Squier

Share your love:

Squier jb vm + seymour duncan sjb-3 + badass II + zabiegi estetyczne

W artykule opisuję proces transformacji Squiera JB VM w instrument, który niewiele ustępuje Fenderom MIM pod względem jakości dźwięku, dzięki wymianie przystawek na SD SJB-3 i mostka na Badass II. Pokazuję również, jak nieznaczne zmiany w wyglądzie mogą wpłynąć na całokształt odczucia z gry na tym basie.

Miękki jak Squier, czyli jakość soft maple

Autor rozważa zakup Squiera VM Precision z korpusem wykonanym z drewna soft maple, zastanawiając się nad jego jakością i wytrzymałością na przestrzeni lat. Poszukuje solidnych informacji na temat wytrzymałości tego materiału w porównaniu z innymi popularnymi rodzajami drewna używanymi w budowie basów.

Wybór basu. Pomóżcie. Do około 800-850zł

Dokonując wyboru nowego basu w przedziale cenowym do 850 zł, mamy kilka opcji w sklepach muzycznych w Toruniu. Porównujemy modele Yamaha RBX 270, Cort GB34 A 3TS, Epiphone Embassy Standard IV Bass, Ibanez GSR200 oraz Squier Affinity Precision Bass, biorąc pod uwagę ich specyfikacje i przydatność do gry w punka i ska.

Squier VM P-Bass czy Vintage V4?

Analizuję różnice między Squier Vintage Modified Precision Bass a Vintage V4, biorąc pod uwagę dźwięk, wygląd i ich vintage vibe. Oba basy przykuwają uwagę swoimi estetycznymi walorami, jednak Vintage V4 wydaje się mieć lepsze opinie pod względem brzmienia vintage.

Sandberg Electra TT4 czy Fender Standard Jazz Bass MIM ?

Na podstawie doświadczeń z gitarą Squier Jazz Bass Vintage Modified '70 autor zastanawia się nad wyborem pomiędzy Sandberg Electra TT4 a Fender Standard Jazz Bass MIM z najnowszej produkcji 2012-2013. W tekście autor rozważa, czy warto inwestować w jeden z tych modeli, czy lepiej ulepszyć obecny instrument.

Squier P-Bass czy Sterling SUB

Rozważając zakup pierwszego basu, porównuję dwa popularne modele: Squier Vintage Modified Precision Bass i Sterling SUB Series Ray 4. Oba modele mają swoje zalety, ale decyzja nie jest łatwa ze względu na różnice w brzmieniu, cenie i dostępności.

Zielony666 vs Fender[R] vs Reszta Świata

Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z poszukiwań idealnego basu w południowej Polsce, opisując testowanie różnych modeli i rozmowy ze sprzedawcami. Konkluduje, że Fender nie jest już wyznacznikiem jakości i narzeka na wysokie ceny w Polsce.

cort gb94 czy może Squier Classic Vibe Jazz Bass

Autor rozważa zakup nowego instrumentu basowego, wahając się pomiędzy modelem Squier Classic Vibe Jazz Bass a Cort GB94. Oba instrumenty mają swoje plusy, jednak decyzja o zakupie nie jest łatwa.

Mały dylemat Yamaha vs Squier

Autor rozważa wymianę swojej obecnej gitary basowej Yamaha RBX 775 na Squier Vintage Modified Jazz Bass, kierując się marzeniem o posiadaniu gitary typu jazz-bass, mimo obaw o jakość Squiera. Brakuje mu środków, więc jest zmuszony sprzedać Yamahę, by móc zakupić nową gitarę.

Drugi bas-Fender Squier Jazz Bass IV albo Ibanez SR400PB

Rozważając zakup drugiego basu, miałem okazję porównać Fender Squier Jazz Bass IV z Ibanez SR400PB, odkrywając przy tym kluczowe różnice i propozycje cenowe. To doświadczenie nie tylko pomogło mi w wyborze, ale także uświadomiło zmianę w percepcji marki Squier na przestrzeni lat.

Fender ’70 Jazz Bass reissue

Przyglądamy się modelowi Fender '70 Jazz Bass reissue, rozważając jego cechy w kontekście zmiany sprzętu z Squiera na coś bardziej zaawansowanego. Porównujemy go z sygnaturą Millera, zastanawiając się nad różnicami w jakości dźwięku, materiałach i pochodzeniu instrumentów.

Squier vs Fender

Hej, mam nadzieje że pomożecie z wyborem basu. Zastanawiałem się…

Squier vs Fender

Witam wszystkich forumowiczów! Proszę o rade przy wyborze gitary, mianowicie…

Squier

Squier to uznana marka instrumentów, będąca własnością Fendera, oferująca tańsze odpowiedniki gitar Fendera. Od strun instrumentów po nowoczesne basy, odkrywamy historię i ofertę marki Squier. Squier to znana wszystkim marka sprzętu gitarowego, która jest własnością firmy Fender. Od momentu powstania, co miało miejsce pod koniec XIX wieku, aż do momentu przejęcia, Squier zajmował się produkcją strun do instrumentów. Firma została wykupiona w latach 60 i czekała uśpiona na swój rozkwit prawie 20 lat.
Co oferuje marka Squier od Fendera?
Jak wiadomo marka Squier jest producentem tańszych odpowiedników gitar z wieloletnią tradycją wytwarzanych w kuźni Fendera. To gitary wysokiej jakości wykonane w bardzo precyzyjny sposób, które pozwala na osiągnięcie naprawdę świetnego brzmienia. Oferta marki obejmuje nie tylko sprzęt dla laików i początkujących gitarzystów, ale również dla prawdziwych koneserów. Możemy spotkać się z sygnaturami takich muzyków jak Jim Root czy John 5. Kształty i technologie wypracowane przez Fendera wykonywane i montowane były na początku w Japonii, potem kolejno w Korei i Chinach. Hasło przewodnie marki Squier brzmi: „Przestań śnić, zacznij grać!”, jest kwintesencją tego, co chce nam przekazać producent, dostarczając dobrej jakości sprzęt po przystępnych cenach. Po co marzyć o drogich gitarach, na które nie zawsze nas stać, jeśli od ręki możemy dostać fajny kawałek wiosła, które i nam, i naszym uszom sprawi wiele przyjemności? Czytając opinie różnych gitarzystów, w tym wielu basistów testujących różne z gitar tej firmy, mogę wyciągnąć prosty wniosek. To sprzęt z ogromnym potencjałem, który może z pewnością być porównywany do swoich fenderowskich pierwowzorów. Gdyby nie fakt, że produkcją zajmują się kraje azjatyckie, można by się pomylić.

Aktualnie możemy z łatwością zakupić budżetowe wersje Fenderów różnych odmian z linii: Telecastery, Jagmastery, Duo-Sonic, Stratocastery, Precision Bass, Jaguar Bass oraz Jazz Bass. Ilość modeli dostępnych w portfolio marki jest imponująca i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nadal produkowanymi seriami są: Affinity, Vintage Modified, Bullet, Deluxe, Classic Vibe, Obey, Paranormal, Mini oraz Standard.
Skąd pierwotnie pochodzi Squier?
Pierwsze skojarzenie słysząc nazwę Squier – brzmi Fender. Jednak zastanówmy się, co było wcześniej. Nazwa firmy podchodzi od nazwiska anglika Jerome Bonaparte Squiera, który wyemigrował do Ameryki w drugiej połowie XIX wieku. Był zafascynowanym rzemieślnikiem i lutnikiem uczącym się budowy i naprawy skrzypiec. Jak się okazało, jego kunszt został doceniony przez klientów i okrzyknięto go „amerykańskim Stradivarusem”. Warsztat Squiera skupił się na wytwarzaniu ręcznie nawijanych strun skrzypcowych najwyższej klasy oraz innych instrumentów muzycznych. Docenił go również Leo Fender, który właśnie jego strun używał podczas testów i konstruowania swoich pierwszych instrumentów. To był początek drogi do przejęcia marki przez Fendera, które początkowo wydawało się wielką porażką dla marki Squier ze względu na niemal dwudziestoletnie uśpienie firmy po jej przejęciu. Na odrodzenie musieliśmy trochę poczekać, ale dziś możemy się cieszyć z owoców ciężkiej pracy zarówno Leo Fendera, jak i pierwotnego ojca firmy Jeroma Squiera.