coraz ciekawsze instrumenty. Chociaż w kolekcji przeważają gitary z korpusami wykonanymi z litego drewna, to oferują również dwie serie gitar akustycznych o lżejszym – brzmieniowo i konstrukcyjnie – charakterze. Tutaj warto się skupić na „Jazz” oraz „Hollowbody”. Znajdziemy też instrumenty sygnowane przez gitarzystów – gitarzystę Stryper, Michaela Sweeta czy Ola Englunda i Nuno Bettencourta.
Inne instrumenty
Oprócz gitar Washburn wytwarzało i nadal wytwarza banja, ukulele i mandoliny. Firma może poszczycić się długą, trwającą już 130 lat historią oraz wieloletnim doświadczeniem w produkcji instrumentów, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.