Przetworniki Seymour Duncan

Przetworniki-Seymour-Duncan
Serwus wszystkim!!!

Koledzy posiadam Spectora Legend Standard. Chciałbym wymienic pikapy stockowe – czyli obecnie SSD.
Mażyły mi się EMG 40P5 – ale obecnie dostanie ich u nas jest niemożliwe. I pytałem o to w EuroMusic.
U zachodnich braci w Thomanie również brak. Nie ma nawet 40P i 40J.
Pomyślałem więc o pipkach Seymoura. I tutaj pytanie do was. Czy ktoś z was miał możliwości ogrania:
SEYMOUR DUNCAN ASB-BO-5 Bass Blackouts – activ
SEYMOUR DUNCAN ASB2-5- activ

czy może wpakować do gitary jednak pasywne Seymoury:
SEYMOUR DUNCAN SSB-5
SEYMOUR DUNCAN SSB-5 NYC
Korpus mojej gitary to mahoń + klon. Chciałbym mieć selektywne brzmienie z jebnięciem. Blisko charakteru precla.
Klimaty metal/punk/cold wave. Z góry dzięki za każdą opinię. Pozdro!

Podziel się swoją opinią
Bob Dzbllonsky
Bob Dzbllonsky
Artykuły: 0

11 komentarzy

  1. Za bardzo sie nie znam , ale chyba cięzko bedzie Ci osiagnąć brzmienie pickupa precission z humbacker'a. Wydaje mi sie ,że dlatego jedne gitary maja humbuckery inne single itd. żeby grały inaczej 😀
    Może jakiś z opcjami rozłączania cewek brzmiał by "powiedzmy" podobnie , ale niestety aż tak się nie znam na rzeczy.
    Najlepiej to sprzedaj Spectora i kup precla – wiem nie pomogłem za bardzo 🙂

  2. Hehe no tak… Ale widzisz EMG np. produkuje splity Precla zamkniete w Soapbar.

  3. Bardziej w sumie zależy mi na ogólnej wypowiedzi na temat Seymourów jako takich.

  4. Spector + SSB-5 NYC
    To sa akurat humbackery na AlNiCo2 – chyba najmniej wyscoopowane z całej oferty SD 😉 Mnie się one podobały od dawna, jako upgrade do Spectora, jak szukałem zammienników do stockowych EMG 40HZ. Mają sporo punchu w średnicy i sa takie organiczne w brzmieniu (ponoć zamawiane były wczesniej jako OEM przez Foderę). Nie ma jednak pięknie – one sa pod rozstaw 19mm, Spector ma 17mm. Niby róznica niewielka, ale nie wszystkie struny wypadną idealnie nad nabiegunnikami… 😉 Jak Cię to nie razi – to nie wiedzę problemów 😉
    Alternatywą są ceramiczne Kent Armstrong CLAYMORE 5 (wg opinii na zagranicznych forach, bardzo transparentne, pozwalające dość wiernie zabrzmieć wiosłu samemu w sobie):
    CLAYMORE 5 bridge
    CLAYMORE 5 neck

    Czy to charakterem może zbliżyć Spectora do precla? 🙂 Raczej nie. Po pierwsze Spector to nie precel… Nie do tego został stworzony. Chcesz mieć precla, kup alternatywnie coś skonstruowanego jak precel (jest świezy temat na basówce o pcelach piatkach) 😉 Po drugie – to będą cały czas typowe humbackery, tyle, że dostaniesz wiecej selektywności, w porównaniu ze stockowymi pipakami. Jako ciekawostkę napisze tylko, że sporo przetworników montowanych w basach Dingwall, to soapbary w układzie P wewnętrznie – raczej nie brzmią jak precel te basówki, co? 😉

  5. No i OK. To w temacie pasywów. Napisze może ktoś o aktywnych Seymorach. Z tym brzmieniem Precla to wiadomo, że to tylko pewne porównanie. Może raczej chodzi o ten specyficzny mruczący-selektywny-środek hehe już chyba bardziej zamotać nie mogłem 😉

  6. Ja dodam tylko ,że mam spectora legend custom PJ i ibaneza rb650 praktycznie precla (ktoś wymontował przystawkę singla jazz) i ni hu** we wsi te basy nie brzmą podobnie 🙂 Spector brzmi jak spector , a rb650 jak typowy precel 🙂 nawet ciężko je ze sobą porównywać bo te brzmienia są zupełnie inne.
    Precel to tak samo kształt, duża decha , i pasyw , w porównaniu do spectora w któym Masz preamp spector Tone Pump jr. , i dużo mniejsza deskę korpusu.

  7. Weź sobie coś z tych, co wymieniłem, albo zwyczajnie Bassblastery Merlina (tylko te pasywne) i pozbądź się tego Tone Pumpa jr. – zamiast tego wrzuć dwa switche DPDT on-on-on do przełączania cewek w pickupach. Dostaniesz sporą palete tonalną. Te pasywy Merlina wg mnie brzmią naprawdę dobrze. Wchodzenie w aktywne Seymoury to powiekszanie usmiechu Romana… Nie chcesz tego 😉

  8. Szczota i tutaj zaskoczenie – Spector Legend Standard nie posiada Ton Pumpa 😉
    producent tak napisał, ale absolutnie jest to zwykła liniowa korekcja vol / ton – nic wiecej.

Możliwość komentowania została wyłączona.