Nowa gitara semi-hollow – materiał pod mostkiem?

Cześć,
kupiłem dziś na OLXie basówkę semi-hollow body renomowanej firmy Harley Benton 😀 w stanie sklepowym. Do tej pory nie miałem żadnej styczności z tego typu konstrukcjami i nie do końca wiem o co kaman z tym materiałem wychodzącym spod mostka. Powinienem to jakoś wyciągnąć w całości czy materiał powinien tam siedzieć i mogę co co najwyżej wykroić w około?
Z góry dzięki,
leszo

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 8

1. No ale uważasz, ze to fabryczny patent? ;)

HB-60 WB
  2. Nie wiem, czy zdjęcie katalogowe nie musi pokrywać się z tym co ląduje w sklepie? Wydaje mi się, że to jest fabryczne bo gitara ma jeszcze zafoliowane pickupy i maskownicę...
  3. hehe, no Omson chyba ma racje , wątpie ,żeby stan sklepowy obejnmował jakiś kawałek szmaty pod mostkiem :D

Ale jak na renomowaną firmę HB może można się czegoś takiego spodziewać i może urzywają takich i innych patentów w swoich produktach :>
  4. O wypraszam sobie - żadnych "udoskonaleń fabrycznych" nie stwierdziłem w swoim preclu, dwóch telkach i stracie jr :D Harley Bentona proszę mi tu szanować - żadnych skarpet i pilśni jak u Squiera nie stwierdzono:D
  5. Jeśli ten element mostka nie jest przyklejony do korpusu, ani w inny sposób z nim trwale "związany" i trzyma go tylko docisk strun, to może poluzuj struny, podnieś go i wyciągnij to "coś"?
  6. No dobra, dzięki wpisowi Ulka zatrybiłem jak działa mostek w tej gitarze. Szmata wyszła, ale i mostek się przemieścił i teraz muszę ogarnąć ustawianie menzury :)
  7. http://allegro.pl/tasma-foliowa-dwustronna-montazowa-banerowa-mocna-i7234269065.html
  8. Żadnych szmat i taśm pod mostek. To tylko zabezpieczenie transportowe. UstWianie menzury jest bardzo proste. 2xdlugość od sodelka do 12 progu powinien srać most. Tak circa. Potem regulacja na tuner.
Napisz odpowiedź