Alpha Omega vs. B7K

Witajcie,

decyzję o zakupie już podjąłem. Nie zdecydowałem tylko który wybrać. Filmów i testów się juz naoglądałem.
Pytanie do Was, czy mieliście z tymi ustrojstwami fizycznie do czynienia? Co będzie bardziej uniwersalne? Skłaniam się do B7K, chociaż Alpha wydaje się byc agresywniejsza. Każda opinia mile widziana. Pozdro!

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 5

1. Darkglass to tylko moda... Jeśli jednak się upierasz, to wg mnie najlepiej z tej rodzinki brzmi Vintage Deluxe.

A np to jest fajny preamp do basu (nie pomyliłem się):

http://www.tech21nyc.com/products/sansamp/paradriverdi.html
  2. Bierz B7K - najpopularniejszy - to jest to czym się wszyscy jarają w internetach. Alpha Omega jest trochę "inna" - więc jak chcesz ten strzał z filmików to B3K albo B7K - sam miałem podobny dylemat wziąłem B7Ka... Tylko ja raczej postpunk/metal/hardcore - nie wiem jak się to sprawdzi np jakbyś chciał grać blues;) - to pewnie lepiej Vintage OD czy AO.

Ale tak szczerze mówiąc cokolwiek nie weźmiesz będziesz mega zadowolony.

@Omsonie - nie bluźnij :))) te kostki zmieniają obliczę bassu - tego bassu - można zamienić kombo 115 na 100W w napierdalacza jednym prostym trikiem.
  3. @zielony666: te kostki zmieniają obliczę bassu

Oczywiście, że zmieniają - po to są. ;) Tylko, że B7K jest cokolwiek suchy w swoim charakterze... Jeśli już, to może być użyteczny pod instrumenty o bardziej nosowym charakterze (alpha-omega to jakaś tam permutacja tego brzmienia), dlatego wskazałem na Vintage Deluxe z rodzinki Darkglass, który brzmi bardziej tłusto i organicznie, jak i SansAmp Paradriver DI z linku.
  4. Zielony666 - no właśnie też skłaniam się do B7K. Granie bluesa, no... nie umiem hehe ;)
    Kupował będę raczej nówkę sztukę, więc ewentualnie odeślę jak coś.
  5. Ej nagrałem dzisiaj na szybko po robocie. Może drajwem też przyjebię później.

Ja uzywam B7K jako hehe odświeżacz strun w proporcji 30/70 z sygnałem daje fajny efekt stalówek na 2-letnich strunach. Obacz na filmiku. Się wykurwiście przebija. B7K jest jasny w fajny sposób ale też idzie zmulić.

https://www.youtube.com/watch?v=9lJl2AKtV3I&feature=youtu.be
Napisz odpowiedź