Head + kolumna używka do ok 2000zł

Head-kolumna-uzywka-do-ok-2000zl
Zamierzam zmienić używanego do tej pory Taurusa B215 na coś większego. Celuję w używki za ok 2000zł. Mam Ibaneza SR605, gramy coś mniej więcej jak rock progresywny i ciężej. Szukam czegoś, co da mi duuużo dołu przy graniu paluchami i ew kostką. Przy basie 5 strunowym oczekuję raczej klarownego dźwięku w najniższych partiach bez wypluwania głośników niż dźwięków głośnych ale nie soczystych. Za czym powinienem się rozglądać?

Na co powinienem zwrócić uwagę, szukając większej używki do głośników basowych za około 2000zł?
Jaki sprzęt do głośników basowych powinienem wybrać jako basista, mając budżet około 2000zł?
Czego powinienem szukać, zmieniając używany głośnik basowy Taurus B215 na coś większego za około 2000zł?
Jaki głośnik basowy o wartości około 2000zł najlepiej pasowałby do mojego Ibaneza SR605 w stylu rocka progresywnego i ciężkiego?
Jakie poszukiwania powinienem przeprowadzić, żeby znaleźć świetny głośnik basowy za około 2000zł, którego dźwięk wydobyje się łatwo?
Który głośnik basowy będzie dobry dla mojego stylu grania z dużo dołu o wartości około 2000zł?
Co jest ważne w przypadku wyboru używanego głośnika basowego do 2000zł, aby był to dobry wybór dla moich potrzeb?
Gdzie powinienem szukać większego głośnika basowego, który daje mi dużo dołu przy graniu paluchami i ewentualnie kostką za około 2000zł?
Które parametry głośnika basowego powinienem wziąć pod uwagę, aby wybrać odpowiedni sprzęt dla mnie jako basisty?
Jakie modele głośników basowych powinienem przetestować, szukając używki za około 2000zł, która da mi najlepsze brzmienie do mojego stylu grania?

Podziel się swoją opinią
sarcodon
sarcodon
Artykuły: 0

5 komentarzy

  1. Ten ABM II 500 to fajny head, ale trochę zastanowiłbym się nad 4.5XL… To fajna, całkiem skuteczna paczka – pod warunkiem rozsądnego operowania dołem (można ją szybko przytkać). Może zamiast niej celować w coś takiego:

    (lub proponowany przez Dexa ABM)

    (oczywiście nie będzie tak klarowna jak 4.5XL ale więcej dołu przyjmie na klatę… w związku z tym – ja bym jeszcze pomyślał nad zmianą tego Ibaneza SR605 na rzecz np jakiegoś Spectora Rebop – na 100% wyraźniejszy dół i ogólna klarowność, wiec na wejściu będzie dużo czytelniej, a wiadomo, że całość działa jak naczynia połączone).

  2. a bym jeszcze pomyślał nad zmianą tego Ibaneza SR605 na rzecz np jakiegoś Spectora Rebop

    tylko taki Ibanez jest warty 1600 – 1800 a spector 2500 zl 😉

  3. W tym momencie jest na olx ABM head i paka 410 (4Ohm) razem za 1950zł – bardzo dobry zestaw – na czymś takim grał np basista Bloc Party 2 trasy.

  4. Z headów w takiej kasie to faktycznie Ashdown ABM (tylko nie żaden mag), Hartke 3500, Hartke Lh 500, Fender Rumble, albo bardzo fajny Gallien Krueger

Możliwość komentowania została wyłączona.