Ibanez sr300E Seymour duncan.

Ibanez-sr300E-Seymour-duncan
Witam, mial ktos przyjemnosc badz nieprzyjemnosc ogrywac seymour duncany ssb-4 pasywne ? Mam tego o to Jebaneza i chcialbym wypieprzyc calą tą elektronike, eq itp. w piz**. I oto znalazlem te dwa Humbuckery pasywne seymoura. Swoja droga gitarka swietna, obecne pickupy tez daja swietny dzwiek itp.. ale jestem zwolennikiem dobrych pasywow i potencjomertow volume/tone tyle mi do szczescia potrzeba.. musialem sie kolejny raz przekonac 😉 owiem, ze dla was lepiej bedzie zmienic gitare itp. Ale ta mi sie bardzo podoba, jest w cholere wygodna i jak przyprawadze 10 gitare do domu w tym roku to dziewczyna mnie z chaty wyrzuci.. a pickupy dam rade przemycic :d

Czy ktoś miał już okazję grać na pasywnych humbuckerach Seymour Duncan SSB 4 na gitarze Ibanez SR300E?
Czy ktoś próbował pozbyć się elektroniki i EQ w gitary Ibanez SR300E i zastąpić ją pasywnymi humbuckerami Seymoura Duncana?
Czy są tu znajomi, którzy preferują pasywne pickupy i potencjometry volume/tone w swoich gitarach?
Czy ktoś miał doświadczenie z wymianą elektroniki w gitary i zastąpieniem jej pasywnymi humbuckerami Seymoura Duncana?
Czy ktoś z Was gra na gitary Ibanez SR300E i zastanawiał się nad zmianą pickupów na pasywne humbuckery Seymoura Duncana?
Czy preferujecie pasywne pickupy w swoich gitarach basowych? A może wolicie aktywne pickupy i EQ?
Czy spotkaliście się już z pasywnymi humbuckerami Seymoura Duncana? Jakie macie na ich temat opinie?
Czy ktoś zamienił już elektronikę w swojej gitary i przeszedł na pasywne pickupy? Jakie macie na ten temat doświadczenia?
Czy są tutaj zwolennicy minimalistycznej elektroniki w gitary, opierającej się tylko na potencjometrach volume/tone?
Czy ktoś gra na gitarze, która ma już pasywne pickupy i jest z nich zadowolony? Jaką macie gitarę oraz jakie modele pickupów?

Podziel się swoją opinią
Loczkins
Loczkins
Artykuły: 0

5 komentarzy

  1. IMO najciekawsze pasywne soapbary Duncana na AlNiCo II:

    Ewentualnie ceramiczne Kent Armstrong:

    Albo nawet polskie Merliny na AlNiCo V:

    A jak chcesz coś naprawdę extra, to Nordstrandy:

  2. Dzieki !! Rozumiem, ze moge spokojnie wlozyc do niego te humbuckery i wywalic cala elektryke z eq, preamp itp ? Oczywiscie robote tam lutnikowi.. i chcialbym zostawic tylko 2 potencjomatry a reszte wypieprzyc 😉 musi tylko ziać szatanem z fajną górką 😀

  3. Ja bym rozważył opcję oddzielnego pokrętła vol na każdy pickup jako opcję dla trybu blend. Otworów pod montaż potencjometrów powinno wystarczyć.

  4. Możesz spokojnie przerobić układ na pasywny. Osobiście zostawiłbym sobie układ volume, blend, tone i 2 selektory do przełączania cewek w pickupach szeregowo/rownolegle/pojedyńcza (miałbyś sporą paletę totalną z takiego pasywnego rozwiązania). Co do tych podlinkowanych pickupów, to według tego, co piszą ludzie na Talkbass, najbardziej neutralne w brzmieniu są te Kent Armstrongi (najlepiej oddają charakter samego instrumentu).

    Edit: A nie rozważałeś przypadkiem wstawienia push-pulla w miejcu volume, żeby opcjonalnie omijać preamp? Te pipałki PowerSpan z tego modelu, to są przecież typowe pasywy i ktos już tutaj pisał, że ponoć całkiem niegłupie (i że na talkbassie się nimi zachwycają)? Miałbyś najtańsze rozwiązanie z możliwych 😉

  5. Cholera w sumie racja, moglbym sprobowac z czyms takim 😉 tak pipaki ładnie gadają naprawde, wiec chyba nie ma czego szukac 😀 dzieki za rade, pogadam z kolega lutnikiem i cos sie pokombinuje !
    P.s bas naprawde polecam. Kiedy bede mial troche czasu i checi, postaram sie napisać reckę tego modelu 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.