Precision bass

Share your love:

Full zestaw

Tak to znowu ja się chwalę… Ale tym razem z…

Precision i jazz

Moje graty;Jazz z częsci z Guitar Project,pickupy Maerlina (obecnie czarnypickguard)…

moje graty

Ogólnie to przesrane mieć dwa zainteresowania wymagające sporych nakładówgotówkowych. Jednak…

Domowy zestaw :]

Zestaw do grania w domu, ewentualnie zaciągnięcia na jakąś próbę.…

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Graciarnia :D

Chciałbym się pochwalić moimi gratami;) Więc gitarą na której najczęściej…

Skłajerek

Tak więc… Miałem zapapraną maskownicę i uszkodzony potencjometr. Więckupiłem w…

zabaweczki

Z przyjemnością dzielę się moją kolekcją muzyczną, która składa się z różnorodnych basów i wzmacniaczy. Szczególnie wyróżnia się tu zestaw od Ampega oraz niezwykłe modyfikacje moich instrumentów.

Święta trójca

Autor opisuje swoje trzy ulubione gitary basowe, w tym GMR Flow In 5, Fender American Standard Precision Bass, oraz Lakland Skyline Darryl Jones 5, dzieląc się ich charakterystyką oraz osobistymi doświadczeniami z nimi.

ICS/Encore TwinSplit PP-Bass

Przedstawiam customową wersję Precision Bass z lat 90', produkowaną w Indiach przez firmę Encore, która po modyfikacjach według moich unikalnych preferencji, stała się wyjątkowym instrumentem. Zakup za symboliczną cenę i seria zmian uczyniła z niego wyjątkowo brzmiący i wygodny bas.

Mały update sprzętowy

Po długim czasie bez zmian, w mojej kolekcji sprzętu muzycznego pojawiło się kilka nowości. Nabyłem Mayę Rickenbacker 1975 oraz kilka efektów, w tym EHX Big Muff i EXH Bass Metaphors.

Fender Precision Jazz Bass

Artykuł przedstawia osobiste wrażenia autora na temat basu Fender Precision Jazz Bass, drugiej sygnatury Marka Hoppusa z blink-182. Podkreśla unikatowe charakterystyki instrumentu, takie jak kolor, odwrócone pickupy i specjalne logo Fendera.

Fender Enigma P-Bass 1993 MiJ

Przedstawiam moją ostatnią nabytkę - Fender "Lightnin' Rod" Precision Bass z 1993 roku, wyprodukowany w Japonii z niezwykłym wykończeniem 'flamed cherry burst' i aktywnym pickupem Seymour Duncan APB-2 Lightnin' Rod. Bas łączy w sobie klasykę z niezwykłą funkową brzmieniem, ale wymaga jeszcze kilku modyfikacji, by stać się idealnym.

Precel

Po sprzedaży niemieckiego Warwicka zdecydowałem się na zakup meksykańskiego Fendera, podchodząc sceptycznie do jego czarnego koloru, który zwykle mi się nie podoba. Ku mojemu zaskoczeniu, ten standardowy meksykański model okazał się znacznie lepszy niż vintage'owe modele 'made in USA', zmieniając moje postrzeganie instrumentów 'made in Mexico'.

Lutnicza kopia Fender Precision pana Marcina spod Krakowa :]

Odwiedzając pana Marcina ze Szczyglic koło Krakowa, miałem niebywałą przyjemność przetestować jego lutniczą kopię Fender Precision. Bas zachwyca zarówno wyglądem, jakością wykonania, jak i niewiarygodnym brzmieniem, mimo braku wzmacniacza do pełnej prezentacji.

Witek!

5-strunowy precision bass w kolorze transparentnym czerwonym, charakteryzujący się ciepłym i 'szlachetnym' brzmieniem, zbudowany z wysokiej jakości komponentów. Jest to bas typu składak, zebrany z różnych części kupionych głównie na Allegro i w sklepach wysyłkowych.

Squier Precel qbanez’a z 1995 roku

Recenzja Squier Precel qbanez'a z 1995 roku. Bas, mimo swojego koreańskiego pochodzenia, sprawdził się znakomicie w warunkach zespołowych, zwłaszcza w rockowym i bluesowym brzmieniu.

Precel The Almighty Behold

Rocznik 1987 bas guitar, z olchowym korpusem i wytrzymałym lakierem, który przetrwał próbę śrubokrętem bez szwanku. Mimo uszkodzeń przez poprzednich właścicieli, z odpowiednimi naprawami wróci do świetności.

Bob

Moje nowe maleństwo – Fender Precision Classic 50s. Przyszło mi…

Moje stadko…

Prezentuję swoją aktualna kolekcję: 1. Lutnicza kopia Fender Precision Bass,…

mój el degas

jest to precision bass (poprzedni właściciel dodał przy mostku przystawkęsingle…

Moje wiosełko :P

Fender Precision Bass z 87 roku, produkcji japońskiej. Świetne wiosło!!…

Squier P-Bass

Ogółem jestem z niego zadowolony. Jest to moja pierwsza „piątka”…

Precel Helusia

Alu przemalowane na czarno +_kremówki od maczosa! (kupię 3w płytkę…

Zestaw polowy

Laney Linebacker L50B15 , Boss Me-20B , Mensfeld Precision Bass

Moje Basik.

Nie mogę rozpracować z którego roku on jest, ale najprawdopodobniej2009/2010…

IBANEZ

Ibanez Roadstar II rok prod.1983 Japan.pasywny,kopia precla,węższy gryf 40mmw siodełku.…

Elvis P-Bass

Precision nijakiej marki, dosyć stary, pożółkły i poobijany. Korpus z(chyba)…

Aztec Precision Bass

Wspaniały jesionowy prezel, kopał wszystko co spotkał na swojej drodze.Głęboko…

Encore P-Bass

Heh Wracam do basu po ponad dziesięciu latach). Encore P-Bass…

Fąder Helusia

Cóż tu opisywać! Wreszcie go mam <3! Zamówiony na Thomannie,…

Mój DiMavery :D

Moja chinska podróka precla : www.images33.fotosik.pl P.S : na drugim…

Precision bass

Precision Bass, zaprojektowany i opatentowany przez Leo Fendera w 1951 roku, jest uznawany za pierwszą gitarę basową, która rozwiązała problemy związane z masą, rozmiarami i słabym nagłośnieniem tradycyjnych kontrabasów. Jego cechy, takie jak przetwornik split-coil i masywny gryf, definiują brzmienie i wygodę gry na basie. Precision Bass to legendarny model gitary basowej z 1951 roku zaprojektowanej i opatentowanej przez Leo Fendera. Mówi się, że to pierwsza gitara basowa jaka powstała. Model opracowany został na podstawie innego instrumentu strunowego, a mianowicie kontrabasu. Miał za zadanie wyeliminować trzy podstawowe problemy, czyli masę i duże rozmiary, słabe nagłośnienie typowo akustycznego instrumentu oraz zwiększyć precyzyjność dźwięków dzięki progom na podstrunnicy.
Jak do tego doszło?
Leo Fender chciał stworzyć wygodniejszą wersję instrumentu z myślą o kontrabasistach. Postanowił stworzyć basowy instrument elektryczny na podstawie gitary elektrycznej Telecaster. Projekt został oparty na jednym przetworniku typu single coil oraz mostku z dwoma siodełkami. Miało to zapewnić precyzyjną wysokość zawieszenia strun oraz regulację menzury. Od tego wzięła się też nazwa modelu. Pracując dalej nad rozwinięciem instrumentu w 1957 roku powstała wersja oparta na Stratocasterze o zmienionym przetworniku split coil oraz czterosiodełkowym mostku. Standardowa wersja Precission Bassu posiadała dwa potencjometry pozwalające regulować głośność i brzmienie. Ze względu na zastosowany przetwornik pracujący jak humbucker gitara generowała brzmienie bez wyrazistej góry, a za to z mocnym dołem. Stał się to instrument idealny do gry w sekcji, gorzej sprawdzał się w grze solowej.
Odejście od pomysłu Fendera
W 1968 roku powstał model nawiązujący do korzeni i pierwotnego zamysłu Fendera, czyli Telecaster Bass. Na przestrzeni lat zmieniał się zarówno wygląd, budowa jak i brzmienie Precla. Powstawały wersje progowe i bezprogowe, z użyciem palisandrowej oraz klonowej podstrunnicy. Wszystko to miało na celu zbliżenie się do pierwowzoru całego instrumentu – kontrabasu. Wraz z rozwojem techniki i ewolucją zarówno samych gitar, jak i potrzeb ich użytkowników zaczęto wprowadzać coraz więcej elektroniki, która pozwala na dokładniejszą regulację parametrów brzmieniowych instrumentu.
Krótka charakterystyka gitary Precision Bass
Każda gitara ma swoje cechy charakterystyczne mające wpływ zarówno na brzmienie jak i na sposób gry. Poniżej kilka najważniejszych cech P-Bassu:

Wyposażony w pojedynczy przetwornik typu split-coil, który wykorzystuje dwie cewki;
Umiejscowienie przetwornika w pozycji Neck;
Dwa podstawowe potencjometry: Tone i Volume;
Dostępne modele z aktywną elektroniką posiadające większy zakres regulacji;
Masywny i szerszy gryf nawiązujący do kontrabasu;
Brzmienie o wysokiej dynamice i „agresywności”;
Brak szumów ze względu na zastosowany przetwornik;
Brak potrzeby zabiegów upiększających brzmienie;
Idealna do gry przy użyciu kostki;
Przy użyciu metalowego pickupa, wzmocnione i nieco metaliczne brzmienie;
Idealna gitara dla świadomych basistów poszukujących drapieżnego, unikatowego, dynamicznego brzmienia;
„Mięsiste” brzmienie przy użyciu techniki slap;
Klasyczny wygląd;
Standardowa długość menzury 34”, gwarantująca długie wybrzmiewanie;
Nie sugerowana do gry solowej;
Idealnie współgrająca i uzupełniająca brzmienie Jazz Bass.