Nowa gitara semi-hollow – materiał pod mostkiem?

HB
Cześć,
kupiłem dziś na OLXie basówkę semi-hollow body renomowanej firmy Harley Benton 😀 w stanie sklepowym. Do tej pory nie miałem żadnej styczności z tego typu konstrukcjami i nie do końca wiem o co kaman z tym materiałem wychodzącym spod mostka. Powinienem to jakoś wyciągnąć w całości czy materiał powinien tam siedzieć i mogę co co najwyżej wykroić w około?
Z góry dzięki,
leszo

Czy dziś kupiłem na OLXie basówkę semi hollow body renomowanej firmy Harley Benton?
Czym jest materiał wychodzący spod mostka mojej nowej gitary semi hollow?
Czy powinienem wyciągnąć materiał w całości spod mostka mojej nowej gitary semi hollow?
Czy materiał powinien siedzieć pod mostkiem mojej nowej gitary semi hollow?
Czy mogę wykroić materiał w około mostka mojej nowej gitary semi hollow?
Czy ktoś ma doświadczenie z gitarą semi hollow body?
Jakie są zalety i wady gitar semi hollow?
Czy jest trudno zacząć grać na gitarze semi hollow body?
Czy jest jakaś specjalna technika do gry na gitarze semi hollow body?
Czy warto kupić gitarę semi hollow body renomowanej firmy Harley Benton?

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. Nie wiem, czy zdjęcie katalogowe nie musi pokrywać się z tym co ląduje w sklepie? Wydaje mi się, że to jest fabryczne bo gitara ma jeszcze zafoliowane pickupy i maskownicę…

  2. hehe, no Omson chyba ma racje , wątpie ,żeby stan sklepowy obejnmował jakiś kawałek szmaty pod mostkiem 😀

    Ale jak na renomowaną firmę HB może można się czegoś takiego spodziewać i może urzywają takich i innych patentów w swoich produktach :>

  3. O wypraszam sobie – żadnych "udoskonaleń fabrycznych" nie stwierdziłem w swoim preclu, dwóch telkach i stracie jr 😀 Harley Bentona proszę mi tu szanować – żadnych skarpet i pilśni jak u Squiera nie stwierdzono:D

  4. Jeśli ten element mostka nie jest przyklejony do korpusu, ani w inny sposób z nim trwale "związany" i trzyma go tylko docisk strun, to może poluzuj struny, podnieś go i wyciągnij to "coś"?

  5. No dobra, dzięki wpisowi Ulka zatrybiłem jak działa mostek w tej gitarze. Szmata wyszła, ale i mostek się przemieścił i teraz muszę ogarnąć ustawianie menzury 🙂

  6. Żadnych szmat i taśm pod mostek. To tylko zabezpieczenie transportowe. UstWianie menzury jest bardzo proste. 2xdlugość od sodelka do 12 progu powinien srać most. Tak circa. Potem regulacja na tuner.

Możliwość komentowania została wyłączona.