Rada dla początkującego

8 odpowiedzi [Ostatni wpis]

Witam, już od dłuższego czasu przymierzałam się do nauki gry na gitarze basowej. Chciałam zakupić takową gitarę, która służyłaby mi tylko i wyłącznie do ćwiczenia w domu. O gitarze basowej nie wiem absolutnie nic poza totalnymi podstawami. Niestety, budżet jest bardzo mały, do 700 zł. Czy zakup tej oto gitary na początek byłby dobrym pomysłem?:
http://allegro.pl/cort-action-bass-pj-opb-gitara-basowa-warto-i6...
Bardzo proszę o porady odnośnie zakupu gitary, jeśli by się dało. Z góry dziękuję :)
Edit: zapomniałam wspomnieć, że gitara może być zarówno używana, jak i nowa.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

Jeżeli szukasz basu nowego, to chyba poza Cortem czy Epiphone'm Toby niewiele jest do wyboru (poza markami "pośledniejszymi", aczkolwiek niekoniecznie robiącymi złe instrumenty).
Bardzo ciekawą opcją może być to wiosło: http://allegro.pl/gitara-basowa-gewa-pure-vgs-rcb-100-i6889896196.html
VGS kojarzył mi się zawsze ze średnim budżetem, a tu takie raczej niskobudżetowe wiosełko...

W sąsiednim wątku (w zasadzie te samo pytanie) podano linki do zestawu z Thomanna składającego się z basu, wzmacniacza, tunera i kabla. Nie jest to złe rozwiązanie dla początkującego basisty. Musisz jedynie wiedzieć, że ten wzmacniacz nadaje się jedynie do ćwiczenia w domu (ma za małą moc aby go używać w innych sytuacjach). Jeśli jednak szukasz jedynie basu, to ja mam na zbyciu używany bas 5-strunowy "Cruiser by Crafter". W zasadzie taki sam jak tu: http://craftereurope.com/prodinfo9771594/ - jedynie klucze mam chromowane a nie czarne. Na tym basie była nagrywana płyta więc ani na scenie ani nawet w studio nie będzie wstydu. Cena mojego to 400 zł. Więc możesz ewentualnie też to rozważyć. Ale poczytaj opinie w tym sąsiednim wątku - może będą inne ciekawe propozycje.

Marek

Dopisałaś, że może być używana, a to poszerza trochę zakres poszukiwań. MarkBass powyżej oferuje Ci sprawdzony przez Niego instrument w bardzo dobrej cenie. Jeśli nie chcesz piątki na początek, to masz na forum od groma wątków do przekopania, ale w skrócie to, żeby zmniejszyć ryzyko nacięcia się na szrot, to moim zdaniem warto wybierać pierwszy bass głównie pomiędzy markami takimi jak najczęściej wymieniane w tego typu wątkach czyli: Squier, Cort, Epiphone, Yamaha, Washburn, SX, Encore, Harley Benton (z wyłączeniem modeli "dekoracyjnych") i dodałbym do tego Peavey (z serii Millenium) i Samick'a Corsair - no i ten VGS myślę, że ciekawy by był.
Zgaduję, że jako dziewczyna masz dość drobne dłonie, więc celowałbym w coś z wąskim gryfem i przy okazji nie za ciężkiego - przykłady to Cort oraz:
http://allegro.pl/epiphone-toby-standard-eb-gitara-basowa-pokrowiec-i6874354964.html
https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-peavey-CID751-IDm3zoI.html#180dbf88d8
Oba powyższe modele (oczywiście nie dokładnie te zalinkowane instrumenty) miałem w łapach i są bardzo wygodnymi w graniu wiosłami, ale kupując używkę zawsze jest pewne ryzyko...

Dobrze jest kupić poza gitarą jakiś piecyk do ćwiczeń albo interfejs audio. W końcu trzeba jakoś słyszeć co się gra i mieć możliwość komfortowego ćwiczenia z podkładem.
Epiphone Toby wydaje się sensowny na początek: https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-epiphone-toby-standard-i...
Trochę mało wyraźne te zdjęcia, ale wydaje się całkiem ok.
Yamaha trochę tańsza, ale na początek do ćwiczeń powinna wystarczyć a zostanie Ci jeszcze parę złotych na jakieś dodatki: http://allegro.pl/yamaha-rbx-170-gitara-basowa-i6895621553.html

Jeśli ten cort jest sprawny to polecam. To dobra firma i całkiem niezły model. Jeśli chodzi o inne rady to polecam Ci jak najszybciej zacząć grać z metronomem. Zajrzyj sobie tutaj
https://drumshop.pl/1739-metronomy?orderby=price&orderway=asc
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/335/gitary-akcesoria-metronom...
Albo tu masz darmowy
https://www.metronomeonline.com/

Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)

Jagdpanther napisał(a):
Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)

Jesteś aresztowany za podważanie ważności metronomu.

Doskonałe:-))))