Peavey

Share your love:

Patryk

Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Michał P.

Mój sprzęt? Peavey Millenium BXP combo Marshall mb4410 (rozbite na…

Dawid

Poszukujemy perkusisty do zespołu metalowego!!!! okręg Katowice Mój sprzęt? Yamaha…

Peavey

Peavey to tytan elektronicznego rynku muzycznego znany z produkcji sprzętu audio i instrumentów muzycznych. Firma, założona przez Hartleya Peaveya, rozwijała się od małego warsztatu do globalnej marki z 33 fabrykami na całym świecie. Peavey to jeden z tytanów elektronicznego rynku muzycznego. Firma zajmuje się produkcją sprzętów audio – od mikserów do mikrofonów – jak również instrumentów muzycznych oraz wzmacniaczy. To amerykańska legenda, której siedziba znajduje się w Meridian w Mississippi.

<h2>Jak doszło do powstania Peavey?</h2>

Hartley Peavey stworzył swój pierwszy wzmacniacz w piwnicy swoich rodziców w wieku 15 lat. Rozwijając się i ucząc, otworzył swój pierwszy warsztat w 1964 roku na poddaszu sklepu muzycznego swojego ojca w Meridian. Tak powstała oficjalnie firma pod nazwą Pravey Electronics Coporation, która przyjęła logo, które znamy do dziś. Zaprojektował je sam założyciel. Marka startowała od ręcznej budowy wzmacniaczy Peavey Musican oraz Dyna-Bass, następnie zacząła wprowadzać systemy nagłośnieniowe. Już 3 lata później, bo w 1968 roku Peavey doczekał się swojej pierwszej niezależnej fabryki, która znacznie przyspieszyła rozwój i potęgę firmy. Bardzo szybko producent stał się jedną z dwóch największych manufaktur w całych Stanach Zjednoczonych. Dziś firma może pochwalić się 33 fabrykami rozlokowanymi na trzech kontynentach i nadal prężnie się rozwija. Co ciekawe Hartley Peavey jest w tej chwili właścicielem również takich firm jak: Architectural Acoustics, Crest Audio, PVDJ, Tranc Elliot oraz MediaMatrix.

<h2>Motto firmy –„Sprzęt dobrej jakości za uczciwą cenę”</h2>

Właściciel firmy Peavey od samego początku wiedział, co chce osiągnąć. Jego motto mówi samo za siebie. Chciał robić dobre produkty, wysokiej jakości, które mogłyby służyć ludziom o różnej zasobności portfela. Dzięki temu każdy z nas może mieć w domu profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziliby się zawodowcy.  Sam Hartley Peavey mówi o swojej marce tak „Naszą intencją było, i wciąż jest, stać się najlepszymi. I podczas gdy prawdziwa doskonałość jest nieosiągalnym ludzkim celem, tak dążenie do niej dostarcza nam radości i wzmacnia nasze oddanie na drodze do perfekcji”.

Słowa Hartleya mają potwierdzenie w praktyce, ponieważ przy tworzeniu swoich sprzętów korzysta wyłącznie z własnych komponentów i jest właścicielem ponad 130 patentów w zakresie audio i obróbki dźwięku. Firma stworzyła wiele innowacyjnych systemów w tym m.in. Sound Guard, antysprzężeniowy FLS. Wypuściła na rynek znakomite wzmacniacze, instrumenty oraz zestawy nagłośnieniowe, z których korzysta do dziś sama śmietanka świata muzycznego m.in. Dweezil Zapp, David Ellefson, Joe Satriani, Eddie Van Halen, Jordan Rudess (Dream Theater), Max Cavalera, Mille Petrozza, Paul Gray i wielu innych.

<h2>Media Matrix kultowym systemem obróbki dźwięku</h2>

Pracę nad Media Matrix firma Peavey rozpoczęła już w 1993 roku. Stworzyli jeden z najlepszych systemów profesjonalnej dystrybucji dźwięku. Znalazł on zastosowanie w wielu miejscach publicznych jak np. Parlament Chin czy Niemiec; Amerykański Senat, Stadiony Ligii hokejowej NFL, a nawet podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., gdzie przeszedł prawdziwy test w skali światowej na ogromnej ilości obiektów sportowych.