jakie przetworniki do METALU typu jazz bass

9 odpowiedzi [Ostatni wpis]

chciałbym wymienić w przyszłości przetworniki przy moim peaveyu nie jest z wyższej półki a chcę grać metal, i wogóle wymiana coś pomoże? i czy się opłaca .thx

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Nie ma czegoś takiego jak przetwornik do metalu. To czy umiesz zagrać metal zależy od Twoich umiejętności. Możesz spróbować wymienić pickup w swoim basie na jakiś profesjonalny po prostu. Jakiego masz tego Peaveya?

_______________________________

Granie na basie jest do chrzanu! Naucz się czegoś pożytecznego, naucz się gotować!:


Granie na basie jest do chrzanu! Naucz się czegoś pożytecznego, naucz się gotować!:

https://www.basoofka.net/gotuj-z-kapralem

" );

peavey bxp millenium pasywna, poprostu myslałem ze np EMG81/85 najlepiej do gitary w tym gatunku to moze jest coś takiego do basu.Czy ktoś miał doczynienia z efektem Nobels ODR-B bass overdrive?

To oczywiste że albo jakieś EMG albo DiMarzio Ultra Jazz.

*******************************************
::Peavey Axcelerator 5(na sprzedaż), Hartke 2115 combo::

Podgatunek basisty?? Gitarzysta :D

a popravi mi to jakoś brzmienie basu czy warto do basu za 900zł?nie nazekam na bass czy coś chcę zrobić lekki tuning .Ile może kosztować siodełko grafitowe z wymianą?

No jak drewno jest do niczego, to dobre przystawki w niczym nie pomogą, a może i nawet uwypuklą niektóre "syfy" instrumentu (bądź grajka ;) ). Jeśli uważasz, że brzmienie deski Ci odpowiada to śmiało możesz pakować nowe pickupy (ja bym się od tego wstrzymał i odłożył kasiorę na swój wymarzony, bardziej lub mniej, basior), wybierając te, które Twoim zdaniem najładniej koloryzują (albowiem każdy pickup jest jakby "wystrojony" - najgłośniej brzmi w wybranym zakresie częstotliwości). Co do siodełka to musisz liczyć się z kosztem 50 złotych polskich.


" );

Ja mialem tego peaveya i loilem na nim metal - znakomicie sprawdzaly sie firmowe przystawki. Nie sadze, bys wiecej z tej gitary wyciagnal poprzez ladowanie drogiej elektroniki.

www.myspace.com/raideruk Polaczenie Heavy z Metalem
www.myspace.com/sodiumpentanoluk Dla lubiacych abstrakcyjne dzwieki...

Ćwierćfinciaki Seymour Duncana. Dobre przystawy do tego dosyć tanie.
__________________________________________________________
----------------------------------------------------------

Oj tak wiem że przetworniki Peaveya są do chrzanu :). Ja teraz wymieniam w swoim Peaveyu Grind bassie elektronike na EMG PJ. Zmieniam tylko dlatego że wiem że drewno w moim basie jest najwyższej jakości ( no może po prostu wysokiej :D). Polecam EMG. Pan Wooten gra na dokładnie takich samych a mnie ogrywając basy z tymi pickupami opadała szczęka i i łzawiły oczy. O ile sie nie myle Rex Brown Grał na takich w Down (https://www.youtube.com/watch?v=kb2fbm9u7e0 ) więc to uniwersalne przetworniki.

Jak chcesz profesjonalnej i wyczerpującej porady w zakresie pickupów to skontaktuj się z Merlinem ( Merlinpickups.com ),czyli Zbigniewem Wróblewskim. Facet ma na prawdę taaaaaką wiedzę w tym zakresie, zrobi Ci taką przystawkę jaką będziesz chciał i na dodatek taniej Cię to wyjdzie niż kupowanie w ciemno np EMG. Wiem, bo sam u niego robiłem bas. Poza tym pare razy spotkałem go w knajpie i, uwierz mi, warto go posłuchać.

GRUNT TO PODSTAWA


GRUNT TO PODSTAWA

" );
Quantcast