Preamp zamiast head+paczka

Omawiam swoje doświadczenie w przesiadce z tradycyjnego zestawu head+paczka na sam preamp z uwagi na brak potrzeby przemieszczania sprzętu i preferencje akustyczne. Rozważam zakup preampa ze względu na jego funkcjonalność głównie jako EQ i pytam o polecenia sprzętu w budżecie około 1k zł.

Preamp-zamiast-headpaczka
Cześć! Aktualnie gram pewnie jak większość na zestawie head+paczka, ale z racji tego, że się nie przemieszczam ze sprzętem i mój akustyk nie lubi jak gram na swojej kolumnie, myślę o małych zmianach.

Na codzień gram tylko na jednej scenie, więc mobilność nie jest moim priorytetem, lecz na scenie w zasadzie nie włączam kolumny, tylko przez head idzie na przody i do mnie spowrotem przez odsłuchy do słuchawek, w których się super słyszę.

Pomyślałem więc, po co ma stać sprzęt za grube tysiące i się kurzyć tak naprawdę, skoro mi to służy w zasadzie tylko jako preamp, w dodatku ustawiony prawie na flat.

Czy korzysta ktoś z was podczas grania tylko z preampu? Starałem się trochę poczytać i wydaje mi się, że taka opcja jest jak najbardziej możliwa i wykorzystywana. Jaki preamp wybrać? Potrzeba mi w nim w zasadzie tylko EQ – żadnych przesterów nie używam bo nie lubię.Oczywiście musi mieć wyjście XLR na przody.
Może mi ktoś podać nazwy sprzętów które warto sprawdzić? Budżet załóżmy około 1k.

Czy powinienem zastąpić head i paczkę preampem?
Czy ktoś z was używa tylko preampu do grania?
Czy powinienem szukać preampu z EQ w budżecie 1k?
Czy warto zamienić head i paczkę na preamp?
Czy potrzebuję tylko EQ w preampie i jakie inne funkcje są mi niepotrzebne?
Czy korzystanie tylko z preampu jest możliwe?
Czy ktoś może polecić preampy z wyjściem XLR?
Czy warto zainwestować w preamp zamiast head i paczkę?
Czy preamp z EQ jest wystarczający do grania?
Czy ktoś może polecić dobre preampy w budżecie około 1k?

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

  1. Zobacz sobie na Mooer Radar, on bardzo fajnie działa też z basem.
    Jest to symulacja kolumnowa oparta o sygnały Impulse Response. Masz tam do dyspozycji EQ, różne paczki, modele omikrofonowania. Co najważniejsze sygnały IR możesz wgrywać też swoje. Więc kwestia znalezienia w necie symulacji IR paczek basowych.

  2. Zobacz sobie na Mooer Radar.
    To jest kostka z symulacją paczek która działa z zastosowaniem sygnałów Impulse Response.
    Czyli całe spektrum czestotliwości.
    W Radarze masz możliwość wyboru paczki, omikrofonowania, oraz korekcji EQ.
    Ważne, że można wygrywać też swoje impulse responsy (IR).
    Czyli wystarczy poszukać na necie jakichs sygnałów IR paczek basowych.

  3. Przebrnąłem przez logowanie, więc do rzeczy:
    Moim zdaniem, sound oryginalny i jego symulacja w rozmaitych multiefektach mają się tak do siebie jak smak cebuli i chipsów o smaku cebulowym ! To jeden z tych zbędnych wodotrysków, które mają podnieść prestiż (a zatem i wartość) określonego multiefektu. Tej tezy jakoś szczegółnie uzasadniać nie zamierzam: jak ktoś ma samozaparcie to niech posłucha sobie symulacji tego samego wzmacniacza lub paczki na różnych kostkach lub podłogach – na każdym brzmi inaczej. Amen.

Możliwość komentowania została wyłączona.