Kombo firmy Kustom.

Powoli forum w tej formie doprowadza mnie do furii. Przypuszczam, że nie tylko mnie. Po ilości nowych wpisów sądzę, że niedługo stanie się martwe. Zresztą może o to chodzi? Już stara forma była dziwaczna ale dało się żyć. Piszę to nie na temat, który mnie interesuje ale udało mi się w końcu zalogować oraz cudem jakimś stworzyć temat, pod którym świeci na zielono OK.

Jako, że nie specjalnie ostatnio mam pracę a w zasadzie nie mam, próbuję wskoczyć do jakieś kapeli weselnej aby dosłownie zarobić na chleb. Posiadane combo ZAR 60 z racji niewielkiej mocy jak sądzę nie wystarczy na wesele. Pytanie kieruję do weselnych basistów jeżeli takowi tu zaglądają. Czy moc 100 W wystarczy? Może 150 W? Czy ktoś gra na Kustom KXB100 albo Kustom KXB200? Jak to brzmi na weselu? Na Ampega BA-115v2, o którym myślę nie za bardzo mnie stać. W zasadzie stać mnie na razie na Kustoma'a KXB100. Czy ktoś coś doradzi?

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 14

1. Z logowaniem na Basoofce podobny dramat jak z aktywnością uzytkowników... :(
    Ale do rzeczy - moim zdaniem 100W wystarczy Ci jako odsłuch na scenę zwłaszcza, że na weselach nie są to duże sceny. Ten Kustom ma wyjście XLR (symetryczne), z którego można podać sygnał do miksera, a z miksera pójdzie do końcówki mocy i na przody. Teraz mało kto gra na samym wzmacniaczu i wyjście XLR we wzmacniaczu (lub przedwzmacniaczu) to podstawa do nagłośnienia.
    Najlepiej jak znajdziesz band zainteresowany Twoimi usługami, to spytaj jak się nagłaśniają i wtedy będziesz wiedział czego dokładnie potrzebujesz (może jak pisał @kegnar w wątku poniżej wystarczy Ci przedwzmacniacz - czasem nawet podłogowy z wyjściem XLR - i odsłuch słuchawkowy?).
  2. Co do logowania i formy basoofki - jako nowa ekipa pracujemy nad tym i możliwie szybko pojawią się zmiany. Co do comba- Jak ulek słusznie to ujął - 100W w zupełności wystarczy. Dla Twojego komfortu możesz dodatkowo zainwestować w statyw pod combo - w takim wariancie ustawisz combo pod odpowiednim kątem. Poza tym, że nie będziesz grał "w podłogę" grając w pomieszczeniach/salach będziesz się dobrze słyszał nie rozkręcając pieca na max... Koledzy z bandu też to docenią:). Wyjście XLR ma osobny potencjometr głośności (DIRECT OUT VOLUME) więc pełna kultura nagłaśniania:)
  3. Liczyłem na pomoc i nie zawiodłem się. Dziękuję Panowie. A jakieś opinie o Kustomie? Szukalem w sieci. Coś tam znalazłem, głównie na forach angielskojęzycznych ale niewiele. W mojej wsi jakoś nie ma go w żadnym sklepie. Posiadany Zar 60 gra za wysoko, znaczy brakuje mu niskiego, ciepłego mruczenia. Pewnie to wina głośnika 12''. Nie wiem. Głośnik 15" daje chyba wiekszą głębię niskich tonów?
  4. Nie zdawałem sobie sprawy, że prosta rzecz w postaci statywu "pochylnego" dla comba tak poprawi brzmienie. ZAR zupelnie przyzwoicie zaczął gadać.
  5. "Co do logowania i formy basoofki - jako nowa ekipa pracujemy nad tym i możliwie szybko pojawią się zmiany." Prosiłbym o informacje - kto stanowi obecnie wspomnianą ekipę? Mam nadzieję, że to nie problem?
  6. Od strony muzycznej: https://www.facebook.com/patryk.sobek.16 oraz PRO ART Patryk Sobek Od strony technicznej zaprzyjaźniona firma IT. Jak tylko sezon urlopowy minie pojawią się nowości. Chcemy między innymi wprowadzić na stronę dział "aebersoldy". Będą to tracki utworów z różnych gatunków, tak aby można było ćwiczyć akompaniament basowy z całym bandem... Track(bez ścieżki basu) oraz track z przykładowym akompaniamentem basu. Puki co tylko tyle ujawniam i pozdrawiam!
  7. " Od strony muzycznej: https://www.facebook.com/patryk.sobek.16 oraz PRO ART Patryk Sobek" - miło poznać nowego Admina, ale jeśli można, to sugerowałbym rozwiązać wczesniej inne problemy, bo forum umrze...:
    1. Brak możliwości edycji postów
    2. Możliwość logowania z "każdego miejsca" (teraz trzeba to robić przez "Twoje konto")
    3. Brak możliwości komentowania części nowych wątków (np. "Combo basowe - potrzebna pomoc")
    To tylko rzeczy, które ja zauważyłem - sorry za offtop.
  8. A od siebie doddam, że musiałem zatwierdzic powyższy post. Na co to komu i dlaczego? Chcę odpowiedzieć w sprawie głośnika w jednym z postów i nie mam takiej opcji. Dlaczego?
  9. Dziękujemy za sugestie. Bierzemy je pod uwagę.
  10. Zrobił się off top ale co tam.
    Komunikat z Opery podczas próby wejścia na stronę forum:

Połączenie nie jest poufne
    Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy dowww.basoofka.net. Jego certyfikat bezpieczeństwa nie jest zaufany w systemie operacyjnym tego komputera. Może to być spowodowane błędną konfiguracją lub przechwyceniem połączenia przez atakującego.
    Nie można kontynuować, ponieważ operator witryny zażądał zwiększenia poziomu zabezpieczeń dla tej domeny.
    Wróć do bezpiecznej witryny
    Więcej informacji
    Gdy łączysz się z bezpieczną witryną, serwer przechowujący tę witrynę wysyła do Twojej przeglądarki dane nazywane „certyfikatem”, aby potwierdzić tożsamość witryny. Certyfikat zawiera informacje o tożsamości, takie jak adres witryny, które podlegają weryfikacji przez inną, godną zaufania firmę. Dzięki sprawdzeniu, że adres zawarty w certyfikacie jest zgodny z adresem witryny, można potwierdzić, że bezpiecznie łączysz się z wybraną witryną, a nie z inną, próbującą się pod nią podszyć (np. witryną napastnika).