Seymour Duncan

Share your love:

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Dusty Hill Gold Top Precision Bass

Fender przedstawia limitowaną edycję Gold Top Dusty Hill Precision Bass, dostępną tylko w 50 egzemplarzach. Bas charakteryzuje się lekką budową z korpusu Okume, wykończeniem nitrocelulozowym oraz osprzętem Seymour Duncan®.

Fender P-Bass American Deluxe ’98 – recenzja

Recenzja Fender P-Bass American Deluxe ’98, instrumentu który towarzyszy mi od 2010 roku. Mimo upływu lat, nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że „TO JEST TO!”, dzięki czemu gitara wciąż jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji.

Fender Precision Bass 920D Custom Shop

Recenzja Fender Precision Bass z 920D Custom Shop, po 2 miesiącach użytkowania. Instrument z mexykańskim korpus i gryfem Fendera Precision, z niestandardowymi częściami takimi jak mostek Babicz eCAM, przystawki Seymour Duncan SJB-3 oraz customowy hardware i pickguard perłowy, co skutkuje wyjątkowym dźwiękiem i wyglądem.

Fender Enigma P-Bass 1993 MiJ

Przedstawiam moją ostatnią nabytkę - Fender "Lightnin' Rod" Precision Bass z 1993 roku, wyprodukowany w Japonii z niezwykłym wykończeniem 'flamed cherry burst' i aktywnym pickupem Seymour Duncan APB-2 Lightnin' Rod. Bas łączy w sobie klasykę z niezwykłą funkową brzmieniem, ale wymaga jeszcze kilku modyfikacji, by stać się idealnym.

Precel The Almighty Behold

Rocznik 1987 bas guitar, z olchowym korpusem i wytrzymałym lakierem, który przetrwał próbę śrubokrętem bez szwanku. Mimo uszkodzeń przez poprzednich właścicieli, z odpowiednimi naprawami wróci do świetności.

Przetwornik precision do jazz bassa

W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.

Przetworniki – Squier Precision Bass Standard V

Kacper podzielił się swoimi doświadczeniami z użytkowania Squier Precision Bass Standard V i rozważa ulepszenie brzmienia przez zmianę przetworników na Seymour Duncan SSJ5-3N. Porusza problem dopasowania wymiarów nowych pickupów do nietypowej konstrukcji basu.

wymiana przetworników

Wymiana Przetwornikow
Posiadam Fendera Precision Bass z lat 70., w którym muszę wymienić przetworniki. Ze względu na ograniczony budżet, rozważam kilka tańszych opcji i proszę o poradę, który wybrać.

ZGINĘŁY DWA INSTRUMENTY

Dwóch muzyków zostało okradzionych z cenionych instrumentów: Fender Precision Bass i Epiphone Lespaul 100 ebony. Apelują o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Lakierowanie i nowe przetworniki – Różowy Squier

W artykule opisałem proces odnawiania mojego Squiera Affinity P-Bass, począwszy od zmiany wyglądu przez malowanie, aż po wymianę przetworników na Seymour Duncan. Podzieliłem się również kosztem całego przedsięwzięcia i moimi przemyśleniami na temat wartości takiej modernizacji.

Fender Precision Bass Elite series

Odkrywamy zmienione oblicze Fender Precision Bass Elite series, który przeszedł szereg modyfikacji, od progu i siodła po mostek i pikapy. Instrument dostosowany do różnorodnych stylów muzycznych dzięki selekcji komponentów.

Nowości ze stajni Fendera.

Fender wprowadza serię intrumentów Road Worn z lat '60s Jazz i '50s P-bass, a także bass sygnowany przez Steve'a Harrisa i Steve'a Baileya. Firma również odświeża wygląd podstawowej serii, wprowadzając legendarnie kolory i po raz pierwszy klonową podstrunnicę dla meksykańskiego Fendera.

basowe przywitanie

Witam. już jakiś czas przeglądam forum, ale teraz postanowiłem się…

Stachu1988

Zapraszam na: 🙂Gram od 2005-10-01 Mój sprzęt? Fender P-Bass…

Limitowana Edycja Gold Top Dusty Hill Precision Bass od Fender Custom Shop

Fender Custom Shop prezentuje limitowaną edycję Gold Top Dusty Hill Precision Bass, wyróżniającą się złotym wykończeniem i niezwykłymi cechami. To wyjątkowe narzędzie, dostępne tylko w 50 egzemplarzach na całym świecie, jest identyczne z tym, z którym aktualnie touruje Dusty Hill.

Marek

Gram od 2007-04-14 Mój sprzęt? Fender 2nd Mark Hoppus Precision…

Schemat J-P Bas

Schemat J P Bas

Witam, Zakupilem ostatnio sobie bas z allegro wyposazony w jednego…

Przystawka Do Precla
Seymour Duncan

Przejdźmy przez fascynującą podróż modyfikacji mojej gitary basowej, Adelity, w unikalny instrument StratoBassTer. Proces nietypowej przeróbki zainspirował nawet miejscowych lutników do wyjścia poza schematy. Seymour Duncan wraz z żoną – Cathy Carter Duncan to założyciele jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firmy zajmującej się produkcją przetworników do gitar basowych i elektrycznych oraz efektów podłogowych. Marka o nazwie pochodzącej od nazwiska samego założyciela powstała w 1976 roku w Santa Barbara w Kalifornii, gdzie posiada swoją siedzibę aż do dziś.
Szczęśliwy przypadek
Seymour W. Duncan to gitarzysta i lutnik, który swoją przygodę z przetwornikami rozpoczął zupełnie przypadkowo. Jako chłopak pożyczył swoją gitarę koledze, który przypadkowo uszkodził przetwornik.  Młody Duncan postanowił naprawić instrument samodzielnie i nakręcić przetwornik ponownie przy użyciu gramofonu. Naprawa dała zaskakujący efekt, ponieważ brzmienie gitary się zmieniło i było dużo lepsze niż wcześniej. Ten przypadek był inspiracją do zgłębienia wiedzy w zakresie przetworników. Tu w jego życiu pojawiają się dwa ważne nazwiska, dzięki którym Duncan stał się tym, kim jest dziś. Znaczący wpływ na jego życie miał Les Paul oraz Seth Lover, gitarzyści i wynalazcy, od których mógł się uczyć i z którymi miał zaszczyt współpracować. Dzięki tym doświadczeniom z łatwością zdobył pracę w Fender Soundhouse. Wkrótce potem Duncan przeniósł się do Santa Barbary, gdzie ożenił się z Cathy Carter i wspólnie otworzyli warsztat zajmujący się naprawą i serwisowaniem instrumentów.
Rozrost firmy
Firma rozwijała się wraz ze wzrostem renomy nazwiska Duncan. Firma rozpoczęła produkcje niestandardowych przetworników m.in. do Stratocaster czy Telecaster. Zaczęły powstawać genialne przetworniki do gitar basowych, elektrycznych, a nawet akustycznych. Z czasem również rozpoczęto produkcję innych akcesoriów gitarowych. Najsłynniejsze z jego przetworników basowych powstawały w latach 1980-2013 pod marką Basslines, a następnie pod nazwą Seymour Duncan.

Ważne wydarzenie w życiu Duncana to otrzymanie własnego miejsca w Vintage Guitar Hall of Fame, które otrzymał w 2012 roku za swój wkład w rozwój przemysłu muzycznego.
Co dobrego w ofercie dla gitarzysty?
Ciągła praca Duncuna nad poprawą brzemienia oraz uzyskaniem zupełnie nowych efektów sprawiły, że rynek elektroniki gitarowej bardzo się rozwinął. Wśród ogromnej oferty przetworników możemy znaleźć kilka wersji jednego przetwornika – nowoczesną, vintage, wysokowydajną i antyczną. Produkowane przez firmę akcesoria i efekty są wysokiej jakości i skupiają się przede wszystkim na uzyskaniu jak najlepszego dźwięku. Z takim sprzętem nasza gitara może nas zaskoczyć. Producent z roku na rok zadziwia nas coraz ciekawszymi brzmieniami o najwyższej jakości. Wybierając te urządzenia, mamy pewność dobrze wydanych pieniędzy.

Co ciekawe producent posiada też linię Duncun Designed w wersji OEM produkowaną w Korei. To urządzenia zdecydowanie tańsze, których produkcja oparta jest przetwornikach amerykańskiej fabryki. Urządzenia te jednak z racji obniżonych kosztów produkcji dają nieco inny dźwięk niż ich odpowiedniki z USA, nie zaniżając jednak jakości tonu.
Gwiazdy Seymour Duncan
Znani użytkownicy sprzętu firmy to m.in. Slash, Fredrik Akesson, Steve Bailey,  Jenifer Batten, Matt Bellamy, Jerry Horton.