Spector rebop – poszukuję śrubek

Witam, ostatnio chciałem wyregulować akcję strun w ww. basie i zobaczyłem, że nie ma po jednej śrubce w kostce na strunie A i E. Nie wiem, gdzie w internecie tego szukać i jakie będą pasować. PS. wystarczy je zwyczajnie wkręcić skąd wypadły? Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 8

 1. Wystarczy wkręcić na swoje miejsce. Tam idą wkręty imbusowe drobnozwojne. Tylko pytanie, czy w Rebopie wrzucali metryczne, czy calowe? Coś w tym stylu:

  http://geobolt.pl/wkret-dociskowy-inbusowy-z-koncem-plaskim-din-913-45h-czerniony-m10x20-p-8040.html
 2. Ja mam takie śrubki w trzech długościach: 12mm i 14mm (oksydowane - czarne) i 16mm (niklowane). Wszystkie są z otworem pod torx-a. Jak nie zdobędziesz tych śrubek gdzieś indziej to się odezwij.
 3. Masakra. Dopiero zauważyłem, że zgubiłem też tą główną, tą wkrecaną z boku mostka, trzymającą kupy wszystkie kostki. Zbikra??
 4. Ja mam śrubki M3 drobnozwojne (3 to średnica w mm). Nie wiem jakie idą do Twojego mostka. U mnie w jednej gitarze są M4, w dwóch pozostałych - M3. Jeżeli potrzebujesz M3 to kilka bym mógł Ci odstąpić. Sprawdź jaką masz średnicę śrubek i ile byś ich potrzebował.
 5. Jasonn, nie mam śrubek i nie pomogę, ale .... jakim cudem "zgubiłeś" trzy śrubki?
  No jedną, to jeszcze jeszcze.
  Srubki w "kostkach" mostka są z zasady dociskane przez struny (poprzez te "kostki") i ich wykręcenie lub wkręcenie jest w jakiś tam sposób utrudnione. W każdym bądź razie samoczynnie nie powinny się same z siebie wykręcić.
 6. W tym mostku jest do nich bezpośredni dostęp. Choć - fakt, sam nie wiem, jak tego dokonałem. :)
 7. Te mostki w spectorach są dziwne ;P nie wiem czy w rebop jest taki sam jak w custom legend , ale jak dla mnie są dzwine ;P śrubki to chyba gdziekolwiek kupisz (swego czasu kupowałem na allegro chyba lub w guitar project , mozna też zobaczyc w mayoshop).
 8. Póki co nieaktualne. Dorwałem na warsztacie takie same, tylko, że dłuższe. Skróciłem, napilowalem kreskę na śrubokręcik (bo miały łebki) i sprawdzę, jak będzie. Póki co, jest dobrze.
Napisz odpowiedź