Dylemat: David Eden 210 XST vs Noisy Box 410 Neo

Dylemat-David-Eden-210-XST-vs-Noisy-Box-410-Neo
Panowie – mam trudny wybór – która paczka lepiej mi zagra ze wzmacniaczem ampega 350W 8omów:

1. Davi Eden 210 XST – 500W 8 Om
2. Noisy Box 410 – 1000W 8 Om – głośniki Eminence Deltalite 2510 neodymy

Niestety nie mam szansy ograć żadnej ale nie jestem wybrzydzający więc na ktorąś z tych dwóch raczej się zdecyduję.

Podziel się swoją opinią

7 komentarzy

  1. Eden 210 XST potrafi sie zatykać w dole. Jak Ci zalezy na bardziej mobilnym temacie i używasz czwórki, to myślę, że warto ja rozpatrywać. Natomiast jeśli nie jest to determinujące, to raczej wybrałbym NoisyBoxa 410 na neodymach (nie powinna być zbytnio ciężka, a napewno sumaryczna powierzchnia membran zapewni Ci lepszą skuteczność i pełniejsze brzmienie).

  2. Ok też jestem bardziej za neodymowa zwłaszcza że waga pewnie taka sama albo mniejsza niż 210 212 edena.
    I tu ostatnie pytanie jak sie ma np. 212 edena xlt do tego noisyboxa nadal lepsze brzmienie będzie z 4×10?

  3. Te Deltalite'y neodymowe są głosnikami z najwyższej półki i mają być cztery… Obstawiam, ze tak. 😉 2×12" to zawsze był jakiś kompromis między 2×10" a 4×10".

  4. Akurat 210 XST jak na 2×10 gra bardzo dobrze w dole i musisz naprawdę przegiąć z głośnością albo EQ żeby ją zatkać. To jest bardzo skuteczna paczka, jedna z bardzo nielicznych 2×10 które moim zdaniem nadają się na stand-alone.
    Z taką NB nie miałem styczności. Nic mądrego nie napiszę.
    Prawdę mówiąc ogólnie poszukałbym czegoś innego. Z mojego doświadczenia Ampegi ze względu na charakter brzmienia najlepiej dogadują się z dużymi paczkami na ferrytowych głośnikach. Tutaj masz małą na ferrytach i średnią na neodymach. Gdybym musiał z tych dwóch wybierać postawiłbym na Edena ale chętniej zapolowałby na 8×10 albo 6×10 od Ampega, Mesa Boogie alboAshdowna.
    Jaki to dokładnie Ampeg? Nie kojażę żadnego modeluktóry by miał350W/8Ohm.

  5. To taki ampeg nie ampeg – Pf500 350 wma na 8 omach.
    Ale co do hejtu na serie pf powiem tylko ze miałem wcześniej svt 3 pro i tragedii nie robi ten portaflex.

  6. A nie lepiej do tego PF 500 podłączyć coś na 4 ohmach? On ma przy 4 Ohm – 500W.Podłączam się pod temat, bo sam szukam jakiejś paczki do tego wzmacniacza i przyznam, że jak podłączałem jakąś paczkę 1000W na 8Ohm, to odniosłem wrażenie, że wzmacniacz nie dawał rady przy większej głośności. Natomiast jak podłączyłem paczkę 800W na 4 ohm, było o wiele głośniej przy w miarę jeszcze dobrym brzmieniu. I dlaetgo obecnie rozglądam się za czymśna 4 Ohm do niego. RozważamMARKBASS Standard 104HR-4 (800W 4 bOhm) lubEpifani UL2 410 (4ohm 1000W). Co o tym myślicie?

Możliwość komentowania została wyłączona.