Gra ze słuchu

14 odpowiedzi [Ostatni wpis]

Słuchajta ludzie, potrzebuje kilku wskazówek dotyczących poprawnej gry ze słuchu. Jeśli ktoś ma jakieś rady niech się nimi podzieli. Z góry wielkie thx:)

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.

1 Pożądnie nastrojony bass
2 Zależy co to jest, jesli coś typu aaaa,cccc,gggg itp to nic szczegolnego, wbijasz dany kawalek, zatrzymujesz go w odpowiednim momencie [tzn pierwszy dzwięk ] i albo robisz tak dalej albo liczysz na "pamięć muzyczną" i łapiesz kolejne dzwięki z bani [3,4 akordy ustawione caly czas tak samo to nie problem :P]. Jeśli jest to coś rozbudowanego to proponuje dlugo sluchać danego kawałka [ postaraj się ustawić muzę tak aby było wyraźnie słychć bass ] i po kawalku uczyć się piosenki. Jak znajdziesz kilka pierwszych dzwięków to potem idzie z gorki :D

Pozdrawiam :)

popierwsze to napisz o co ci w ogole chodzi ?chcesz grac ze słuchu ale co? melodie, akordy , interwały ?

Z reguły gra się muzykę. Melodia, interwały itp. to są tylko słowa, więc pytanie nie jest na tyle skomplikowane by go nie zrozumieć

Z pewnością dobrze jest mieć już jakiś czas za sobą w grze na instrumencie. Później się kombinuje, "próbujesz trafić" po kolei w dźwięki, albo próbujesz ułożyć melodię z głowy, jak już ją zapamiętasz. ALe trzeba trochę nad tym posiedzieć, szczególnie jak się mało czasu na to poświęca. W muzycznych mają taki przedmiot- kształcenie słuchu i dlatego tak śmigają później :)

Może to troszkę odpowiadanie na własne pytanie, ale może pomogę innym. Bardzo przydatne jest znalezione programy, który spowalnia muzykę ale nie zmienia tonacji. Chyba rzeczywiście będę musiał nad tym posiedzieć i sie wdrożyć.

Amazing Slow Downer - poszukajta takiego programu. idealny nie jest, ale zawsze cos (zwalnia bez zmian w dzwiekach). ogolnie spisywanie ze sluchu wymaga czasu, po roku czy dwoch bedziesz dawal rade duzo lepiej. po prostu sluch i kontakt z instrumentem sie wyrobi. ksztalcenie sluchu mozna wyrobic niezaleznie od szkoly muzycznej. na poczatek dobrze podzielic numer na czesci (np zwrotka, refren, brigde, podklad pod solo, whatever) i robic partiami. wyciecie trudnego fragmentu i zapetlenie zawsze pomaga. a takie cwicznenie z gatunku ksztalcenia sluchu - interwaly, nawet pograc sobie takie rozgrzewki, jak zauwaza sie interwalowe zaleznosci w muzyce to latwiej ja spisac. no i na koniec - akordy, my basisci czesto srednio wiemy z jakim typem akordu mamy do czynienia, co innego pianisci czy gitarzysci - ci "łapią" to od razu na istrumencie. warto spytac kumpla gitarnika czy kumpeli pianistki co to za akord (przydatne do urozmaicania, improwizacji i nauki na pozniej)
pozdr, mam nadzieje ze pomoglam

www.myspace.com/natbmusic

http://earmaster.com/
Bardzo dobry program do kształcenia słuchu! Niestety kosztuje 299 złociszy, ale jak na początek to ściągnij trial wersji pro (wszystko działa normalnie - to nie jest żadne demo). Później usuń i zainstaluj wersję school i masz kolejny okres trial od nowa :) Jeśli robisz ćwiczenia CODZIENNIE to przez ten czas możesz się sporo nauczyć :) (później ewentualnie kupić full)

Następstwa akordów w większości muzyki "popularnej" są te same. Jak już się załapie te parę schematów to idzie z górki.
Grać pasaże.
Strój to podstawa.

Co to są pasaże?

Granie po kolei dźwięki akordu :D
Czyli Np D-dur no to D, Fis, A i D o oktawę wyższe

Chyba tak, mogę nie mieć do końca racji ;)

Nie wiem, czy to się tak fachowo nazywa, ale o to mi chodzi.

Posłuchajcie koleżanki Natalii, dobry jest ten program amazing slow downer.szkoda że można zmieścić tylko 3 minuty ale można w innym programie podzielić cały kawałek na części i zwolnimy cały:) Natalia wielkie dzięki:)żyj sto lat:)

Co do spowalniania. Ostatnio natrafiłem na reklamę takowego urządzenia w bass playerze:

http://tascam.com/details;8,21,952.html

Ciekawa rzecz. Ja osobiście chyba nie potrzebuję, ale jakbym miał to bym nie pogardził :)

Marekgr208 napisał(a):
Posłuchajcie koleżanki Natalii, dobry jest ten program amazing slow downer.szkoda że można zmieścić tylko 3 minuty ale można w innym programie podzielić cały kawałek na części i zwolnimy cały:) Natalia wielkie dzięki:)żyj sto lat:)

Polecam audacity - całkowicie darmowy program do rejestracji i obróbki ścieżek muzycznych, jedna z opcji to właśnie zwalnianie lub przyspieszanie tempa bez zmiany tonacji.