B7K jako Di-Box?

Dyskutujemy o mo偶liwo艣ci wykorzystania preampa B7K jako alternatywy dla Di-Boxa w studio nagraniowym. Czy to rozwi膮zanie sprawdzi si臋 przy nagrywaniu gitary na dw贸ch 艣cie偶kach: przesterowanej i czystej?

B7K-jako-Di-Box
Serwus wszystkim.
Jestem zmuszony zada膰 laickie pytanie. Za kilka dni wchodz臋 z ekip膮 do studia nagra膰 materia艂. Nagrywa膰 b臋dziemy na 80-tk臋. Moje pytanie dotyczy w sumie nagrania gitary. Chcia艂bym nagra膰 gitar臋 w taki spos贸b aby na jednej 艣cie偶ce nagra膰 przesterowan膮 git臋 z Marsza艂ka i jednocze艣nie nagra膰 jej czysty 艣lad na drugiej 艣cie偶ce (chcieli by艣my przy miksie pobawi膰 si臋 re-ampingiem). Kumpel, u kt贸rego b臋dziemy nagrywa膰 niestety nie posiada Di-Boxa. I tutaj moje pytanie. Czy ustrojstwo B7K, kt贸re na dniach zakupi臋, umo偶liwi nam przepuszczenie sygna艂u czystego na konsolet臋 oraz jednocze艣nie na mikrofon do marsza艂ka? Wiem, 偶e to preamp basowy i dla siebie go kupuj臋, ale mo偶e przepu艣ci gitar臋 na bypassie dla przyk艂adu? Niestety jestem g艂膮b w tym temacie – je艣li mo偶ecie napiszcie jak to ewentualnie rozwi膮za膰. Z g贸ry dzi臋ki. Pozdro!

Czy B7K mo偶e by膰 u偶yty jako Di Box?
Czy B7K umo偶liwia przepuszczenie sygna艂u czystego i przesterowanego?
Czy B7K jest odpowiedni dla basist贸w i gitarzyst贸w?
Czy B7K b臋dzie dobrym u偶yciem w studio nagraniowym?
Czy B7K dzia艂a z gitarami Marsza艂ka?
Czy B7K jest 艂atwy w u偶yciu dla pocz膮tkuj膮cych muzyk贸w?
Czy B7K wp艂ynie na jako艣膰 nagrania gitarowego?
Czy B7K powinien by膰 u偶ywany z Di Boxem?
Jak B7K wp艂ynie na proces miksowania nagrania?
Czy B7K mo偶e by膰 u偶yty w celu re ampingu gitary na p贸藕niejszym etapie produkcji muzycznej?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮
Bob Dzbllonsky
Bob Dzbllonsky
Artyku艂y: 0

7 komentarzy

  1. Troch臋 wiedzy:

    Przy czym by艂bym mocno zdziwiony, gdyby studio nie dysponowa艂o odpowiednimi 艣rodkami do ewentualnego reampowania…

  2. Omson, w sumie juz za艂atwi艂em DiBox. Ale w dalszym ci膮gu zastanawiam si臋 z czystej ciekawo艣ci czy preamp umozliwia takie co艣.

  3. Napewno umo偶liwia proste splittowanie sygna艂u (jeden przepuszczony na bypassie, drugi z parallel output). Ale splittery i inne to chyba maj膮 w studio? 馃榾

  4. Hej B7K dzia艂a jako Dibox!

    Masz DIout – > Interface

    Nie za艣mieca艂bym sygna艂u dodatkowym Diboxem.

  5. B7K testowany na Behringerze U-Phoria/Focustrite Scarlett 2i2/18i20 i wielu sto艂ach / PA.
    Wbijasz si臋 w st贸艂/input i heja. To w艂a艣nie w nich kocham <3.

    Zawsze lepiej mie膰 – ale o ile Di-out nie zepsuty b臋dzie git.

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.