HandBox

Share your love:

Santana Jazz Bass MiJ + Handbox Fortec 150

Niedawno zamieniłem swój meksykański pięciostrunowy Jazz Bass na japońskiego Santanę z lat 70. Bas ten wyróżnia się nietypowym układem trzech przetworników, w tym dwóch minihumbuckerów oraz jednego typowego singla jazzowego.

Moj zestaw :]

Moj zestawik- niedawno kupiona esp ltd b-155dx, handbox crush 200,…

Niebo i ziemia

Spotkaliśmy się przy niedzieli z Moloszkiem celem ogrania Edena. Wrzuciłemzdjęcia…

Tapchan

Tapchan przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu dla basistów zebraną od 2001 roku. Czytaj dalej, aby odkryć niezwykłe modele zarówno znanych, jak i bardziej niszowych marek.

Grohu u

hmm, wracam do basu po 15 lat nieobecności. Grywało się…

piotrwal

Mój sprzęt? J/P Bass Jarock Vintage EST96 Vester P-bass Handbox…

wizard

Mój sprzęt? Santana Jazz Bass MiJ -> EBS Multicomp ->…

Hand Box Red Fighter

Krótko: www.handbox.pl Bas: Jazz Bass Nexusa Gatunek muzyczny: stoner/grunge/jazz (w…

HandBox

Historia marki HandBox zaczyna się od prostych pudełek, by przez pasję założyciela, Leszka Brzozowskiego, przekształcić się w producenta najwyższej jakości sprzętu audio. Firma, mająca swoje początki w latach 80., dziś oferuje szeroką gamę produktów, od kolumn głośnikowych po wzmacniacze basowe, wszystko z możliwością personalizacji. Firma Handbox powstała w roku 1989. Nazwa przedsiębiorstwa powstała od – oczywiście – dotychczasowej produkcji, czyli pudeł wytwarzanych ręcznie. Pierwsze wytwory zaczęły pojawiać się już na początku lat osiemdziesiątych. Były to między innymi gitary, instrumenty klawiszowe i opakowania transportowe na różnego rodzaju osprzęt elektroniczny.
Pomysł na firmę
Założyciel i właściciel firmy, Leszek Brzozowski, posiadał ogromne, osobiste zainteresowania akustyką. To, oraz ciągły i systematyczny rozwój zaplecza technicznego spowodowały, że powstały pierwsze modele kolumn głośnikowych. Pomysłowość, zaangażowanie, determinacja i wiele godzin poświęconych eksperymentom, zaowocowały stworzeniem kilku modeli zestawów głośnikowych. Ich parametry techniczne były już zdecydowanie lepsze oraz co najważniejsze – dostępne w przystępnej cenie jak na tamte czasy. Lata osiemdziesiąte a szczególnie ich połowa, był intensywnym okresem rozwoju instrumentów klawiszowych. Konieczne były trwałe i solidne opakowania transportowe i casy, ale także dobrej jakości zestawy nagłośnieniowe. Dostępne wtedy na rynku produkty w dość przystępnych cenach, niestety zdecydowanie odbiegały od oczekiwań klientów a te, które były satysfakcjonujące, kosztowały zbyt dużo, a możliwość ich nabycia była bardzo ograniczona. Z biegiem czasu rozwój przedsiębiorstwa nabierał rozpędu, a chętnych do zakupów przybywało.

Pod koniec lat osiemdziesiątych obrali kurs, budowania systemów głośnikowych oddalając się od produkcji opakowań transportowych. Handbox stał się rozpoznawalnym znakiem towarowym.
Krótka historia
W 1989 r. Leszek Brzozowski zrezygnował ze swojej pracy – w tamtych czasach obowiązkowej posady państwowej i chciał poświęcić się jedynie swojej firmie.

W połowie lat dziewięćdziesiątych powstało ogromne zapotrzebowanie na nagłośnienie, które miało sprostać oczekiwaniom wielu artystów. Przybyło dużo nowoczesnych klubów muzycznych. W międzyczasie pojawił się nowy rodzaj muzyki – wtedy zwany Muzyką Chodnikową. Oczekiwania zespołów były ogromne. System musiał być mobilny, lekki, maksymalnie najmniejszy, ale też dobrze brzmiący i niezawodny a przy tym oczywiście nie kosztować za dużo. Powstał wtedy tubowy zestaw głośnikowy BLT – 400. Był to okres, w którym firma niezwykle się rozwinęła.

W roku 2005 pojawiło się kilka modeli wzmacniaczy gitarowych, lecz skupiono się na produkcji wzmacniaczy basowych. Zaczęły się też prace nad lampami dedykowanymi instrumentom strunowym. Czasy te przyniosły ogrom doświadczenia i nowej wiedzy.
Handbox dziś
W obecnych czasach Handbox jest dobrze zorganizowaną manufakturą. Posiadają w ofercie około 100 produktów. Są producentem wysokiej jakości aparatury nagłośnieniowej, wzmacniaczy gitarowych i basowych oraz case’ów. Prowadzą też produkcję unikatowych, customowych produktów, głównie kolumn i skrzyń transportowych. Produkty mają unikatowe wykończenia, niepowtarzalny wygląd, a także oferują możliwość personalizacji. Wiele urządzeń firma zbudowała i wyprodukowała na indywidualne zamówienie dla klienta. Tworzą sprzęt niezawodny i praktyczny.