Przetworniki Seymour Duncan

Serwus wszystkim!!!

Koledzy posiadam Spectora Legend Standard. Chciałbym wymienic pikapy stockowe – czyli obecnie SSD.
Mażyły mi się EMG 40P5 – ale obecnie dostanie ich u nas jest niemożliwe. I pytałem o to w EuroMusic.
U zachodnich braci w Thomanie również brak. Nie ma nawet 40P i 40J.
Pomyślałem więc o pipkach Seymoura. I tutaj pytanie do was. Czy ktoś z was miał możliwości ogrania:
SEYMOUR DUNCAN ASB-BO-5 Bass Blackouts – activ
SEYMOUR DUNCAN ASB2-5- activ

czy może wpakować do gitary jednak pasywne Seymoury:
SEYMOUR DUNCAN SSB-5
SEYMOUR DUNCAN SSB-5 NYC
Korpus mojej gitary to mahoń + klon. Chciałbym mieć selektywne brzmienie z jebnięciem. Blisko charakteru precla.
Klimaty metal/punk/cold wave. Z góry dzięki za każdą opinię. Pozdro!

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 11

 1. Za bardzo sie nie znam , ale chyba cięzko bedzie Ci osiagnąć brzmienie przetwornika precission z humbacker'a. Wydaje mi sie ,że dlatego jedne gitary maja humbacery inne single itd. żeby grały inaczej :D
  Może jakiś z opcjami rozłączania cewek brzmiał by "powiedzmy" podobnie , ale niestety aż tak się nie znam na rzeczy.
  Najlepiej to sprzedaj Spectora i kup precla - wiem nie pomogłem za bardzo :)
 2. Hehe no tak... Ale widzisz EMG np. produkuje splity Precla zamkniete w Soapbar.
 3. Bardziej w sumie zależy mi na ogólnej wypowiedzi na temat Seymourów jako takich.
 4. Spector + SSB-5 NYC
  To sa akurat humbackery na AlNiCo2 - chyba najmniej wyscoopowane z całej oferty SD ;) Mnie się one podobały od dawna, jako upgrade do Spectora, jak szukałem zammienników do stockowych EMG 40HZ. Mają sporo punchu w średnicy i sa takie organiczne w brzmieniu (ponoć zamawiane były wczesniej jako OEM przez Foderę). Nie ma jednak pięknie - one sa pod rozstaw 19mm, Spector ma 17mm. Niby róznica niewielka, ale nie wszystkie struny wypadną idealnie nad nabiegunnikami... ;) Jak Cię to nie razi - to nie wiedzę problemów ;)
  Alternatywą są ceramiczne Kent Armstrong CLAYMORE 5 (wg opinii na zagranicznych forach, bardzo transparentne, pozwalające dość wiernie zabrzmieć wiosłu samemu w sobie):
  CLAYMORE 5 bridge
  CLAYMORE 5 neck

  Czy to charakterem może zbliżyć Spectora do precla? :) Raczej nie. Po pierwsze Spector to nie precel... Nie do tego został stworzony. Chcesz mieć precla, kup alternatywnie coś skonstruowanego jak precel (jest świezy temat na basówce o pcelach piatkach) ;) Po drugie - to będą cały czas typowe humbackery, tyle, że dostaniesz wiecej selektywności, w porównaniu ze stockowymi pipakami. Jako ciekawostkę napisze tylko, że sporo przetworników montowanych w basach Dingwall, to soapbary w układzie P wewnętrznie - raczej nie brzmią jak precel te basówki, co? ;)

 5. Warning: file_get_contents(http://www.youtube.com/oembed?url=http://www.youtube.com/watch?v=https://www.youtube.com/watch?v=WxixrEm45Wk&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/klient.dhosting.pl/patryksobek/basoofka.net/public_html/wp-content/themes/basoofka/_konfig/shortcode/shortcode_youtube.php on line 11
  Pierwszy link:
 6. https://www.youtube.com/watch?v=WxixrEm45Wk
 7. Dwa pozostałe:
  https://www.wdmusic.com/kent_armstrong_claymore_5_soapbar_bass_5_string_bridge_pickup_hb5e3b.html
  https://www.wdmusic.com/kent_armstrong_claymore_5_soapbar_bass_5_string_neck_pickup_hb5e3n.html
 8. No i OK. To w temacie pasywów. Napisze może ktoś o aktywnych Seymorach. Z tym brzmieniem Precla to wiadomo, że to tylko pewne porównanie. Może raczej chodzi o ten specyficzny mruczący-selektywny-środek hehe już chyba bardziej zamotać nie mogłem ;)
 9. Ja dodam tylko ,że mam spectora legend custom PJ i ibaneza rb650 praktycznie precla (ktoś wymontował przystawkę singla jazz) i ni hu** we wsi te basy nie brzmą podobnie :) Spector brzmi jak spector , a rb650 jak typowy precel :) nawet ciężko je ze sobą porównywać bo te brzmienia są zupełnie inne.
  Precel to tak samo kształt, duża decha , i pasyw , w porównaniu do spectora w któym Masz preamp spector Tone Pump jr. , i dużo mniejsza deskę korpusu.

 10. Weź sobie coś z tych, co wymieniłem, albo zwyczajnie Bassblastery Merlina (tylko te pasywne) i pozbądź się tego Tone Pumpa jr. - zamiast tego wrzuć dwa switche DPDT on-on-on do przełączania cewek w pickupach. Dostaniesz sporą palete tonalną. Te pasywy Merlina wg mnie brzmią naprawdę dobrze. Wchodzenie w aktywne Seymoury to powiekszanie usmiechu Romana... Nie chcesz tego ;)
 11. Szczota i tutaj zaskoczenie - Spector Legend Standard nie posiada Ton Pumpa ;)
  producent tak napisał, ale absolutnie jest to zwykła liniowa korekcja vol / ton - nic wiecej.
Napisz odpowiedź