Hartke

Share your love:

head+paka do 3000PLN

W obrębie budżetu 3000 PLN poszukuję porady dotyczącej wyboru heada do basu i pakietu. Rozważam zakup używanego heada, takiego jak PEAVEY TOUR 700 WATT, Gallien-Krueger 1001 RB II, Ampeg SVT 450H, Hartke HA 4000 lub Ampeg B1RE, ale mam wątpliwości co do doboru pakietu. Rozważam także zakup nowego zestawu, jak Warwick Profet 5-410 set czy Ashdown ABM 500 EVO III z pakietem 115 Ashdown ABM, choć moim faworytem jest Ampeg SVT.

Robert

Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.

Stack-600w

Poruszając temat wyboru odpowiedniego zestawu wzmocnieniowego dla basistów, analizujemy różne marki i modele, skupiając się na potrzebach związanych z gatunkami jazz i funky. Wybór pokazuje zarówno zróżnicowanie cenowe, jak i firmowe, z naciskiem na unikanie zbędnych gadżetów i preferencję prostoty.

Władek Kołodziejczyk

Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.

sprzęt do grania w domu i na ewentualne próby- hartke,ampeg, g-k,czy h&k?

Rozważając zakup comba do domu i na próby, autor rozpatruje opcje takie jak Hartke A100, Hughes & Kettner Basskick100, Gallien-Krueger Backline112 i Ampeg BA115. Wskazane jest poszukiwanie kombajnu o mocy 100 W w przedziale cenowym około 1000 zł, z naciskiem na uzyskanie dobrego balansu między niskimi, a wysokimi tonami.

Cort GB94 – próbki + Cort EVL Z4B

W artykule znajdziesz uzupełnienie recenzji basu Cort GB94, zaprezentowane za pomocą próbek nagranych trzema mikrofonami i prezentację dźwięku Corta EVL Z4B. Autor udostępnia próbki dźwiękowe Cort GB94, nagrane na różnym sprzęcie oraz mixy Cort EVL Z4B.

Kolumna Basowa

Recenzuję wyborę kolumn basowych do 1200zł, które pasują do brzmień bluesa, rocka i funku. Aktualnie korzystam z Comba Warwick Sweet 15.2, ale poszukuję czegoś, co w przyszłości uzupełni mojego pieca.

Zamiana gitary lub wzmacniacza

Stoję przed wyborem wymiany mojego obecnego sprzętu, którym jest Cort GB34A podłączony pod Combo Ashdown 250Mag. Rozważam zmianę na nową gitarę basową lub head basowy, biorąc pod uwagę różne modele od Gallien-Krueger, Hartke aż do Yamaha i Spector.

Hartke vs Gallien Krueger

Rozważam wybór między wzmacniaczami Hartke 2500 i 3500, a Gallien Krueger Backline 600, szukając najlepszego rozwiązania do mojej gry na Ibanezie SR 505 z naciskiem na rocka. Chcę znaleźć uniwersalne brzmienie i dobraną do wzmacniacza kolumnę, która pozwoli mi ewoluować muzycznie.

Hartke 3500 + VX410 lub inna kolumna

Rozważam zakup zestawu nagłośnieniowego przeznaczonego dla basistów preferujących lżejsze brzmienia jak jazz, funky i blues. Porównuję Hartke 3500 z kolumną VX410 do combo Gallien-Krueger 700RB-II / 115, poszukując idealnego dźwięku zarówno dla elektrycznego basu jak i kontrabasu z pickupem.

Gallien Krueger GK 700RB-II – jaka kolumna do jazzu

Gallien Krueger Gk 700rb Ii 8211 Jaka Kolumna Do Jazzu
Podczas poszukiwań idealnego zestawu do nagłośnienia basu, autor przegląda różne możliwości, w tym wzmacniacz Gallien Krueger GK 700RB-II. Rozważa zakup kolumny dostosowanej do jazzowego brzmienia z budżetem 1500 zł, zastanawiając się nad wyborem między Hartke a produktami Power Sound.

Grzegorz Kryger

, www.myspace.com/elementadGram od 1990-01-05 Mój sprzęt? Yamaha BBG5S – 2000…

Mój sprzęt

Mesa i Gallien-Krueger 500W a i tam z tyłu Hartke…

Gk Ashdown I Hartke 8230
Hartke

Hartke Systems to uznany producent sprzętu basowego, znany przede wszystkim z innowacyjnych wzmacniaczy basowych oraz kolumn głośnikowych. Firma wyróżnia się na tle konkurencji dzięki wykorzystaniu aluminium w membranach głośników, zapewniając wyjątkowe brzmienie. Hartke Systems to firma zajmująca się produkowaniem sprzętów basowych. Głównie są znani ze swoich wzmacniaczy basowych i kolumn głośnikowych. Produkują również wzmacniacze i głośniki do gitary elektrycznej, akustycznej, instrumentów klawiszowych, a także pedały efektów, struny i inne akcesoria.
Krótka historia
Założyciel firmy to Larry Hartke. Jak większość znanych inżynierów zaczynał swoją przygodę w piwnicy rodzinnego domu w Bloomfiled w New Jersey. Skorzystał z wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas pracy dla A. Stewarta Hagemana – znanego projektanta audio. Już pod koniec lat 70. razem z kolegą Ronem Lormanem zaczęli tworzyć pierwsze prototypy przetworników stożkowych aluminiowych. W 1980 roku na rynek trafiły pierwsze produkty: aluminiowa membrana, głośnik wysokotonowy.
Pierwszy głośnik i profesjonalne sceny
Lorman pracował jako kierownik sceny w Bottom Line Club, dzięki czemu mieli okazję poznać Jaco Pastoriusa. Właśnie dla niego w 1984 roku powstał pierwszy głośnik, co było początkiem rewolucji.  Wprowadzenie aluminiowej membrany zrewolucjonizowało brzmienie gitary basowej. Jaco współpracujący wtedy z Guild Guitars podzielił się z kierownictwem informacją o dokonaniach Hartke. W ten sposób Soon Guild podpisała umowę dystrybucyjną z Hartke System promując markę. W bardzo szybkim tempie jego urządzenia zaczęły trafiać na profesjonalne sceny na całym świecie. Jego aluminiowy głośnik charakteryzował się szerszym zakresem częstotliwości średnich i wysokich oraz solidny i spójny bas. Do 1989 roku powstała cała seria kolumn basowych, z której korzystali m.in. Marcus Miller, Darryl Jones, Jack Bruce, Will Lee czy Garry Tallent. W 2005 r. w wyniku obserwacji światowych scen postanowiono połączyć brzmienie aluminium oraz tradycyjnego papieru. Tak powstała seria HyDrive o wyjątkowym brzmieniu i mocy, które inspirują takich muzyków jak np.: Victor Wooten, Billy Sheehan, Nate Watts, David Ellefson, Frank Bello i wielu innych.  Kolumna basowa stworzona dla Jaco model Hartke/Jaco 810 jest aktualnie wystawiana w 34th Street Bass Lounge Hartke w siedzibie Sama Asha na Manhattanie w Nowym Jorku.
Publiczny numer telefonu
Co ciekawe od 2006 roku można bezpośrednio skontaktować się z samym założycielem marki Larrym Hartke, który upublicznił swój numer telefonu. Pojawił się on zarówno w reklamach, jak i magazynach muzycznych. Otworzył się na pytania i rozmowę ze światem muzycznym i osobiście odbiera telefony i odpowiada na wiadomości na Twiterze. To prawdziwy ewenement na skalę światową.
Oferta producenta
Hartke produkuje szeroką gamę modeli wzmacniaczy i głośników do wzmacniania instrumentów i są one dystrybuowane na całym świecie. Głośniki Hartke zbudowane są z membran wykonanych z obu materiałów, papieru i aluminium oraz głośników z hybrydowego połączenia aluminium i papieru znanego jako „HyDrive”. Wzmacniacz basowy Hartke 3500 to najlepiej sprzedający się wzmacniacz basowy wszechczasów. Oferta producenta jest innowacyjna i co roku powiększa się o nowe produkty w oparciu o potrzeby światowych scen. Hartke jest aktualnie uważany za jednego z największych producentów sprzętu basowego. Bezpośrednim dystrybutorem sprzętu Hartke na cały świat jest firma Samson Technologies.