Spector Rebop vs Euro

Witam ! Mam pytanie mianowicie, którą gitarę basową bardziej opłaca się mi kupić ? Mam dwie opcję Spector Euro oraz Spector Rebop z wymienionymi na aktywne przystawkami EMG DC. Ceny są porównywalne (ponad 3000 zł) Wiem że Euro to półka wyżej niż Rebop ale czy dwa aktywne humbuckery nie będą lepszą opcją niż te w Euro mimo lepszego wykonania samej gitary ? Gram raczej ciężką muzykę. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Poniżej podaję linki do obu wioseł.

https://www.olx.pl/oferta/spector-euro4-CID751-IDmonc8.html#7cb228db74

https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-spector-rebop-4-dlx-z-aktywnymi-przystawkami-emg-dc-CID751-IDm2jLQ.html#1d9f86683f

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 7

1. Ten Spector Euro jakoś nie tak dawno się przez Olx przewiną. Poznałem po braku plytki maskujacej. Nie chcę siać fermentu, ale.... ☺
  2. No właśnie gość mi powiedział że ma dwa takie same i że będę mógł sobie wybrać który... Trochę dziwne po co mieć dwie identyczne basówki ? :)
  3. No dziwna sprawa , aczkolwiek jak dla mnie ten rebop to troche cena kosmos, ta gitare bez wiekszego szukania idzie kupić za 2400 zl(Tu 3800zl czyli 1400 zl wiecej) , kiedys o niej myślałem , ale ,że nie potzrebuje takiego drogiego basu , dwa trafił sie tani spector legend custom to odpusciłem :)

Nie dał bym osobiscie za rebopa 3800 zl nawet jak by mial struny ze złota.Nawet jak sa EMG DC za 400 zl , dobrze poszukasz kupisz i EMG DC za 200 zl (realia rynku wtórnego) , i zostaje Ci jescze 1000 zl na koks ,fajki i dziewczyny :D

Daleko szukac nie trzeba , proszę:

https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-spector-rebop4-CID751-IDlpD3s.html#1ccf2a1b06
  4. Co w tym dziwnego? całę mnóstwo osób ma dwa lub więcej egzemplarzy tego samego instrumentu.
    Jeżeli ktoś gra dużo koncertów i potrzebował jako backup to im bardziej podobny instrument tym lepiej.
  5. Abstrahując od konkretnego egzemplarza (nie wnikam czy sprzedawca wciska jakiś trefny czy nie, należy oszacować/wypytać osobiście... w ogóle nie wiem, skąd takie podejrzenia...) - Spector Euro i uciąć dywagacje Panowie! To jest klasa instrument sam w sobie. Rebop to również dobry instrument, ale po pierwsze: dużo niższej klasy niż Euro (zupełnie inny dobór klasy drewna), po drugie bolt-on - czyli zupełnie inaczej działa niż klasyczne spectorowskie neck-thru-body. Podejrzewam, że @em. jest najbliższy prawdy ;)

@jarokbojowy - ten układ PJ sprawdzi się dużo lepiej w ciężkiej muzie, niż dwa napompowane humbackery DC. I najlepiej wypieprzyć jeszcze TonePump i wstawić EMG BQC system normalnie albo z opcją bypass EQ i będzie żarło (jak tak mam w swoim Rex5).
  6. Szczota widziałem go. Nawet poprosiłem o więcej i zdjęć i powiem że ten Spector pamięta chyba lepsze czasy :) Ale gitarka ma prawie 20 lat więc i tak nieźle. Co do tego Rebopa co wrzuciłem w linku to gość zgodził się obniżyć cenę do 3300 zł więc chyba przystępnie. Odnośnie tego Euro to jeżeli te przetwornik spoko zabrzmią to pewnie jest to lepsza oferta... Jednak półka wyżej
  7. 20 lat czyli 1997 to jescez nie jest źle ;P moja najstarsza gitara to 32 lata wiec tej jecsze troche do tego brakuje ;) no 3300 zł to lepiej niż 3800 zł , jednak ja osobiscie jakbym był przed takim dylematem , albo brałbym euro za ponad 3 klocki , albo rebopa za 2400 ;] ale to tylko moje zdanie.
Napisz odpowiedź