Epiphone

Share your love:

Wybór basu. Pomóżcie. Do około 800-850zł

Dokonując wyboru nowego basu w przedziale cenowym do 850 zł, mamy kilka opcji w sklepach muzycznych w Toruniu. Porównujemy modele Yamaha RBX 270, Cort GB34 A 3TS, Epiphone Embassy Standard IV Bass, Ibanez GSR200 oraz Squier Affinity Precision Bass, biorąc pod uwagę ich specyfikacje i przydatność do gry w punka i ska.

Tzar

Jędrzej opowiada o swojej pasji do gry na basie, zaczynając od Iron Maiden aż po ambitniejsze klimaty jazzowe i funky. Obecnie korzysta z Epiphone Thunderbird IV i wzmacniacza Hartke B200, planując przyszłe zakupy.

Epiphone Embassy Standard IV plus

Kiedy moje poszukiwania idealnego basu dla początkującego zakręciły w kółko, traf chciał, że natknąłem się na Epiphone Embassy Standard IV plus. Bas ten, po podłączeniu do wzmacniacza, zdecydowanie przebił swoich konkurentów, oferując wspaniałe brzmienie i jakość dźwięku.

Epiphone Goth Thunderbird IV

Przyjrzyjmy się bliżej basowi Epiphone Goth Thunderbird IV, który często wywołuje mieszane uczucia wśród muzyków. Mimo kontrowersji, wybrałem ten model ze względu na zamiłowanie do ciężkiej muzyki i specyficzne wymagania techniczne.

Epiphone P-bass

Sluchajcie mam okazje kupić starego epi www.c4.ac-images.myspacecdn.com ale potrzebuje waszej…

Epiphone

Jestem zainteresowany kupnem Epiphone Goth Thunderbird IV i chciałbym go…

Epiphone EB-3

Mam zamiar sobie kupić Epi EB-3. Ze specyfikacji wynika że…

Epiphone

Epiphone jest firmą z bogatą historią, produkującą basy, które zadowolą każdego muzyka. Od klasycznych modeli vintage po najnowsze innowacje, Epiphone oferuje szeroką gamę basów, które wyróżniają się jakością wykonania i brzmieniem. Epiphone została założona przez Greka Epaminondasa Stathopoulosa w 1915 roku. To firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibson Guitar Corporation, która jest również częścią tego przedsiębiorstwa. Jest jednym z najbardziej szanowanych i najstarszych producentem instrumentów w Ameryce. Przed II wojną światową oprócz gitar, produkowali także banja.
Jak to się zaczęło?
Z małego rodzinnego warsztatu i ciężko zarobionego rzemiosła, przekazywanego z pokolenia na pokolenie, stali się amerykańskim, dążącym do innowacji poważnym przedsiębiorstwem. Zaczynając w górach Grecji, przed Turcję i Atlantyk, dotarli do rozgłośni radiowych, klubów nocnych i studiów nagraniowych. Jako najstarszy syn, Epi był odpowiedzialny za prowadzenie biznesu. Po śmierci matki w 1923 roku przejął udziały firmy i wycofał większość sprzętu w starym stylu. W zamian za to przedstawił linię „banjo Recording”, wtedy był to najpopularniejszy instrument w Ameryce. Epi rozwijał swoje umiejętności i nabywał co raz to nowe doświadczenia. Rodzina nabyła nowoczesne maszyny do fabryki instrumentów Farovan Company na Long Island. Epi nadał firmie, która w szybkim tempie się rozwijała nową nazwę – Epiphone. „Epiphone” odnosił się nie tylko do jego własnego nazwiska, ale także do greckiego słowa oznaczającego dźwięk – telefon. Było to także znaczenie greckiego słowa epiphonous, co oznacza jeden dźwięk za drugim jako metaforę syna, który buduje i realizuje marzenia swojego ojca.
Epiphone dla każdego
Ogromna różnorodność muzyków, którzy oddali się Epiphone sprawiła, że Epi chciał rozwijać markę coraz bardziej. Gitarzyści bluesowi, pionierzy country czy muzycy grający na mandolinie – wszyscy oni są wśród klientów firmy. Ozdobne modele banjo zostały wprowadzone w 1927 roku. W 1928 roku firma produkowała banjo dla Selmer/Conn i linii sklepów Continental Music, dystrybutora głównego. W roku 1928 wprowadził również swoją pierwszą linię gitar akustycznych, aby konkurować z firmą Gibson. Seria gitar akustycznych Recording, podobnie jak banjo, była oznaczona literą (od „A” do „E”) i wyróżniała się przede wszystkim kształtem. Wykonanie dopieszczające każdy szczegół, łączyły świerk i laminowany klon. W połowie lat 30. gitary Epiphone były uważane za jedne z najlepszych na świecie. Firma weszła na rynek międzynarodowy dzięki umowie z firmą Handcraft Ltd.  i otworzyła nowy salon wystawowy. W budynku znajdowało się laboratorium badawczo-rozwojowe. Salon Epiphone był siedzibą firmy i jednocześnie miejscem spotkania artystów.

W latach 90. oferowali 43 różne modele w zróżnicowanych stylach i budżetach. Rozwijali się na wielu płaszczyznach i w wielu miejscach na świecie. Międzynarodowy popyt był na tyle duży, że firma otworzyła nową fabrykę w Chinach w 2004 roku. Był to pierwszy raz, kiedy mieli własną fabrykę od czasu połączenia z Gibsonem.

Dziś Epiphone nadal wprowadza innowacje, wciąż zachwycając muzyków, jednocześnie wprowadzając frustrację wśród konkurentów swoimi coraz to lepszymi, śmiałymi projektami i ich nadzwyczajną jakością. Mają w swojej ofercie sprzęt dla artystów każdego gatunku muzycznego.