Squier

Share your love:

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Graciarnia :D

Chciałbym się pochwalić moimi gratami;) Więc gitarą na której najczęściej…

Skłajerek

Tak więc… Miałem zapapraną maskownicę i uszkodzony potencjometr. Więckupiłem w…

zabaweczki

Z przyjemnością dzielę się moją kolekcją muzyczną, która składa się z różnorodnych basów i wzmacniaczy. Szczególnie wyróżnia się tu zestaw od Ampega oraz niezwykłe modyfikacje moich instrumentów.

Black&White

Autor opisuje swoje doświadczenie ze sprzedaży gitary Fender w zamian za customowego Squiera od lokalnego lutnika. Wspomina także o wykorzystywaniu sprzętu w studiu, gdzie ćwiczą, bez konieczności przynoszenia własnego.

Fender Precision Jazz Bass

Artykuł przedstawia osobiste wrażenia autora na temat basu Fender Precision Jazz Bass, drugiej sygnatury Marka Hoppusa z blink-182. Podkreśla unikatowe charakterystyki instrumentu, takie jak kolor, odwrócone pickupy i specjalne logo Fendera.

Squier Precision Bass Made in Japan 1983

Przedstawiam recenzję mojego Squier Precision Bass z 1983 roku, wykonanego w Japonii. Bas łączy w sobie klasyczny design z lat '60, znakomitą jakość wykonania i unikalne brzmienie, dzięki czemu stał się moją dumną posiadłością.

Squier Precel qbanez’a z 1995 roku

Recenzja Squier Precel qbanez'a z 1995 roku. Bas, mimo swojego koreańskiego pochodzenia, sprawdził się znakomicie w warunkach zespołowych, zwłaszcza w rockowym i bluesowym brzmieniu.

Najlepsze basy 2019 roku – przegląd

Rok 2019 obfitował w nowe modele basów - przedstawiamy dziesięć z nich, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród czytelników. Od limitowanych edycji sygnatur po innowacyjne serie, te basy definiowały rok.

Debiut nowych basów Squier Classic Vibe na Summer NAMM

Podczas targów Summer NAMM 2019, firma Fender wprowadziła do oferty dziewięć nowych modeli z serii Squier Classic Vibe, w tym cztery basy: Precision Bass lat 50., Precision Bass lat 70., Mustang Bass lat 60. oraz Jaguar Bass. Każdy z tych instrumentów czerpie inspiracje z vintage'owych modeli.

Orange CR-100-BXT

Orange Cr 100 Bxt
Po dłuższej przerwie wracam do gry na basie i szukam idealnego wzmacniacza, który sprosta moim oczekiwaniom. Orange CR-100-BXT wydaje się być kandydatem z potencjałem na czyste, vintage'owe brzmienie, idealne do domu i prób.

Miękki jak Squier, czyli jakość soft maple

Autor rozważa zakup Squiera VM Precision z korpusem wykonanym z drewna soft maple, zastanawiając się nad jego jakością i wytrzymałością na przestrzeni lat. Poszukuje solidnych informacji na temat wytrzymałości tego materiału w porównaniu z innymi popularnymi rodzajami drewna używanymi w budowie basów.

Wymiana gryfu

Opisuję moje doświadczenia związane z wymianą gryfu w gitarze Squier P+J. Zmagałem się z problemem uszkodzonego gryfu, co skłoniło mnie do zakupu nowego - przedstawiam moje rozterki i jak z nich wybrnąłem.

drgania strun

Od kilku lat zajmuję się produkcją muzyki, a niedawno dodatkowo zainteresowałem się graniem na basie. Kupiłem Squier'a vintage modified precision bass i podczas prób na monitorach Yamaha HS 80 dostrzegłem problem z drganiami innych strun.

Squier Affinity – poprostu przestał grać

Posiadacz Squier Affinity P-BASS Gitara basowa RW-BSB opisuje doświadczenie nagłego przestania działania instrumentu podczas wspólnego grania z kolegą. Po awarii kabla gitara wciąż nie wydawała dźwięków, poza buczeniem przy dotyku strun, co nasuwa pytania o potencjalne uszkodzenie.

Przetwornik precision do jazz bassa

W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.

Squier VM P-Bass czy Vintage V4?

Analizuję różnice między Squier Vintage Modified Precision Bass a Vintage V4, biorąc pod uwagę dźwięk, wygląd i ich vintage vibe. Oba basy przykuwają uwagę swoimi estetycznymi walorami, jednak Vintage V4 wydaje się mieć lepsze opinie pod względem brzmienia vintage.

Solidny bas na początek?

Solidny Bas Na Poczatek
Przygoda z basem to nie tylko muzyka, ale i poszukiwanie idealnego instrumentu. Nasz czytelnik szuka basu o wyrazistym brzmieniu, który sprawdzi się w różnych gatunkach - czy to coś z rodzaju Rickenbacker, Jazz Bass?

Przetworniki – Squier Precision Bass Standard V

Kacper podzielił się swoimi doświadczeniami z użytkowania Squier Precision Bass Standard V i rozważa ulepszenie brzmienia przez zmianę przetworników na Seymour Duncan SSJ5-3N. Porusza problem dopasowania wymiarów nowych pickupów do nietypowej konstrukcji basu.

problem z elektryką fender squier p-bass

Problem Z Elektryka Fender Squier P Bass
Opisano problem z elektryką basu Fender Squier P-Bass, który polega na generowaniu niepożądanych szumów w zależności od ustawienia potencjometrów volume i tone. Szumy zmniejszają się lub zanikają po dotknięciu strun lub metalowych elementów basu.

Bas w kratkę czyli Burberry Precision

Autor tekstu opisuje swoje marzenie o posiadaniu trzech niezwykłych basów, w tym jednego w szczególnie oryginalnej odsłonie - basu Precision w kratkę Burberry. Po nieudanej próbie oklejenia Squiera winylem, autor zamierza spróbować metodą oklejania materiałem.

Squier P-Bass czy Sterling SUB

Rozważając zakup pierwszego basu, porównuję dwa popularne modele: Squier Vintage Modified Precision Bass i Sterling SUB Series Ray 4. Oba modele mają swoje zalety, ale decyzja nie jest łatwa ze względu na różnice w brzmieniu, cenie i dostępności.

Lakierowanie i nowe przetworniki – Różowy Squier

W artykule opisałem proces odnawiania mojego Squiera Affinity P-Bass, począwszy od zmiany wyglądu przez malowanie, aż po wymianę przetworników na Seymour Duncan. Podzieliłem się również kosztem całego przedsięwzięcia i moimi przemyśleniami na temat wartości takiej modernizacji.

Squier Vintage Modified Precision Bass

Szukam informacji na temat Squier Precision Bass w wersji Vintage Modified z 2010 roku. Jestem ciekaw, czy warto zainwestować około 1300zł w ten model.

Witam serdecznie.

Krystian, 16-letni użytkownik, przedstawia swoją muzyczną pasję i doświadczenia po przeprowadzce do Anglii. Ujawnia swoje zainteresowania, w tym grę na gitarze basowej marki Squier Precision Bass, oraz swoje ulubione zespoły.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

basowe przywitanie

Witam. już jakiś czas przeglądam forum, ale teraz postanowiłem się…

Squier P-Bass

Ogółem jestem z niego zadowolony. Jest to moja pierwsza „piątka”…

hotdogierz

„Blues to korzenie, reszta muzyki to tylko owoce” Mój sprzęt?…

An777

Mój sprzęt? aktualnie: Squier precision bass by fender made in…

Grzegorz Kryger

, www.myspace.com/elementadGram od 1990-01-05 Mój sprzęt? Yamaha BBG5S – 2000…

Fender prezentuje basy z serii Squier Sonic

Fender, znany producent instrumentów muzycznych, wprowadził na rynek nową linię basów - Squier Sonic, zastępując tym samym serię Squier Bullet. W ofercie znajdują się dwa modele basów: Squier Sonic Bronco Bass i Squier Sonic Precision Bass, które charakteryzują się atrakcyjną ceną i nowymi kolorami.

Tomek S

Mój sprzęt? Fender Jazz Bass 1993 MIJ OLP MM2 2006…

Nowości w serii Squier Contemporary: Cztery nowe modele basów

Firma Fender rozszerzyła swoją serię Squier Contemporary o dwa modele gitar oraz cztery nowe modele basów. Każdy z nich wyposażono w nowoczesne przetworniki Squier SQR, a modele Jazz Bass posiadają parę humbuckerów, natomiast modele Precision wyposażono w przetwornik P z humbuckerem w pozycji przy mostku.

Nowe modele basów Squier w serii Classic Vibe

Squier odświeża serię Classic Vibe, wprowadzając modele basów inspirowane dekadami '60 i '70. Oferta obejmuje Jazz Bass i Precision Bas z lat '60, Jazz Bass z lat '70 oraz Bass VI, obok nowego projektu przetworników i charakterystycznego stylu Fendera.

Albert Przymus

O mnie.Gram od 2006-12-24 Mój sprzęt? Squier VM Jazz Bass…

Tomek

Mój sprzęt? Obecnie Ibanez GSR 180 Combo Tecamp TEC80B 65W…

Bruno Prystupa

Mój sprzęt? Squier Vintage Modified Precision Bass Ashdown EVO II…

krzysiekz28

Mój sprzęt? Teraz Squier VM Precision (klon) Paczka na dwóch…

Squier ogłasza premierę basu sygnowanego przez Evę Gardner – Precision Bass

Squier we współpracy z Evą Gardner, wprowadza na rynek nowy model basu Precision, który jest odzwierciedleniem zarówno wyjątkowego stylu jak i nieprzeciętnych umiejętności basistki. Instrument jest nie tylko wizualnym dziełem sztuki, ale również technicznym majstersztykiem, zaprojektowanym, by sprostać wymaganiom profesjonalistów.

Wioślarz

Mój sprzęt? Fender Squier Affinity Precision Bass

stoka

Mój sprzęt? Sterling Ray 4 SUB, Squier P-Bass, Ashdown MAG…

Mawary

Mój sprzęt? Squier Precision Standard, Ashdown ABM 500 evo III

Łukasz Lejk

Gram od 2008-08-08 Mój sprzęt? Squier Afinity P-Bass Taurus BL…

zeluuu

Mój sprzęt? Yamaha Pulser 400 Precision Bass ’76, Squier Vintage…

Shadi

Gram od 2008-05-14 Mój sprzęt? Squier affinity precision bass, ldm…

Czołgiem!

Cześć! Nazywam się Piotrek, na basi gram od 2 lat.…

fender Squier standart

Fender Squier Standart

www.bigbeat.pl/product_info.php?store=Fender_Squier_Standart_P-Bass_Special_RW&products_id=4456 co sądzicie o tym bassie?

Squier

Squier to uznana marka instrumentów, będąca własnością Fendera, oferująca tańsze odpowiedniki gitar Fendera. Od strun instrumentów po nowoczesne basy, odkrywamy historię i ofertę marki Squier. Squier to znana wszystkim marka sprzętu gitarowego, która jest własnością firmy Fender. Od momentu powstania, co miało miejsce pod koniec XIX wieku, aż do momentu przejęcia, Squier zajmował się produkcją strun do instrumentów. Firma została wykupiona w latach 60 i czekała uśpiona na swój rozkwit prawie 20 lat.
Co oferuje marka Squier od Fendera?
Jak wiadomo marka Squier jest producentem tańszych odpowiedników gitar z wieloletnią tradycją wytwarzanych w kuźni Fendera. To gitary wysokiej jakości wykonane w bardzo precyzyjny sposób, które pozwala na osiągnięcie naprawdę świetnego brzmienia. Oferta marki obejmuje nie tylko sprzęt dla laików i początkujących gitarzystów, ale również dla prawdziwych koneserów. Możemy spotkać się z sygnaturami takich muzyków jak Jim Root czy John 5. Kształty i technologie wypracowane przez Fendera wykonywane i montowane były na początku w Japonii, potem kolejno w Korei i Chinach. Hasło przewodnie marki Squier brzmi: „Przestań śnić, zacznij grać!”, jest kwintesencją tego, co chce nam przekazać producent, dostarczając dobrej jakości sprzęt po przystępnych cenach. Po co marzyć o drogich gitarach, na które nie zawsze nas stać, jeśli od ręki możemy dostać fajny kawałek wiosła, które i nam, i naszym uszom sprawi wiele przyjemności? Czytając opinie różnych gitarzystów, w tym wielu basistów testujących różne z gitar tej firmy, mogę wyciągnąć prosty wniosek. To sprzęt z ogromnym potencjałem, który może z pewnością być porównywany do swoich fenderowskich pierwowzorów. Gdyby nie fakt, że produkcją zajmują się kraje azjatyckie, można by się pomylić.

Aktualnie możemy z łatwością zakupić budżetowe wersje Fenderów różnych odmian z linii: Telecastery, Jagmastery, Duo-Sonic, Stratocastery, Precision Bass, Jaguar Bass oraz Jazz Bass. Ilość modeli dostępnych w portfolio marki jest imponująca i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nadal produkowanymi seriami są: Affinity, Vintage Modified, Bullet, Deluxe, Classic Vibe, Obey, Paranormal, Mini oraz Standard.
Skąd pierwotnie pochodzi Squier?
Pierwsze skojarzenie słysząc nazwę Squier – brzmi Fender. Jednak zastanówmy się, co było wcześniej. Nazwa firmy podchodzi od nazwiska anglika Jerome Bonaparte Squiera, który wyemigrował do Ameryki w drugiej połowie XIX wieku. Był zafascynowanym rzemieślnikiem i lutnikiem uczącym się budowy i naprawy skrzypiec. Jak się okazało, jego kunszt został doceniony przez klientów i okrzyknięto go „amerykańskim Stradivarusem”. Warsztat Squiera skupił się na wytwarzaniu ręcznie nawijanych strun skrzypcowych najwyższej klasy oraz innych instrumentów muzycznych. Docenił go również Leo Fender, który właśnie jego strun używał podczas testów i konstruowania swoich pierwszych instrumentów. To był początek drogi do przejęcia marki przez Fendera, które początkowo wydawało się wielką porażką dla marki Squier ze względu na niemal dwudziestoletnie uśpienie firmy po jej przejęciu. Na odrodzenie musieliśmy trochę poczekać, ale dziś możemy się cieszyć z owoców ciężkiej pracy zarówno Leo Fendera, jak i pierwotnego ojca firmy Jeroma Squiera.