Markbass

Share your love:

Bas adidasa ;]

Ok rok temu skompletowałem wymarzony set, na który złego słowa…

Moje graty :P

Basy: Music Man, Ibanez, Vintage. Wzmaki: Mesa and Gallien ,…

Moje graty :D

3 zdjęcia przedstawiające mój obecny dobytek sprzetowy : Głowa:Markbass R500…

Robert

Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.

Czy warto i jak usunąc układ aktywny w Spectorze Rebopie

Pomysł usunięcia preampu w Spectorze Rebopie narodził się z powodu nieprzyjemnego pisku przy ustawieniu wysokich tonów na maksimum. Rozważam różne opcje naprawy, w tym wymianę na sprawny preamp lub przeprowadzenie modyfikacji na pasywny układ.

Gitara basowa lutnicza Kania prośba o opinię :]

Rozważam zakup gitary basowej lutniczej marki Kania, która imponuje świetnym wykonaniem, komfortem gry i renomowanym osprzętem w postaci przystawek Bartolini i elektroniki Aguilar. Zastanawiam się, czy cena 2000zł za używaną gitare to dobra oferta.

Co zamiast Markbass 121p [do Jazz Bass]?

Autor rozważa zmianę swojego obecnego zestawu sygnowanego przez Markbass na coś, co lepiej odda pełnię brzmienia jego Fender Marcus Miller Jazz Bass. Rozważane są różne opcje, w tym zestaw EBS oraz różne konfiguracje głośników.

Grajmidół 2012 – zgierski festiwal gitary basowej

Grajmidół to pierwszy zgierski festiwal gitary basowej, który odbędzie się w dniach 30.06.-01.07. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Wydarzenie oferuje szeroki zakres aktywności - od warsztatów basowych, przez koncerty, aż po spotkania panelowe i prezentacje sprzętu.

Marcin Chryczyk

Marcin Chryczyk to utalentowany basista, kompozytor i muzyk młodego pokolenia, obecnie studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego talent zaowocował udziałem w wielu projektach muzycznych oraz występami na prestiżowych konkursach i festiwalach.

Tomek Cedzyński

Tomek Cedzyński to postać kontrowersyjna i pełna sprzeczności, znana z maniakalnego dbania o higienę oraz z zamiłowania do sprzętu basowego. W artykule poznajemy jego kolekcję basów, wzmacniaczy i akcesoriów.

Dobór efektu do basu

Poszukuję efektu, który poprawi lub przybliży brzmienie mojego basu do oczekiwanego. Korzystam z wyposażenia takiego jak bas Tokai Jazz Sound, wzmacniacz Hartke HA5000 i kolumna Noisy Box 2x12+horn.

Basowy head: SWR, Taurus, Markbass… a może coś innego?

Basowy Head Swr Taurus Markbass8230 A Moze Cos Innego
Autor rozważa zakup heada do gitary basowej w przedziale cenowym 2 500 - 3 000zł, analizując modele takie jak SWR WorkingPro™ 400, TAURUS-B525 HEAD oraz Markbass Little Mark II. Krytycznie ocenia brzmienie Fendera, podważając jego stosunek jakości do ceny.

Artur Langiewicz

gram na basie w super kapeli PromiseLand Mój sprzęt? Squier…

Radek Dubisz

Ot, pracuję sobie w Warszawie i gram w kapeli Orange…

Michał

Mój sprzęt? Columbus Jazz Bass 70/80′ Markbass LM Kolumna Markbass…

sZ

Mój sprzęt? Fender 60th Anniversary Standard Precision Bass Markbass Compressore…

Mirek

Muzyk, realizator, elektronikGram od 1977-09-01 Mój sprzęt? Squier Jazz Bass…

Jacek Dudziński

Gram od 2004-03-25 Mój sprzęt? Luxor Jazz Bass, Markbass CMD…

Markbass

Markbass, włoski gigant muzyczny, zrewolucjonizował branżę wzmacniaczy basowych dzięki lekkim, przenośnym urządzeniom o niesamowitym brzmieniu. Marco de Virgiliis, założyciel firmy, postawił na innowacje i kreatywność, co doprowadziło do globalnego sukcesu. Markbass to włoska firma muzyczna, która zrewolucjonizowała świat wzmacniaczy basowych. Założycielem firmy jest Marco de Virgiliis, który od samego początku stawiał na innowacyjność. Główna siedziba firmy znajduje się w San Giovanni Teatino, a niemiecka w Eschelnronn. Sama produkcja odbywa się głównie we Włoszech, Chinach i Indonezji. Jednak trzeba przyznać, że ich sprzęt nie tylko zaskakuje brzmieniem, ale przede wszystkim wygodą.
Strategia produkcji Markbass
Markbass przyjął za cel swojego istnienia stworzyć i produkować wzmacniacz o niezrównanym brzmieniu i niewielkich gabarytach. Ważne, żeby urządzenia były lekkie, stosunkowo małe, a przede wszystkim łatwe w transporcie. Wygoda używania ich sprzętu jest zaskakująca, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że dźwięk nie jest w niczym gorszy od brzmienia swoich standardowych wielkogabarytowych kolegów. Marco de Virgillis tworząc i rozwijając swoją firmę, postawił na kreatywność w zakresie wykorzystania fizyki i badań kwantowych. Okazało się to drogą do sukcesu.
Jak doszło do powstania firmy?
Marco de Virgiliis w 1996 roku postanowił rzucić pracę i poświęcić się swoim dwóm największym pasjom: muzyce i elektronice. W ten sposób powstała pierwsza firma pod nazwą Parsek. Marco miał świadomość potrzeb na rynku muzycznym i rozpoczął projektowanie i wykonywanie swoich produktów. Stał się swoim własnym przedstawicielem handlowym, co bywało trudne. Na jakiś czas nawiązał współpracę z partnerem z USA. Wykorzystał zdobyte doświadczenia i w 2001 roku postanowił stworzyć Markbass. Nastawiony na innowację i spełnienie marzeń muzyków, Marco rozpoczął projektowanie. Miał wiedzę w zakresie oczekiwanego brzmienia sprzętu i problemów, z jakim zmagali się jego potencjalni klienci, którzy na co dzień korzystali ze swoich dotychczasowych wzmacniaczy i głośników. Pomysł był genialny choć ryzykowny. Tak sam właściciel mówi o swoich początkach rewolucji:

„Kiedy zacząłem używać neodymu, nikt mi nie ufał i powiedzieli, że dźwięk nie jest taki sam, ale dzisiaj wszyscy używają neodymu. Udało mi się spełnić swoje marzenie bez wsparcia i doświadczeń rodzinnych, które w pewnym sensie wskazywały mi właściwy kierunek”.

Wprowadzenie neodymu sprawiło, że budowany sprzęt audio stracił wiele zbędnych kilogramów, zachowując wysoką jakość brzmienia i czystość dźwięku. Dla przykładu wzmacniacz początkowo ważący 35 kg, w wersji Markbass ważył 20 kg.
Inne pomysły
W 2011 roku Markbass stworzył swój odłam – DV Mark produkujący sprzęt dla gitarzystów.

Ostatnia inwestycja jeszcze bardziej poszerzyła horyzonty firmy Markbass. W 2020 r. firma wykupiła jednego z historycznych producentów strun – D’Orazio Strings. To firma, która ma aż 160 lat tradycji i doświadczenie w ich wytwarzaniu.
Gwiazdy Markbass
Wśród użytkowników sprzętu Markbass znajdziemy takie nazwiska m.in. jak: John Benitez, Pippo Matino, Nick Cohen, Lars Lehmann, Frank Gravis, Alain Caron, Dino Fiorenza, Jennifer Young i Mark Saunders, Adrian Qlos Kulik (LiPaLi), Marcus Miller, Richard Bona, Joe Dart, Fernando Lamadrid, Stu Hamm, Ernest Tibbs.