Mayones

Share your love:

Jak tu się skupić?

Ostatnio jestem w trakcie poszukiwania idealnego modelu gitary basowej, co okazuje się być bardziej skomplikowane niż myślałem. Na rynku jest ogromny wybór, który sprawia, że trudno zdecydować się na jeden model.

Zmiana Warty

I stało się. W drzwiach mego pokoju minęły się dwa…

Zwolennik niższych dźwieków

Michał, basista z Wrocławia, opowiada o swojej 8-letniej przygodzie z gitarą basową i swoim aktualnym sprzęcie. Jest samoukiem, który rozpoczął swoją muzyczną podróż po drobnej nieudanej próbie gry na gitarze, co doprowadziło go do odkrycia pasji do basu.

Pomoc w wyborze basu

Pomoc W Wyborze Basu 2
Autor podchodzi do zakupu swojego pierwszego basu z ograniczonym budżetem 600 zł. Rozważa kilka opcji z drugiej ręki, w tym modele od Mayones, Yamaha, Washburn, Ibanez, i Cort, mając na uwadze zamiłowanie do muzyki metalowej.

Powitać Waszmościów i Waćpanny

Autor tekstu, Piotrek, opowiada o swojej muzycznej przygodzie, począwszy od gitary klasycznej po bas, oraz o swojej roli w zespole Eta Nearrum. Wyraża również marzenie posiadania customowego instrumentu od Mayones lub Skervesen.

Jaką gitarę basową do … w 2016 ?

Wybór pierwszej gitary basowej to kluczowy moment dla każdego początkującego basisty. Z artykułu dowiemy się, na co zwrócić uwagę, unikając najniższej półki instrumentów, a także jakie marki są polecane w różnych przedziałach cenowych.

Ciepłe brzmienie basu

Na łamach popularnych dyskusji na tematy muzyczne, pojawia się wiele zapytań dotyczących idealnego basu, który harmonizowałby z klasyczną gitarą i wokalem. Benek, autor tekstu, dzieli się swoimi przemyśleniami i szuka porady dotyczącej znalezienia gitary basowej o ciepłym brzmieniu.

Kłopoty z dobraniem gitary do pieca.

Autor szuka basu w cenie 1000-1300zł, zastanawia się nad wyborem między basem pasywnym a aktywnym. Ma obawy co do kompatybilności basu aktywnego z jego wzmacniaczem Warwick sweet 15.2 i skłania się ku pasywnemu.

Bas do 3500 zł…

Rozważając wymianę basu z budżetem 3500 zł, analizuję różne opcje, w tym nowe modele Ibanez oraz Mayones Forum Pi 5 z konkretnymi modyfikacjami. Sprawdzam specyfikacje Mayonesa i zastanawiam się nad ostatecznym wyborem, kierując się potrzebą instrumentu do ogólnych zastosowań z naciskiem na rozwijanie techniki slap.

Sztarkel

Gram od 2010-12-15 Mój sprzęt? Ibanez Roadstar II RB 650…

Paweł/Dante

Lubię piwo, dobrą muzykę oraz pomagać początkującym (np za piwo).Gram…

Konik Mekr

Gram jakoś od 2004 roku, kiedy to wraz z grupą…

Ola

original species.Gram od 2004-12-02 Mój sprzęt? Mayones Be5, Laney RB7,…

Ibanez Btb 400 Lub 550 Kontra Mayo Forum Pi4
Mayones

Mayones to polska firma z Gdańska, założona przez Zenona Dziewulskiego, specjalizująca się w produkcji ręcznie robionych gitar basowych i elektrycznych. Produkty tej marki cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą, dzięki wysokiej jakości wykonania i unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Mayones jest polską firmą produkującą ręcznie gitary basowe i elektryczne. Została założona przez Zenona Dziewulskiego w 1982 roku w Gdańsku. Początek firmy przypisuje się jednak na 1981 rok, kiedy to Zenon Dziewulski wraz ze swoim przyjacielem postanowili zacząć tworzyć instrumenty muzyczne w garażu. Zanim myśl została wcielona w życie, minął prawie rok. Ostatecznie pomysł kumpli szybko przerodził się w biznes rodzinny prowadzony przez Zenona i Halinę Dziewulskich.

Narodziny firmy
Mały warsztat w przydomowym garażu stał się też miejscem, gdzie dorastali dwaj synowie Dziewulskich: Dawid i Tomasz. Silne rodzinne więzi były zawsze siłą napędową tej firmy i gwarancją autentyczności każdego instrumentu Mayones. Firma produkowała także instrumenty pod marką Flame. Aktualnie firmę prowadzi żona założyciela wraz z synami, więc biznes pozostał w rodzinnych rękach.
Narodziny tego przedsiębiorstwa nie były łatwe, przede wszystkim ze względu na wprowadzenie stanu wojennego. Dziewulscy musieli wykonywać własnoręczne przetworniki, mostki czy tunery (które tworzyła Halina Dziewulska) i inne elementy instrumentów. Z powodu porządku pojałtańskiego Dziewulscy współpracowali z narodowymi firmami wojskowymi, żeby zdobyć potrzebne materiały do tworzenia części. Po sukcesie Solidarności, przed Mayones otworzyły się nowe perspektywy. Firma mogła zacząć ulepszać swoje produkty i zaczęła nabierać tempa względem innych firm na świecie.
Obecnie z produktów tej firmy korzysta wielu polskich wykonawców np. Artur Daniewski z zespołu Bajm, Steve Logan, Krzysztof Misiak czy Wojciech Pilichowski, ale także muzycy z zagranicy np. Wes Borland z Limp Bizkit, Ruud Jolie z Within Temptation czy Paweł Mąciwoda ze Scoripons.

Ręczna robota najwyższej jakości
Podstawowe modele są wykonywane z najwyższej jakości podzespołów, które gwarantują znakomite właściwości użytkowe i dźwiękowe. Jeśli jednak poszukujemy czegoś innego niż Mayones proponuje w swojej podstawowej ofercie, to mogą spodobać się nam propozycje różnych opcji modyfikacji poszczególnych instrumentów. To pozwala na dopasowanie ich do swoich osobistych upodobań. Mamy możliwość wybrania swojego preferowanego modelu Mayones i wprowadzenia jego modyfikacji. Możemy dobrać inne drewno, układ elektryczny, mostek, stroiki, przetworniki, wykończenie i wiele innych jego elementów i cech.

Wyjątkowość instrumentów
Instrumenty Mayones swój charakter biorą z pasji utalentowanych muzyków, z którymi współpracują ich twórcy oraz zaangażowania doświadczonych lutników, którzy tworzą i budują te niesamowite instrumenty.
Wyjątkowe rozwiązania konstrukcyjne, jakość wykonania i znakomity komfort gry to cechy wyróżniające wszystkie gitary i basy Mayones. To rezultat doskonałego połączenia w budowie instrumentów ponad 35 lat tradycji, wszechstronnej wiedzy lutniczej i niekonwencjonalnej, innowacyjnej technologii. Te wszystkie elementy są obecne na każdym etapie procesu tworzenia tych wyjątkowych dzieł sztuki.
Osiągnięcie i efekt końcowy są zawsze takie same – wyselekcjonowany, najlepszego gatunku instrument z duszą i wrodzoną inspiracją.