Peavey

Share your love:

Mój Sprzęt

Zestaw:Peavey tour 450(w racku warwicka) kupiony od Adama Ofierskiego,kolumnaod bppb,Squier…

Moje fanty z pokoju ;]

Artykuł przedstawia kolekcję muzycznego wyposażenia autora, w tym gitary basowe, wzmacniacze, efekty i akcesoria. Przybliża specyfikacje i marki konkretnych elementów zestawu.

head+paka do 3000PLN

W obrębie budżetu 3000 PLN poszukuję porady dotyczącej wyboru heada do basu i pakietu. Rozważam zakup używanego heada, takiego jak PEAVEY TOUR 700 WATT, Gallien-Krueger 1001 RB II, Ampeg SVT 450H, Hartke HA 4000 lub Ampeg B1RE, ale mam wątpliwości co do doboru pakietu. Rozważam także zakup nowego zestawu, jak Warwick Profet 5-410 set czy Ashdown ABM 500 EVO III z pakietem 115 Ashdown ABM, choć moim faworytem jest Ampeg SVT.

Patryk

Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.

WM

Od 1990 roku zbudowałem imponującą kolekcję gitar basowych i wzmacniaczy, która obejmuje modele od klasyków po niestandardowe zamówienia.

Problem z paczką – kratka wpada w rezonans

Właściciel paczki basowej Peavey BVX 115 zauważył, że metalowa kratka na froncie wpada w rezonans przy większych głośnościach. Próbował już różnych rozwiązań, ale problem pozostaje.

Podłączenie dwóch kolumn o rożnej impedencji do jednego wzmacniacza.

Podlaczenie Dwoch Kolumn O Roznej Impedencji Do Jednego Wzmacniacza
Autor stoi przed dylematem podłączenia dwóch kolumn o różnej impedencji do wzmacniacza basowego markbass little Mark III, posiadając już kolumnę NewYork 804 (8 ohm) i rozważając użycie starszej kolumny Peavey bass cabinet2x 15 z głośnikami Eminence legend o zmienionej impedencji.

Tania paczka do szybkiego grania

Tania Paczka Do Szybkiego Grania
Autor prosi o pomoc w wyborze paczki do gry na gitarze basowej w metalowych brzmieniach, z preferencjami dla dzwoniącego brzmienia i stroju C. Rozważa obecnie dwa modele, ale jest otwarty na inne propozycje.

Fajna kolumna za nieduże pieniądze – możliwe?

Autor szuka kolumn basowych dostępnych poniżej 1000zł dla początkujących basistów, biorąc pod uwagę różne opcje, w tym używki. Rozważa zakup pierwszego zestawu head + kolumna, zdecydował się na head Line6 HD400 i zastanawia się nad różnymi opcjami kolumn.

Laney RB7 + RB115 VS Głowa + 410

W artykule przedstawiam swoje rozważania na temat upgrade’u mojego obecnego setupu Laney RB7 przez dodanie kolumny Laney RB115 lub zmianę całego zestawu na head Peavey Tour 450 z paczką 410. Zastanawiam się, które rozwiązanie lepiej wpasuje się w moje potrzeby związane z graniem cięższych gatunków muzycznych.

Władek Kołodziejczyk

Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.

Laney RB9 + kolumna

Zastanawiam się nad wyborem kolumny do wzmacniacza basowego Laney RB9. Rozważam różne możliwości, kierując się przede wszystkim głośnikiem wysokich tonów i mocą przynajmniej 200W, odrzucając marki takie jak Ashdown, Hartke i Behringer.

Stanisław Jakś

Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.

Sylwester Kowalik

Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Trace Elliot 715 – krótka recenzja

Niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza Trace Elliot 715, wybierając go spośród innych modeli dostępnych na rynku. Wzmacniacz ten zaskoczył mnie jakością wykonania, brzmieniem oraz funkcjonalnością, mimo kilku drobnych niedoskonałości.

Tańsza 4×10 czy droższa 2×10?

Rozważam zakup nowej kolumny basowej, aby uzupełnić mój zestaw nagłośnieniowy. Mam budżet ograniczony, zastanawiam się więc, czy lepiej zainwestować w mniej markową 4x10, czy bardziej markową 2x10.

Nagłośnienie wokalu – jakieś propozycje?

Dyskusja na temat konieczności dokupienia preampa i procesora efektów do istniejącego systemu nagłośnieniowego w sali prób. Rozważania dotyczące wyboru między kombajnami a osobnymi urządzeniami oraz możliwości zachowania Alesis Nanowerb.

Paweł Mikosz

Gram, czasem śpiewam, komponuje, żyje. Mój sprzęt? Ulubione graty: Gibson…

Michał P.

Mój sprzęt? Peavey Millenium BXP combo Marshall mb4410 (rozbite na…

Tomek S

Mój sprzęt? Fender Jazz Bass 1993 MIJ OLP MM2 2006…

szupek

Brak obiektywnego spojrzenia na własną osobe :/ Pozdrawiam Mój sprzęt?…

Szymon Opas

Gram od 2010-08-05 Mój sprzęt? Gitara Washburn T14. Głowa Ashdown…

Mateusz Jaz

Gram od 2010-08-01 Mój sprzęt? Ibanez Srx4ex1 Peavey Tour 450…

Kordian Kowalski

Gram od 2008-01-12 Mój sprzęt? Gitary: Skustomizowany Peavey DynaBass IV…

Peavey Mark Iii Bass Head
Peavey

Peavey to tytan elektronicznego rynku muzycznego znany z produkcji sprzętu audio i instrumentów muzycznych. Firma, założona przez Hartleya Peaveya, rozwijała się od małego warsztatu do globalnej marki z 33 fabrykami na całym świecie. Peavey to jeden z tytanów elektronicznego rynku muzycznego. Firma zajmuje się produkcją sprzętów audio – od mikserów do mikrofonów – jak również instrumentów muzycznych oraz wzmacniaczy. To amerykańska legenda, której siedziba znajduje się w Meridian w Mississippi.

<h2>Jak doszło do powstania Peavey?</h2>

Hartley Peavey stworzył swój pierwszy wzmacniacz w piwnicy swoich rodziców w wieku 15 lat. Rozwijając się i ucząc, otworzył swój pierwszy warsztat w 1964 roku na poddaszu sklepu muzycznego swojego ojca w Meridian. Tak powstała oficjalnie firma pod nazwą Pravey Electronics Coporation, która przyjęła logo, które znamy do dziś. Zaprojektował je sam założyciel. Marka startowała od ręcznej budowy wzmacniaczy Peavey Musican oraz Dyna-Bass, następnie zacząła wprowadzać systemy nagłośnieniowe. Już 3 lata później, bo w 1968 roku Peavey doczekał się swojej pierwszej niezależnej fabryki, która znacznie przyspieszyła rozwój i potęgę firmy. Bardzo szybko producent stał się jedną z dwóch największych manufaktur w całych Stanach Zjednoczonych. Dziś firma może pochwalić się 33 fabrykami rozlokowanymi na trzech kontynentach i nadal prężnie się rozwija. Co ciekawe Hartley Peavey jest w tej chwili właścicielem również takich firm jak: Architectural Acoustics, Crest Audio, PVDJ, Tranc Elliot oraz MediaMatrix.

<h2>Motto firmy –„Sprzęt dobrej jakości za uczciwą cenę”</h2>

Właściciel firmy Peavey od samego początku wiedział, co chce osiągnąć. Jego motto mówi samo za siebie. Chciał robić dobre produkty, wysokiej jakości, które mogłyby służyć ludziom o różnej zasobności portfela. Dzięki temu każdy z nas może mieć w domu profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziliby się zawodowcy.  Sam Hartley Peavey mówi o swojej marce tak „Naszą intencją było, i wciąż jest, stać się najlepszymi. I podczas gdy prawdziwa doskonałość jest nieosiągalnym ludzkim celem, tak dążenie do niej dostarcza nam radości i wzmacnia nasze oddanie na drodze do perfekcji”.

Słowa Hartleya mają potwierdzenie w praktyce, ponieważ przy tworzeniu swoich sprzętów korzysta wyłącznie z własnych komponentów i jest właścicielem ponad 130 patentów w zakresie audio i obróbki dźwięku. Firma stworzyła wiele innowacyjnych systemów w tym m.in. Sound Guard, antysprzężeniowy FLS. Wypuściła na rynek znakomite wzmacniacze, instrumenty oraz zestawy nagłośnieniowe, z których korzysta do dziś sama śmietanka świata muzycznego m.in. Dweezil Zapp, David Ellefson, Joe Satriani, Eddie Van Halen, Jordan Rudess (Dream Theater), Max Cavalera, Mille Petrozza, Paul Gray i wielu innych.

<h2>Media Matrix kultowym systemem obróbki dźwięku</h2>

Pracę nad Media Matrix firma Peavey rozpoczęła już w 1993 roku. Stworzyli jeden z najlepszych systemów profesjonalnej dystrybucji dźwięku. Znalazł on zastosowanie w wielu miejscach publicznych jak np. Parlament Chin czy Niemiec; Amerykański Senat, Stadiony Ligii hokejowej NFL, a nawet podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., gdzie przeszedł prawdziwy test w skali światowej na ogromnej ilości obiektów sportowych.