kompresor

kompresor
Witam, jestem dość zielony a mój piecyk nie jest wyposażony w kompresor stąd pytanie o to urządzenie. Co pozwala uzyskać? Czy do basu i do zwykłej gitary można używać tego samego? Czy warto w to zainwestować? Jeśli tak, to w jakąś konkretną markę? Z góry dzięki za wyrozumiałość

Jako basista, jestem zielony w temacie kompresorów. Czy mógłbyś mi powiedzieć, jakie korzyści daje to urządzenie?
Czy kompresor jest niezbędnym narzędziem dla basistów?
Czy mój piec gitarowy może pracować z kompresorem przeznaczonym dla basu?
Czy warto kupić tani kompresor, czy lepiej zainwestować w droższy sprzęt?
Mógłbyś polecić mi jakąś konkretną markę kompresora dla basu?
Czy kompresor może zwiększyć moją kreatywność i profesjonalizm w grze na basie?
Czy kompresor wpływa na brzmienie mojego basu w negatywny sposób?
Jakie są najważniejsze cechy, na które powinienem zwrócić uwagę, wybierając kompresor dla basu?
Czy rzeczywiście potrzebuję kompresora, jeśli gram głównie regulowanym tempem i niskimi tonami?
Czy kompresor jest łatwy w obsłudze i konfiguracji dla początkujących basistów?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Z mojego doświadczenie, i moim zdaniem — jak jesteś zielony to sobie kompresor odpuść, jak nabierzesz sprawności „artykulacyjnej” i świadomości w zakresie kształtowania dynamiki, to pewnie Ci się przyda.

    Pozdroofka
    RomekS

  2. Dzięki Omson za info. Trochę mnie oświeciło I za radą kolegi Romexa odrzucam myśle o kompresorze na razie. Pozdrawiam

  3. jak zaczynasz grać jakieś tappingi czy co to jak najbardziej można się kompresorem posilić, bo tapping się ciężko przebija spod głośnych gitar (przy ostrym graniu oczywiście)

  4. Jeśli szukasz kompresora to zacznij od czegoś stosunkowo niedrogiego by wiedzieć jak on działa. Te dwa są świetne


    Jeśli nie masz nic przeciwko używanym efektom to tu masz świetny sprzęt

Możliwość komentowania została wyłączona.