Sire Marcus Miller M7 – 4 czy 5 strun

Autor rozwa偶a zakup drugiego basu, by poszerzy膰 swoj膮 kolekcj臋, sk艂adaj膮c膮 si臋 g艂贸wnie z modelu Fender Jazz Bass MM IV. Sire Marcus Miller M7, instrument z kategorii "pozosta艂e" na Thomannie, przyci膮ga jego uwag臋 ze wzgl臋du na mo偶liwo艣膰 gry w trybie pasywnym i aktywnym oraz obecno艣膰 dw贸ch Humbucker贸w. Istnieje r贸wnie偶 dylemat dotycz膮cy przej艣cia na 5-strunow膮 gitar臋, ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem problemu "flakowatej" struny B.

Sire-Marcus-Miller-M7-8211-4-czy-5-strun
Hej, od jakiego艣 czasu szukam drugiego basu (pierwszy Fender Jazz Bass MM IV), kt贸ry m贸g艂by poszerzy膰 troch臋 moj膮 kolekcj臋. W oko wpad艂y mi instrumenty z kategorii „pozosta艂e” na thomannie, czyli nie JAZZ nie PRECISION, nie HEAVY. Instrumentem kt贸ry wpad艂 mi w oko jest w艂a艣nie Sire Marcus Miller M7

Czy kto艣 mo偶e mia艂/ma taki instrument i mo偶e mi skrobn膮膰 co艣 na jego temat? Dost臋pno艣膰 tego w moich okolicachjest 偶adna wi臋c wybieram tylko na podstawie pr贸bek z YT. Czy jakie艣 instrumenty podobne co do brzmienia (2 Humbuckery, tryb pasyw/aktyw) s膮 mo偶e jeszcze warte wzi臋cia pod uwag臋? Z podobnych ogrywa艂em tylko Corta B4.
Drugim pytaniem jest co艣 bardziej uniwersalnego – chcia艂em instrumentarium rozszerzy膰 o 5 strunow膮 gitar臋, ale na ka偶dej na jakiej gra艂em w sklepie muzycznym struna B mia艂a „flaka” (mimo nastrojenia) i by艂o to po prostu brzydkie brzmienie odbiegaj膮ce od innych strun, nie mi艂e, niskie, ciep艂e a sflacza艂e i baaaardzo gard艂owe. Testowa艂em takich pi膮tek z 5-6 (Ibanezy, Sire, inne wynalazki) i w 偶adnym ta pi膮ta struna nie brzmia艂a fajnie. W tym Sire opisuj膮, 偶e ma ona 35 cali w艂a艣nie 偶eby ta struna tak nie „wisia艂a”. Prosz臋, nakre艣lcie mi tutaj jak to wygl膮da, bo nie mam do艣wiadczenia z 5 na tyle.

Szukam drugiego basu, kt贸ry m贸g艂by poszerzy膰 kolekcj臋.
Czy znacie instrumenty z kategorii pozosta艂e na thomannie, kt贸re warto wzi膮膰 pod uwag臋?
Czy kto艣 gra na Sire Marcus Miller M7 i mo偶e co艣 o nim powiedzie膰?
Czy istniej膮 instrumenty podobne do Sire Marcus Miller M7 co do brzmienia?
Czy warto zainteresowa膰 si臋 Corta B4?
Czy warto rozszerzy膰 instrumentarium o 5-strunow膮 gitar臋 basow膮?
Czy mia艂em problemy z brzmieniem pi膮tej struny na 5-strunowych gitarach basowych?
Czy pi膮ta struna na Sire Marcus Miller M7 brzmi dobrze?
Czy kto艣 mia艂 do艣wiadczenie z 5-strunowymi gitarami basowymi?
Jak wygl膮da konstrukcja Sire Marcus Miller M7 z pi膮t膮 strun膮 o d艂ugo艣ci 35 cali?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

2 komentarze

  1. Jak sam zauwa偶y艂e艣, w basówkach pi臋ciostrunowych, ta najgrubsza struna jest takim papierkiem lakmusowym ukazuj膮cym, na ile pi膮tka jest udana. Ale nie jest tak 艂atwo. Czasami najgrubsza struna brzmi akurat super, a np dwie najcie艅sze s膮 chude brzmieniowo (ale nie w sensie wysoko艣ci d藕wieku a ilo艣ci harmonicznych dodajacych "t艂uszczu"). Wyra藕nie odstaj膮 na tle pozosta艂ych. Temat rzeka i sprowadza sie do jednego: trzeba popa艣膰 dobry, równo brzmi膮cy instrument. A 偶eby by艂o jeszcze bardziej pod górk臋 – cena nie jest tego wyznacznikiem (chocia偶 powinna rzutowa膰, na szybsze utrafienie dobrego egzemplarza). Czasem wsród tanich basówek równiez trafisz dobry egzemplarz. Kwestia nie zamykania si臋 w stereotypach. Ostatecznie same struny, te偶 maj膮 wp艂yw (z pewnoscia najmniej wtopy zaliczysz z takimi markami, jak d'Addario i Ernie Ball, co akurat pisz臋 z autopsji).

  2. Na TalkBass'ie jest epny w膮tek o basach Sire. By艂ao te偶 tam i o 5-tej strunie w basach serii M. Ale troch臋 si臋 naszukasz, bo tam sporo postów jest:
    threads/sire-bass-club.1144219/page-527
    Pozdroofka
    RomekS

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.