Squier

Share your love:

Jazz Bassowe coś

Przedstawiam wam oto niedawno zakupionego przeze mnie basa: Squier Deluxe…

odświeżony Squier vm

Ostatnio odświeżyłem mojego Squiera przez nowy pickguard i fenderowskiegałeczki. Podoba…

Dżez Bejs

Nie wiem co mam pisać dlatego napiszę tylko, że jestem…

Nowy basik ;]

Po 10-miesięcznej przerwie w posiadaniu basu nadszedł czas na małe…

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Nowy bas!

Takiego oto squiera kupiłem za 300zł, działa, nie obity ,…

Graty kububaska

Squier vintage modified jazz bass, Ampeg SVT 410 HLF zakupiona…

Sprzęcior

Nowy head Ampeg SVT 5 Pro, kolumna Gallien Krueger z…

Graciarnia :D

Chciałbym się pochwalić moimi gratami;) Więc gitarą na której najczęściej…

graty krolika

na zdjęciach: 1: Ibanez musician 2924 2: Ibanez roadstar rb620…

Skłajerek

Tak więc… Miałem zapapraną maskownicę i uszkodzony potencjometr. Więckupiłem w…

zabaweczki

Z przyjemnością dzielę się moją kolekcją muzyczną, która składa się z różnorodnych basów i wzmacniaczy. Szczególnie wyróżnia się tu zestaw od Ampega oraz niezwykłe modyfikacje moich instrumentów.

Moje skromne instrumentarium

Autor opisuje swoje domowe instrumentarium, w skład którego wchodzą przede wszystkim gitara Squier i OLP, fretless oraz elektroakustyk używany głównie w domu. Zaznacza też obecność kostek (zwłaszcza Jim Dunlop o grubości 1mm) oraz brak nagłośnienia.

Trippy Storage Room

Moje miejsce na krótki czas przemieniło się w niewielki magazyn urządzeń basowych. Niektóre z tych urządzeń nie należą do mnie, a jeszcze więcej ciekawych sprzętów czeka na odkrycie.

Kolejny update sprzętu :]

W swoim najnowszym zestawie używam Fender Precision MIJ z 1985 roku oraz Squier P/J fretless z 2009 roku, wszystko to nagłaśniane przez Orange Terror Bass 500 i dwie paczki 115 oparte na głośnikach Electro Voice 400W. Do tego dołącza klasyczny duet efektów: EHX Big Muff i Morley Power Wah Volume.

Fender/Squier Custom 70’s Telecaster Bass

Mój Custom 70's Telecaster Bass to połączenie gryfu od Fendera z korpusm i potencjometrami Squiera, co daje unikalny, wszechstronny instrument. Posiada ciemne, ale dynamiczne brzmienie, idealne do różnych gatunków muzyki.

Fender Precision Jazz Bass

Artykuł przedstawia osobiste wrażenia autora na temat basu Fender Precision Jazz Bass, drugiej sygnatury Marka Hoppusa z blink-182. Podkreśla unikatowe charakterystyki instrumentu, takie jak kolor, odwrócone pickupy i specjalne logo Fendera.

Różowy Squier

Z eksperymentu z różowym Squierem Affinity Series wynikła transformacja nie tylko koloru, ale i brzmienia. Wymiana pickupów na Seymour Duncany SPB-3 i zmiana koloru na intensywny róż sprawiły, że bas znacząco przewyższył moje oczekiwania.

Moje graty

Przedstawiam przegląd mojego sprzętu muzycznego, począwszy od pedalboardu pełnego efektów, przez klasyczne gitary, aż po basową kombinację. Każdy element mojego zestawu ma swoją historię i charakter.

Fender Geddy Lee Jazz Bass

Podzieliłem się swoimi przemyśleniami na temat nowo nabytego Fender Geddy Lee Jazz Bass, który kupiłem używanego. Bas sprawdza się znakomicie na moim ampegu ba-115, mimo że początkowo był bardzo brudny i nie lubię jego czarnego koloru.

nowy nabytek – Ampeg BA-115

Niedawno nabyłem Ampeg BA-115 w bardzo dobrej cenie od osoby, która użyła go tylko kilka godzin. To moje pierwsze wysokiej klasy combo i pomimo drobnych szumów, jestem z tego zakupu niezwykle zadowolony.

Squier Precel qbanez’a z 1995 roku

Recenzja Squier Precel qbanez'a z 1995 roku. Bas, mimo swojego koreańskiego pochodzenia, sprawdził się znakomicie w warunkach zespołowych, zwłaszcza w rockowym i bluesowym brzmieniu.

Pimp My Jazz

Postanowiłem, że mój Jazz Bass zasługuje na lepszą sesję zdjęciową niż dotychczas. Zmieniłem maskownicę na czarną od Squiera i rozważam dalsze modyfikacje.

tani Jazz Bass no name – obalamy stereotypy C.D.

W recenzji taniego Jazz Basu no name sprawdzam, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie znaleźć jakość w niskiej cenie, opierając się na moich osobistych doświadczeniach oraz dostarczanych próbkach dźwiękowych. Bas wyróżnia się nie tylko korzystną ceną, ale także zaskakująco dobrym brzmieniem i wyglądem, nawet jeśli jest porównywany do droższych modeli Squiera i średniej klasy meksykańskich basów.

Squier JB relic

ELo Zawsze podobały mi się basy poobdzierane no i jest…

Sesja jazzbassa

Fotki zrobione jakimś cyfrowym fuji za 400zł także więcej się…

Mój Squierek:]

Mój Squier Vintage Modified Jazz Bass nie tak dawno temu…

Squier vintage mod V

Niedawno stałem się posiadaczem Squier'a Vintage Modified V, który wydał mi się atrakcyjny cenowo. Po dokładnym przetestowaniu instrumentu postanowiłem przeprowadzić szereg modyfikacji, aby poprawić jego jakość brzmienia i komfort gry.

Squier P-Bass

Ogółem jestem z niego zadowolony. Jest to moja pierwsza „piątka”…

Mój Squierek:]

Mój Squier Vintage Modified Jazz Bass nie tak dawno temu…

Dwa razy jazz

Moje byłe: Czerwony – Squier Jazz Bass ’94 Sunburst –…

jazz bass

Rocznik 1996 z Korei, mam go ok. 2000 r., przez…

Moje Graty:D

Mój sprzęt: Noisy Box 212 David Eden Wtx 260 Squier…

My funky squad

Orange crush 100bxt, Maruszczyk Elwood 4A, Squier VMTB Ten kolor,…

Squier

Squier to uznana marka instrumentów, będąca własnością Fendera, oferująca tańsze odpowiedniki gitar Fendera. Od strun instrumentów po nowoczesne basy, odkrywamy historię i ofertę marki Squier. Squier to znana wszystkim marka sprzętu gitarowego, która jest własnością firmy Fender. Od momentu powstania, co miało miejsce pod koniec XIX wieku, aż do momentu przejęcia, Squier zajmował się produkcją strun do instrumentów. Firma została wykupiona w latach 60 i czekała uśpiona na swój rozkwit prawie 20 lat.
Co oferuje marka Squier od Fendera?
Jak wiadomo marka Squier jest producentem tańszych odpowiedników gitar z wieloletnią tradycją wytwarzanych w kuźni Fendera. To gitary wysokiej jakości wykonane w bardzo precyzyjny sposób, które pozwala na osiągnięcie naprawdę świetnego brzmienia. Oferta marki obejmuje nie tylko sprzęt dla laików i początkujących gitarzystów, ale również dla prawdziwych koneserów. Możemy spotkać się z sygnaturami takich muzyków jak Jim Root czy John 5. Kształty i technologie wypracowane przez Fendera wykonywane i montowane były na początku w Japonii, potem kolejno w Korei i Chinach. Hasło przewodnie marki Squier brzmi: „Przestań śnić, zacznij grać!”, jest kwintesencją tego, co chce nam przekazać producent, dostarczając dobrej jakości sprzęt po przystępnych cenach. Po co marzyć o drogich gitarach, na które nie zawsze nas stać, jeśli od ręki możemy dostać fajny kawałek wiosła, które i nam, i naszym uszom sprawi wiele przyjemności? Czytając opinie różnych gitarzystów, w tym wielu basistów testujących różne z gitar tej firmy, mogę wyciągnąć prosty wniosek. To sprzęt z ogromnym potencjałem, który może z pewnością być porównywany do swoich fenderowskich pierwowzorów. Gdyby nie fakt, że produkcją zajmują się kraje azjatyckie, można by się pomylić.

Aktualnie możemy z łatwością zakupić budżetowe wersje Fenderów różnych odmian z linii: Telecastery, Jagmastery, Duo-Sonic, Stratocastery, Precision Bass, Jaguar Bass oraz Jazz Bass. Ilość modeli dostępnych w portfolio marki jest imponująca i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nadal produkowanymi seriami są: Affinity, Vintage Modified, Bullet, Deluxe, Classic Vibe, Obey, Paranormal, Mini oraz Standard.
Skąd pierwotnie pochodzi Squier?
Pierwsze skojarzenie słysząc nazwę Squier – brzmi Fender. Jednak zastanówmy się, co było wcześniej. Nazwa firmy podchodzi od nazwiska anglika Jerome Bonaparte Squiera, który wyemigrował do Ameryki w drugiej połowie XIX wieku. Był zafascynowanym rzemieślnikiem i lutnikiem uczącym się budowy i naprawy skrzypiec. Jak się okazało, jego kunszt został doceniony przez klientów i okrzyknięto go „amerykańskim Stradivarusem”. Warsztat Squiera skupił się na wytwarzaniu ręcznie nawijanych strun skrzypcowych najwyższej klasy oraz innych instrumentów muzycznych. Docenił go również Leo Fender, który właśnie jego strun używał podczas testów i konstruowania swoich pierwszych instrumentów. To był początek drogi do przejęcia marki przez Fendera, które początkowo wydawało się wielką porażką dla marki Squier ze względu na niemal dwudziestoletnie uśpienie firmy po jej przejęciu. Na odrodzenie musieliśmy trochę poczekać, ale dziś możemy się cieszyć z owoców ciężkiej pracy zarówno Leo Fendera, jak i pierwotnego ojca firmy Jeroma Squiera.