Epiphone

Share your love:

Mój sprzęt :]

Moje graty- OLP MM3 oraz gitarowy, lampowy Epiphone Valve Junior…

Epiphone Embassy Special IV

Epiphone Embassy Special IV to model basówki o zaskakująco unikalnych cechach, pomimo bycia najtańszą opcją w linii producenta. Znajdziemy tu nietypowo zastosowanego przetwornika typu Split Coil, wyjątkowo słabej jakości drewno laminowane na korpusie, oraz skąpo nałożony lakier.

Epiphone Embassy Standard IV Plus

Recenzja Epiphone Embassy Standard IV Plus, czyli pierwszy bass autora. Ta ulepszona wersja z serii Standard oferuje znakomitą jakość dźwięku, wygodę gry oraz atrakcyjny wygląd przy stosunkowo niskiej cenie.

Epiphone Valve Junior jako head do gitary i basu.

Rozważam wymianę mojego tranzystorowego pieca gitarowego na lampowy Epiphone Valve Junior 5W do użytku domowego i zastanawiam się, czy może on również służyć jako domowy wzmacniacz do basu po dobraniu odpowiedniej kolumny.

WM

Od 1990 roku zbudowałem imponującą kolekcję gitar basowych i wzmacniaczy, która obejmuje modele od klasyków po niestandardowe zamówienia.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Problem z potencjometrami

W moim posiadaniu jest gitara basowa Epiphone Embassy Standard IV, z którą pojawia się problem dotyczący działania potencjometrów. Mimo prób naprawy przez ponowne lutowanie kablami, problem z brzmieniem i głośnością pozostaje nierozwiązany.

Drakoo

Nazywam się Krzychu ,93 rocznik i jestem prostakiem z Mysłowic…

Epiphone

Epiphone jest firmą z bogatą historią, produkującą basy, które zadowolą każdego muzyka. Od klasycznych modeli vintage po najnowsze innowacje, Epiphone oferuje szeroką gamę basów, które wyróżniają się jakością wykonania i brzmieniem. Epiphone została założona przez Greka Epaminondasa Stathopoulosa w 1915 roku. To firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibson Guitar Corporation, która jest również częścią tego przedsiębiorstwa. Jest jednym z najbardziej szanowanych i najstarszych producentem instrumentów w Ameryce. Przed II wojną światową oprócz gitar, produkowali także banja.
Jak to się zaczęło?
Z małego rodzinnego warsztatu i ciężko zarobionego rzemiosła, przekazywanego z pokolenia na pokolenie, stali się amerykańskim, dążącym do innowacji poważnym przedsiębiorstwem. Zaczynając w górach Grecji, przed Turcję i Atlantyk, dotarli do rozgłośni radiowych, klubów nocnych i studiów nagraniowych. Jako najstarszy syn, Epi był odpowiedzialny za prowadzenie biznesu. Po śmierci matki w 1923 roku przejął udziały firmy i wycofał większość sprzętu w starym stylu. W zamian za to przedstawił linię „banjo Recording”, wtedy był to najpopularniejszy instrument w Ameryce. Epi rozwijał swoje umiejętności i nabywał co raz to nowe doświadczenia. Rodzina nabyła nowoczesne maszyny do fabryki instrumentów Farovan Company na Long Island. Epi nadał firmie, która w szybkim tempie się rozwijała nową nazwę – Epiphone. „Epiphone” odnosił się nie tylko do jego własnego nazwiska, ale także do greckiego słowa oznaczającego dźwięk – telefon. Było to także znaczenie greckiego słowa epiphonous, co oznacza jeden dźwięk za drugim jako metaforę syna, który buduje i realizuje marzenia swojego ojca.
Epiphone dla każdego
Ogromna różnorodność muzyków, którzy oddali się Epiphone sprawiła, że Epi chciał rozwijać markę coraz bardziej. Gitarzyści bluesowi, pionierzy country czy muzycy grający na mandolinie – wszyscy oni są wśród klientów firmy. Ozdobne modele banjo zostały wprowadzone w 1927 roku. W 1928 roku firma produkowała banjo dla Selmer/Conn i linii sklepów Continental Music, dystrybutora głównego. W roku 1928 wprowadził również swoją pierwszą linię gitar akustycznych, aby konkurować z firmą Gibson. Seria gitar akustycznych Recording, podobnie jak banjo, była oznaczona literą (od „A” do „E”) i wyróżniała się przede wszystkim kształtem. Wykonanie dopieszczające każdy szczegół, łączyły świerk i laminowany klon. W połowie lat 30. gitary Epiphone były uważane za jedne z najlepszych na świecie. Firma weszła na rynek międzynarodowy dzięki umowie z firmą Handcraft Ltd.  i otworzyła nowy salon wystawowy. W budynku znajdowało się laboratorium badawczo-rozwojowe. Salon Epiphone był siedzibą firmy i jednocześnie miejscem spotkania artystów.

W latach 90. oferowali 43 różne modele w zróżnicowanych stylach i budżetach. Rozwijali się na wielu płaszczyznach i w wielu miejscach na świecie. Międzynarodowy popyt był na tyle duży, że firma otworzyła nową fabrykę w Chinach w 2004 roku. Był to pierwszy raz, kiedy mieli własną fabrykę od czasu połączenia z Gibsonem.

Dziś Epiphone nadal wprowadza innowacje, wciąż zachwycając muzyków, jednocześnie wprowadzając frustrację wśród konkurentów swoimi coraz to lepszymi, śmiałymi projektami i ich nadzwyczajną jakością. Mają w swojej ofercie sprzęt dla artystów każdego gatunku muzycznego.