Odpowiedź do: SX SJB62-3TS – RECENZJA

Autor omówił swoje doświadczenia z basem marki SX model SJB62-3TS, poruszając tematykę jakości wykonania oraz swoje spostrzeżenia odnośnie możliwej wspólnej linii produkcyjnej z innym popularnym producentem. Podziel się także swoimi przemyśleniami dotyczącymi czyszczenia kieszeni gryfu z lakieru.

Odpowiedz-do-SX-SJB62-3TS-–-RECENZJA
Sorry, że śmiecę kolejnym wątkiem, ale pod wpisem @beetlejuice79 nie ma opcji dodania komentarza (może tu sie uda poniżej – o ile jeszcze ktoś chętny do komentarzy odwiedza Basoofkę), więc muszę stworzyc nowy.
Swoją drogą co się dzieje z podstawowymi "funkcjonalnościami" forum? Co porabia Admin? "Czy konie mnie słyszą"?
Moim zdaniem jest tak, że Thomann szukając producenta dla swojego brandu (HB) szukał kogoś o przyzwoitej jakości i przy tym niezłej cenie. SX pasowałby jak ulał na takiego jelenia i mogli dać się omamić ilością i "obrotem". Całkiem więc prawdopodobne, że to ta sama linia produkcyjna, więc dostałeś SX'a, tylko może akurat materiały się jakiemuś skośnookiemu pomyliły (może brakło chwilowo a plan trzeba wyrobić) i stąd okleina… Macałem swego czasu w Krakowie na Karmelickiej parę SX-ów (parę ładnych lat temu) i nie było się do czego przyczepić. Fakt, że były to precle i miały lakier całkowicie kryjący drewno, a podstrunnicy się aż tak nie przyglądałem, ale progi były ładnie wykończone na krawędziach i struny biegły w równych odstępach od brzegów podstrunnicy.
Czy mógłbyś napisać jak czyściłeś kieszeń gryfu z lakieru? Czeka mnie taki zabieg w gitarze, którą kupiłem pod kątem totalnej przeróbki (14-letni "strat" Corta). Ma grubą warstwę lakieru i na dodatek nie gładką tylko "mocna falistą". Musze to usunąć i wyrównać ale tak by nie zmienił się kąt "spasowania" gryfu z korpusem, a do dyspozycji mam tylko narzędzia ręczne. Sorry za mały offtop i z góry dzięki za odpowiedź.

Jak myślisz, czy SX SJB62 3TS to dobry wybór basu?
Co myślisz o recenzji SX SJB62 3TS?
Czy masz doświadczenie w grze na basie SX SJB62 3TS?
Jaka jest twoja opinia na temat „funkcjonalności” forum dla basistów?
Czy uważasz, że SX pasowałby do Twojej gry na basie?
Czy zdarzyło ci się spotkać z marką HB i SX na jednej produkcji?
Czy miałeś kiedykolwiek problem z czyszczeniem kieszeni gryfu w swoim basie?
Czy kiedykolwiek miałeś przerabiany swoją gitarę i usuwałeś lakier z kieszeni gryfu?
Czy myślisz, że cena SX SJB62 3TS jest odpowiednia dla jakości produktu?
Czy wiesz, co się dzieje z działaniami administratorów na Basoofce?

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

  1. Hej, kompletnie nie wiem dlaczego nie mozesz napisac odpowiedzi.
    Wielkie dzięki za odpowiedź! Nie jest zbyt pocieszająca ale pewnie masz racje.
    Lakier z kieszeni gryfu wystarczy zeskobrać wkładem od noża, takim wymiennym. Skorbiesz trzymająć wkład równo i schodzi idealnie, te wkłady sa bardzo ostre. Pozniej lekko wygladzic papierkiem i koniec. Nieraz takim nożykiem oskrobałem cały mebel robiac renowacje 😉

  2. Już można komentować mój post. Miałem to zablokowane w opcjach, bóg wie po co.

  3. Dzięki za wskazówki. Myśłałem o bardzo ostrym dłucie, ale spróbuję nożykiem. Robiłem w lecie pierwszy w życiu "relic" (Squier'a) nożykiem tego typu:

    Całe pierwsze ostrze poszło w peeezdooo po godzinie skrobania (niezbyt agresywnego, bo to "soft relic" był) – pod warstwą czarnego lakieru, był jakaś warstwa "wyrównująco-utwardzająca" dość miękkie drewno (lipa to była). Mam nadzieję, że w tym Corcie nie będzie takich przygód:)

  4. Dokladnie o taki nozyk mi chodzi, z reszta na moich zdjeciach go widac. Dłutem nie radzę, prędzej oderwiesz lakier razem z mięsem.

Możliwość komentowania została wyłączona.