HandBox

Share your love:

Santana Jazz Bass MiJ + Handbox Fortec 150

Niedawno zamieniłem swój meksykański pięciostrunowy Jazz Bass na japońskiego Santanę z lat 70. Bas ten wyróżnia się nietypowym układem trzech przetworników, w tym dwóch minihumbuckerów oraz jednego typowego singla jazzowego.

Moj zestaw :]

Moj zestawik- niedawno kupiona esp ltd b-155dx, handbox crush 200,…

Niebo i ziemia

Spotkaliśmy się przy niedzieli z Moloszkiem celem ogrania Edena. Wrzuciłemzdjęcia…

Mocny Head potrzebny, ale jaki?

Ostatnio zauważyłem, że zaczyna brakować mi mocy w moim obecnym sprzęcie Ashdowna Five Fifteen (100W@8ohm). Rozglądałem się za mocniejszymi headami w przedziale cenowym 500-800zł.

HAND BOX Fortec-412 / Maruszczyk Barabass – szukam opinii

Autor szuka opinii na temat wzmacniacza Hand Box Fortec-412 i porównuje go z konkurencyjnymi modelami. Rozważa zakup, bazując na rozmiarach, cenie oraz opiniach innych użytkowników i konfrontuje go z modelem TC Electronic BS250 210 oraz Maruszczyk Barabass.

Jakie nagłośnienie na małe koncerty/próbownię ~2000zł

Autor artykułu dzieli się swoimi doświadczeniami z poszukiwań idealnego nagłośnienia na małe występy i próby w budżecie około 2000zł. Rozważa różne opcje, w tym kombinację Bass Pod XT Live i kolumny aktywnej Alto TS115A, ale ma wątpliwości co do jej wystarczającej mocy.

Używanie Preampu w kostce.

Preamp w kostce staje się coraz bardziej popularnym urozmaiceniem wśród basistów. Interesuje mnie, jak i kiedy muzycy wykorzystują te urządzenia, biorąc pod uwagę, że wiele wzmacniaczy basowych już oferuje bogate opcje brzmieniowe.

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Hartke H3500 + Taurus TF-210

Rozważam zakup zestawu Hartke H3500 z kolumną Taurus TF-210 idealnego dla prób i koncertów klubowych. Mój wybór padł na tę kombinację po gruntownych poszukiwaniach i rozważeniach na temat jakości dźwięku i mocy potrzebnej do przekroczenia barier w grze zespołowej.

Head vs. paczka. Co ważniejsze?

Stoimy przed wyborem - head czy paczka, co jest kluczowe dla jakości dźwięku naszego basu? W artykule omawiamy tę dylematyczną kwestię przy okazji rozważań nad zakupem używanego sprzętu.

Handbox WB-100

Handbox Wb 100

Ahoj Basoofkowicze. Powoli, powoli, ale przymierzam się do zakupu nowego…

Komasz Trymski

Miliarder. Filantrop. Playboy. Argentyńczyk niemieckiego pochodzenia, byłykapitan łodzi podwodnej, obecnie…

Grohu u

hmm, wracam do basu po 15 lat nieobecności. Grywało się…

sysu

Gram od 2005-04-16 Mój sprzęt? Ibanez ATK300 tc electronic BH550…

piotrwal

Mój sprzęt? J/P Bass Jarock Vintage EST96 Vester P-bass Handbox…

Noise Art

Mój sprzęt? Schack Unique 5 Thumb BO5 Sandberg KT Imbuja…

Strona RED FIGHTER

Strona Red Fighter

Czołem, Powstała strona mojego autorstwa poświęcona wzmacniaczom HandBox, któryjakiś czas…

Hand Box

Hej , ej oplaca się takie cośOLX.pl to bedzje grac?????…

wizard

Mój sprzęt? Santana Jazz Bass MiJ -> EBS Multicomp ->…

Hand Box Red Fighter

Krótko: www.handbox.pl Bas: Jazz Bass Nexusa Gatunek muzyczny: stoner/grunge/jazz (w…

HandBox

Historia marki HandBox zaczyna się od prostych pudełek, by przez pasję założyciela, Leszka Brzozowskiego, przekształcić się w producenta najwyższej jakości sprzętu audio. Firma, mająca swoje początki w latach 80., dziś oferuje szeroką gamę produktów, od kolumn głośnikowych po wzmacniacze basowe, wszystko z możliwością personalizacji. Firma Handbox powstała w roku 1989. Nazwa przedsiębiorstwa powstała od – oczywiście – dotychczasowej produkcji, czyli pudeł wytwarzanych ręcznie. Pierwsze wytwory zaczęły pojawiać się już na początku lat osiemdziesiątych. Były to między innymi gitary, instrumenty klawiszowe i opakowania transportowe na różnego rodzaju osprzęt elektroniczny.
Pomysł na firmę
Założyciel i właściciel firmy, Leszek Brzozowski, posiadał ogromne, osobiste zainteresowania akustyką. To, oraz ciągły i systematyczny rozwój zaplecza technicznego spowodowały, że powstały pierwsze modele kolumn głośnikowych. Pomysłowość, zaangażowanie, determinacja i wiele godzin poświęconych eksperymentom, zaowocowały stworzeniem kilku modeli zestawów głośnikowych. Ich parametry techniczne były już zdecydowanie lepsze oraz co najważniejsze – dostępne w przystępnej cenie jak na tamte czasy. Lata osiemdziesiąte a szczególnie ich połowa, był intensywnym okresem rozwoju instrumentów klawiszowych. Konieczne były trwałe i solidne opakowania transportowe i casy, ale także dobrej jakości zestawy nagłośnieniowe. Dostępne wtedy na rynku produkty w dość przystępnych cenach, niestety zdecydowanie odbiegały od oczekiwań klientów a te, które były satysfakcjonujące, kosztowały zbyt dużo, a możliwość ich nabycia była bardzo ograniczona. Z biegiem czasu rozwój przedsiębiorstwa nabierał rozpędu, a chętnych do zakupów przybywało.

Pod koniec lat osiemdziesiątych obrali kurs, budowania systemów głośnikowych oddalając się od produkcji opakowań transportowych. Handbox stał się rozpoznawalnym znakiem towarowym.
Krótka historia
W 1989 r. Leszek Brzozowski zrezygnował ze swojej pracy – w tamtych czasach obowiązkowej posady państwowej i chciał poświęcić się jedynie swojej firmie.

W połowie lat dziewięćdziesiątych powstało ogromne zapotrzebowanie na nagłośnienie, które miało sprostać oczekiwaniom wielu artystów. Przybyło dużo nowoczesnych klubów muzycznych. W międzyczasie pojawił się nowy rodzaj muzyki – wtedy zwany Muzyką Chodnikową. Oczekiwania zespołów były ogromne. System musiał być mobilny, lekki, maksymalnie najmniejszy, ale też dobrze brzmiący i niezawodny a przy tym oczywiście nie kosztować za dużo. Powstał wtedy tubowy zestaw głośnikowy BLT – 400. Był to okres, w którym firma niezwykle się rozwinęła.

W roku 2005 pojawiło się kilka modeli wzmacniaczy gitarowych, lecz skupiono się na produkcji wzmacniaczy basowych. Zaczęły się też prace nad lampami dedykowanymi instrumentom strunowym. Czasy te przyniosły ogrom doświadczenia i nowej wiedzy.
Handbox dziś
W obecnych czasach Handbox jest dobrze zorganizowaną manufakturą. Posiadają w ofercie około 100 produktów. Są producentem wysokiej jakości aparatury nagłośnieniowej, wzmacniaczy gitarowych i basowych oraz case’ów. Prowadzą też produkcję unikatowych, customowych produktów, głównie kolumn i skrzyń transportowych. Produkty mają unikatowe wykończenia, niepowtarzalny wygląd, a także oferują możliwość personalizacji. Wiele urządzeń firma zbudowała i wyprodukowała na indywidualne zamówienie dla klienta. Tworzą sprzęt niezawodny i praktyczny.