Przester

Share your love:

Mój szajs ;]

No więc: chińska Adelita, pierwszy mój bas Piec Hartke B200…

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Nowy efekt z mojej stajni

Prezentuję efekt typu lekki overdrive, przypominający brzmienia lat 60-70-tych, nagrany przy wykorzystaniu basu Fender model Squier. Propozycje nazwy mile widziane, a za najciekawszą przewidziana jest nagroda.

Przestery basowe

Analizuję kilka przesterów basowych, prezentując próbki dźwiękowe zbliżone do ustawień ekstremalnych. Od EHX Bass BigMuff, przez DigiTech Bass Driver i Metal Master, po MXR bass d.i.+ i Polishlove.

Behringer BOD100 Bass Overdrive

Niemiecka firma Behringer z modelem BOD100 prezentuje interesującą alternatywę dla klasycznych bass overdrive'ów. Mimo kilku wad, jak plastikowa obudowa czy utrudniony dostęp do baterii, efekt ten oferuje doskonałe brzmienie i wszechstronność za rozsądną cenę.

[efekt] Boss PW-10 Wah-Wah

Boss PW-10 Wah-Wah, nabyty w poszukiwaniu pierwszego efektu do basu, okazał się znacznie bardziej wszechstronnym urządzeniem niż początkowo zakładałem. Solidna konstrukcja i różnorodność brzmień zrobiły na mnie duże wrażenie.

[efekt] Electro-Harmonix Nano Muff Overdrive

Electro-Harmonix Nano Muff Overdrive to reedycja klasycznego efektu Muff Fuzz z 1969 roku. Oferuje ostre brzmienie dostosowane do dynamiki gry, minimalistyczny design i jest przyjazny zarówno dla gitarzystów jak i basistów.

[efekt] Ibanez PD-7

Ibanez PD-7 to przester do basu z dużą różnorodnością brzmień, od lekkiego driva po mocny przester, wyposażony w true-bypass, solidną metalową obudowę i pokrętła chowające się po naciśnięciu (Tone-Lok). Cena wynosi około 250zł, choć mogą wystąpić problemy z dostępnością na polskim rynku.

Moj zestaw :]

Moj zestawik- niedawno kupiona esp ltd b-155dx, handbox crush 200,…

Bas, overdrive, combo i pierdzenie.

Artykuł opisuje problem związany z występowaniem niepożądanego efektu "pierdzenia" głośnika przy wyższym gainie na kostce overdrive w połączeniu z basami i combami. Autor testuje różne konfiguracje sprzętu, w tym basy Ibanez sr-955, Mayones B5 oraz comba EBS Classic Session 120 i Tonsil Bass 100, dociekając przyczyny problemu.

Overdrive do mojego basu

Overdrive Do Mojego Basu
Autor poszukuje overdrive'u, który podkreśli agresję w jego progresywno-rockowym brzmieniu, wzorując się na Big Muff Germanium 4. Oczekuje pojedynczego efektu, bez dodatkowych funkcji, otwarty jest również na sprzęt gitarowy.

Przesterowanie basu – wina gitary czy wzmaka?

Podczas ostatniej próby z zespołem zauważyłem przesterowanie na niektórych progach gitary basowej. Po wielu testach, które obejmowały różne ustawienia i sprzęty, zacząłem zastanawiać się, czy problem leży w gitarze czy wzmaku.

Adam Zieliński

Adam Zieliński, basista zespołu JAMUN, od 1988 roku tworzy muzykę zainspirowaną takimi gigantami jak Tool czy Iron Maiden. W swoim arsenale posiada szeroki zakres wysokiej klasy sprzętu - od basówek Mayones po system bezprzewodowy Line 6.

Jakie kostki – fuzz, flanger, kompresor.

Autor poszukuje efektów basowych: fuzz/drive, flanger, kompresor. Zastanawia się nad modelami takimi jak: Wooly Mammoth, RAT, BF-2, BF-3, BF-2B oraz Joyo JF-10 i EBS multicomp, szukając porady na temat wyboru najlepszego kompresora i flangera do swego basu.

FEA Labs, przester Photon Fuzz

FEA Labs przedstawiło Photon Fuzz, rewolucyjny przester korzystający z promieni podczerwonych. Charakteryzuje się unikalną możliwością mieszania sygnałów oraz szerokim zakresem kontroli nad brzmieniem.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

pomysł/idea overdriwe do basu

Odkryłem koncepcję stworzenia unikalnego przestera do basu, inspirowanego zaleceniami Wrednego Igora i technologią lampową. Moim celem jest stworzenie urządzenia z regulacjami Volume, Mix/Blender i Gain, zdolnego do obsługi głębokich tonów basowych, nawet przy niskich strojeniach.

Jaka różnica i czy ktoś to ogrywał?

Autor zastanawia się nad wyborem między tanio-średnim multiefektem a kilkoma kostkami efektów do gitary basowej. Pod uwagę brane są cechy takie jak flanger/chorus, przester, autowah, delay/echo i tremolo.

Celowość kupowania MultiFX

Autor omawia kwestię opłacalności zakupu urządzeń MultiFX dla gitarzystów, argumentując, że są one nieopłacalne i generują brzmienie, które określa jako ‘plastikowe’. Podkreśla, że lepszym wyborem może być inwestycja w pojedyncze, wysokiej jakości efekty, tailored to the specific needs of the player.

Pare pytań odnośnie mojego efektu – Exar MT-1

Pare Pytan Odnosnie Mojego Efektu 8211 Exar Mt 1
Posiadam efekt gitarowy Exar MT-1, który przestał działać po przygodzie z nieodpowiednim zasilaczem. Zastanawiam się, czy jest możliwość naprawy i czy efekt ten jest dedykowany dla gitary basowej, czy też elektrycznej.

BOSS ODB-3 BASS OVERDRIVE-test i recenzja ;]

Boss Odb 3 Bass Overdrive Test I Recenzja
Miałem niedawno okazję przetestować efekt basowy BOSS ODB-3, który zakupiłem na Allegro za przystępną cenę 255 zł. Urządzenie zaskoczyło mnie swoją solidnością, jakością wykonania i przede wszystkim - wszechstronnością brzmienia.

MXR

Tak samo wspaniały jak Sansamp bas driver di, ciepłe pulchne…

Kamil

Mój sprzęt? Aktualnie: Gitara – Cort Action Bass WS Combo…

Miketwister

Gram na bassie od około 3 lat. Jestem wokalistą i…

Jaki distortion?

Jaki Distortion

Ostatnio zastanawiałem się kupnem efektu. Jaki według was jest najlepszydistortion?

Przesterowanie

Witam wszystkich. Po krotce opisze swoj problem. Otoz zmienilem ostatnio…

Marshall MB4210 problem

Cześć Mam niestety problem ze wzmacniaczem Marshall MB4210. Mianowicie wzmacniaczprzesterowywuje…

Bas Sprzęga

Bas Sprzega

Mam małą prośbę o pomoc lub wyjaśnienie 🙂 Używam jednocześnie…

Head

Head

Czesc w obecnej chwili uzywam Sansamp VT na nim ustawiam…

Boss FS-5L

Witam. Ostatecznie zakupiłem combo Fender Rumble 350. Combo ma wbudowany…

Rafał Jękot

Mój sprzęt? Fernandes Atlas 4x TBS Ampeg BA-115 Warwick 030-090;…

Overdrive

Siema wszystkim. Mam dwa pytania. 1. Czy w przedziale 600zł…

Sev

Mój sprzęt? GMR Bassforce V Custom Jakiś J&D.. Defil Orlik…

Michał

Mój sprzęt? Spector Q5 Pro Ampeg SVT3 Pro + SVT…

Behringer overdrive

Witajcie kupiłem sobie kilka dobrych miesięcy temu kosteczkę behringera jakobudżetowy…

Paweł Kuś

Mój sprzęt? Kiedyś: Cort GB34a + Ashdown EB 180 (combo)…

b_b

Gram od 2000-11-10 Mój sprzęt? Squier Vintage Modified Jazz Bass…

Przesterowanie

Witam Mam pewnien problem.Posiadam heada Taurusa SL300.Wczoraj podczas gry zauwazylemze…

Marcin Sz

nie chce mi się ;]Gram od 2005-07-21 Mój sprzęt? Ibanez…

Szukam efektu

Witam poszukuję dobrego efektu basowego do muzyki rock/metal nie chcęoverdrive…

Który overdrive?

Po pierwsze, witam wszystkich basoofkowiczów! 😀 Teraz moje pytanie: zastanawiam…

Przester w basówce

Witam, Słyszałem, że przester basowy typu overdrive czy distortion jest…

overdrive behringera

Overdrive Behringera

Witam Co myślicie o o tym sprzęcie www.[sklep zamknięty2013]/index.php?goto=shop&man_id=29&cat_id=4&prod_id=1952 ?…

Przester

Przester

Jak w temacie, ostatnio dużo słyszałem o przesterze – czy…

Przester
Przester

Przesterowanie jest procesem celowego lub niecelowego zniekształcania sygnału w układach elektronicznych, stosowanym głównie do modyfikowania dźwięku w muzyce. Jego zastosowanie znajduje się w wielu stylach muzycznych, oferując szeroki wachlarz możliwości brzmieniowych. Przesterowanie to nic innego jak podanie na wejście liniowego obwodu elektronicznego sygnału, który ma wyższe napięcie, niż obwód może przetworzyć bez zniekształceń. W rezultacie pojawiają się dodatkowe alikwoty, czyli składowe harmoniczne. Wtedy przesterowany układ przestaje też być układem liniowym. Zazwyczaj przesterowanie jest efektem niepożądanym, ale czasami stosuje się je celowo np. w układach elektronicznych, które modyfikują dźwięk.
Większość gitarzystów nie wyobraża sobie palety brzmień bez „przesteru”
Brzmienie o tym charakterze znajdziemy niemal w każdym stylu muzycznym – jazz, blues odmiany rocka po ciężki, ekstremalny metal. Prawie wszędzie jest to niezbędny rodzaj przełamania dźwięku.

Efektów, które przesterowują gitary jest na rynku ogromna liczba. Wykorzystując różne z nich, gitarzysta może uzyskać niezliczoną ilość brzmień.
Jak wybrać odpowiedni dla siebie?
Są trzy najbardziej popularne rodzaje efektów tego typu – efekt gitarowy distortion, fuzz i overdrive.

Efekt distortion całkowicie zmienia brzmienie wzmacniacza, narzucając mu swoje własne. Z reguły brzmi zdecydowanie bardziej piaszczyście, brudno i twardo. Ma jedno zadanie – przesterować maksymalnie gitarę. Charakteryzuje się stosunkowo agresywnym brzmieniem. Powoduje metaliczny, charakterystyczny dźwięk gitary. Efekt ten jest idealny dla fanów rocka, metalu i zdecydowanie cięższych gatunków muzycznych. Świetnie nada się do ekstremalnie trashowych gitar lub do wolnych czy szybkich, leadowych długich solówek.

Efekt fuzz to prekursor overdrive i distortion. Efekt był z początku implementowany za pomocą uszkadzania membrany głośnika, a następnie na drodze elektronicznej, przez obcinanie wierzchołków sygnału na półprzewodnikowych elementach germanowych. Uzyskane brzmienie jest skompresowane i ziarniste. Efekt ten idealny jest dla gitarzystów grających post punk, grunge i endrixowskie klimaty, jak i tych, którzy chcą dodać element nieprzewidywalności do swojego brzmienia.

Efekt overdrive to efekt podobny do distortion, choć mniej agresywny w brzmieniu. W głównym zamyśle ma symulować przesterowany wzmacniacz lampowy. Nie posiada grubego ziarna, jest z reguły miękki brzmieniowo i pozwala osiągnąć bardzo przyjemny efekt. Overdrive jest idealny dla gitarzystów rockowych, bluesowych jakże tych, którzy chcą tylko delikatnie zabarwić swoje brzmienie, nie tracąc podstawowego dźwięku swojej gitary czy wzmacniacza.

Przede wszystkim trzeba wybrać taki „przester”, który będzie pasował do naszego stylu muzycznego, nie będzie gryzł się z resztą instrumentów i będzie zgodny z naszymi indywidualnymi preferencjami. Ustawienie każdego przełącznika oraz pokrętła wpływa na barwę tonu, podobnie jak wpływa na niego technika gry, którą stosujemy. Pamiętajmy, że im więcej dajemy przesteru, tym bardziej nasza gitara wtapia się w tło – czy to w nagraniach, w grze na żywo lub w ogólnym miksie. Mniej przesterowania oznacza większą dynamikę, warto, więc określić swoje wymagania, co do finalnego efektu, jaki chcemy osiągnąć.