Spector rebop – poszukuję śrubek

Spector-rebop-8211-poszukuje-srubek
Witam, ostatnio chciałem wyregulować akcję strun w ww. basie i zobaczyłem, że nie ma po jednej śrubce w kostce na strunie A i E. Nie wiem, gdzie w internecie tego szukać i jakie będą pasować. PS. wystarczy je zwyczajnie wkręcić skąd wypadły? Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Gdzie mogę znaleźć śrubki do mojego basu Spector Rebop?
Czy ktoś wie, jakie śrubki pasują do regulowania akcji strun w Spectror Rebop?
Kogo mogę poprosić o pomoc w znalezieniu śrubek do mojego Spector Rebop?
Jaki rodzaj śrubek będzie odpowiedni dla mojego basu Spector Rebop?
Czy ktoś wie, jakie średnice mają śrubki w basie Spector Rebop?
Czy można zastosować zwykłe śrubki do regulowania akcji strun w basie Spector Rebop?
Który sklep internetowy oferuje śrubki do basu Spector Rebop?
Jakie parametry powinienem sprawdzić, szukając odpowiednich śrubek do swojego Spector Rebop?
Czy wystarczy, że poproszę o odesłanie mi śrubek, które wypadły z mojego basu Spector Rebop?
Który producent śrubek oferuje najlepsze rozwiązania do ustalania akcji strun w basie Spector Rebop?

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. Wystarczy wkręcić na swoje miejsce. Tam idą wkręty imbusowe drobnozwojne. Tylko pytanie, czy w Rebopie wrzucali metryczne, czy calowe? Coś w tym stylu:

  2. Ja mam takie śrubki w trzech długościach: 12mm i 14mm (oksydowane – czarne) i 16mm (niklowane). Wszystkie są z otworem pod torx-a. Jak nie zdobędziesz tych śrubek gdzieś indziej to się odezwij.

  3. Masakra. Dopiero zauważyłem, że zgubiłem też tą główną, tą wkrecaną z boku mostka, trzymającą kupy wszystkie kostki. Zbikra??

  4. Ja mam śrubki M3 drobnozwojne (3 to średnica w mm). Nie wiem jakie idą do Twojego mostka. U mnie w jednej gitarze są M4, w dwóch pozostałych – M3. Jeżeli potrzebujesz M3 to kilka bym mógł Ci odstąpić. Sprawdź jaką masz średnicę śrubek i ile byś ich potrzebował.

  5. Jasonn, nie mam śrubek i nie pomogę, ale …. jakim cudem „zgubiłeś” trzy śrubki?
    No jedną, to jeszcze jeszcze.
    Srubki w „kostkach” mostka są z zasady dociskane przez struny (poprzez te „kostki”) i ich wykręcenie lub wkręcenie jest w jakiś tam sposób utrudnione. W każdym bądź razie samoczynnie nie powinny się same z siebie wykręcić.

  6. W tym mostku jest do nich bezpośredni dostęp. Choć – fakt, sam nie wiem, jak tego dokonałem. 🙂

  7. Te mostki w spectorach są dziwne ;P nie wiem czy w rebop jest taki sam jak w custom legend , ale jak dla mnie są dzwine ;P śrubki to chyba gdziekolwiek kupisz (swego czasu kupowałem na allegro chyba lub w guitar project , mozna też zobaczyc w mayoshop).

  8. Póki co nieaktualne. Dorwałem na warsztacie takie same, tylko, że dłuższe. Skróciłem, napilowalem kreskę na śrubokręcik (bo miały łebki) i sprawdzę, jak będzie. Póki co, jest dobrze.

Możliwość komentowania została wyłączona.