Seymour Duncan

Share your love:

Trippy Storage Room

Moje miejsce na krótki czas przemieniło się w niewielki magazyn urządzeń basowych. Niektóre z tych urządzeń nie należą do mnie, a jeszcze więcej ciekawych sprzętów czeka na odkrycie.

Wymiana pickupów w Ibanez GSR205

Autor rozważa wymianę pickupów w basie Ibanez GSR205, który jest modelem aktywnym, z pickupami DXS-1 i DXS-2 oraz mostkiem B15. Zastanawia się nad użyciem pickupów od Seymour Duncan oraz potencjalną zmianą mostka.

Ukradziono sprzęt muzyczny

Niestety, muszę podzielić się smutną wiadomością o kolejnym przyjacielu, którego pozbawiono sprzętu muzycznego w nielegalnych okolicznościach na ulicy Biskupiej we Wrocławiu. Wśród skradzionych przedmiotów znalazła się gitara Ibanez EX series, rejestrator cyfrowy BOSS Micro BR i laptop HP pavilion dv5-1299ew.

Jacek W.

Jacek W., utalentowany basista, zabiera nas w podróż przez swoją muzyczną karierę rozpoczętą w 1990 roku, przedstawiając używany przez siebie sprzęt. Od pierwszego basu Defil, przez serię Ibaneza, aż po pełne lampowe wzmacniacze - Jacek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat każdego kawałka sprzętu.

Baza schematów.

Celem tego posta jest zebranie obszernej bazy linków do schematów elektroniki i wzmacniaczy dla instrumentów basowych. Zawiera listę przydatnych zasobów od znanych producentów gitary i wzmacniaczy basowych.

IBANEZ Roadstar 85 kilka pytan.

Dyskusja na temat gitary IBANEZ Roadstar z ustawieniem przetworników P+J, w której autor pyta o doradztwo dotyczące modyfikacji i wyboru pickupów. Autor jest zainteresowany dodaniem dodatkowego pickupa i zmianami estetycznymi w gitarze, przy budżecie na singla wynoszącym 300zł.

Ibanez przedstawia bas podpisowy Mike’a D’Antonio MDB3

Basista Killswitch Engage, Mike D'Antonio, wraz z firmą Ibanez przedstawiają trzeci model sygnowany MDB3. W oparciu o model Destroyer, MDB3 oferuje mahoniowe ciało i trzyczęściowy klonowy gryf, wyróżniając się na tle innych basów.
Seymour Duncan

Przejdźmy przez fascynującą podróż modyfikacji mojej gitary basowej, Adelity, w unikalny instrument StratoBassTer. Proces nietypowej przeróbki zainspirował nawet miejscowych lutników do wyjścia poza schematy. Seymour Duncan wraz z żoną – Cathy Carter Duncan to założyciele jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie firmy zajmującej się produkcją przetworników do gitar basowych i elektrycznych oraz efektów podłogowych. Marka o nazwie pochodzącej od nazwiska samego założyciela powstała w 1976 roku w Santa Barbara w Kalifornii, gdzie posiada swoją siedzibę aż do dziś.
Szczęśliwy przypadek
Seymour W. Duncan to gitarzysta i lutnik, który swoją przygodę z przetwornikami rozpoczął zupełnie przypadkowo. Jako chłopak pożyczył swoją gitarę koledze, który przypadkowo uszkodził przetwornik.  Młody Duncan postanowił naprawić instrument samodzielnie i nakręcić przetwornik ponownie przy użyciu gramofonu. Naprawa dała zaskakujący efekt, ponieważ brzmienie gitary się zmieniło i było dużo lepsze niż wcześniej. Ten przypadek był inspiracją do zgłębienia wiedzy w zakresie przetworników. Tu w jego życiu pojawiają się dwa ważne nazwiska, dzięki którym Duncan stał się tym, kim jest dziś. Znaczący wpływ na jego życie miał Les Paul oraz Seth Lover, gitarzyści i wynalazcy, od których mógł się uczyć i z którymi miał zaszczyt współpracować. Dzięki tym doświadczeniom z łatwością zdobył pracę w Fender Soundhouse. Wkrótce potem Duncan przeniósł się do Santa Barbary, gdzie ożenił się z Cathy Carter i wspólnie otworzyli warsztat zajmujący się naprawą i serwisowaniem instrumentów.
Rozrost firmy
Firma rozwijała się wraz ze wzrostem renomy nazwiska Duncan. Firma rozpoczęła produkcje niestandardowych przetworników m.in. do Stratocaster czy Telecaster. Zaczęły powstawać genialne przetworniki do gitar basowych, elektrycznych, a nawet akustycznych. Z czasem również rozpoczęto produkcję innych akcesoriów gitarowych. Najsłynniejsze z jego przetworników basowych powstawały w latach 1980-2013 pod marką Basslines, a następnie pod nazwą Seymour Duncan.

Ważne wydarzenie w życiu Duncana to otrzymanie własnego miejsca w Vintage Guitar Hall of Fame, które otrzymał w 2012 roku za swój wkład w rozwój przemysłu muzycznego.
Co dobrego w ofercie dla gitarzysty?
Ciągła praca Duncuna nad poprawą brzemienia oraz uzyskaniem zupełnie nowych efektów sprawiły, że rynek elektroniki gitarowej bardzo się rozwinął. Wśród ogromnej oferty przetworników możemy znaleźć kilka wersji jednego przetwornika – nowoczesną, vintage, wysokowydajną i antyczną. Produkowane przez firmę akcesoria i efekty są wysokiej jakości i skupiają się przede wszystkim na uzyskaniu jak najlepszego dźwięku. Z takim sprzętem nasza gitara może nas zaskoczyć. Producent z roku na rok zadziwia nas coraz ciekawszymi brzmieniami o najwyższej jakości. Wybierając te urządzenia, mamy pewność dobrze wydanych pieniędzy.

Co ciekawe producent posiada też linię Duncun Designed w wersji OEM produkowaną w Korei. To urządzenia zdecydowanie tańsze, których produkcja oparta jest przetwornikach amerykańskiej fabryki. Urządzenia te jednak z racji obniżonych kosztów produkcji dają nieco inny dźwięk niż ich odpowiedniki z USA, nie zaniżając jednak jakości tonu.
Gwiazdy Seymour Duncan
Znani użytkownicy sprzętu firmy to m.in. Slash, Fredrik Akesson, Steve Bailey,  Jenifer Batten, Matt Bellamy, Jerry Horton.