Pytanie o Line 6 helix

Pytanie-o-Line-6-helix
Witam

Mam pytanie.A mianowicie posiadam zestaw głowa + kolumna , kilka efektów do tego i interfejs audio.Trochę miejsca to zajmuje a grać gram sobie sam w domu na słuchawkach a sporadycznie na próbach i to jeszcze nie na swoim zestawie tylko na tym który się tam znajduje.I tak sobie pomyślałem czy nie lepiej by było to sprzedać i kupić sobie taki multiefekt i w razie potrzeby spakować go i sobie podłączyć na próbach a w domu pograć na słuchawkach itp.Miej miejsca zajmuje i z tego co widzę i czytam ma masę możliwości .

Czy ja jako basista powinienem zastanowić się nad sprzedażą mojego zestawu i zakupem Line 6 Helix?
Czy Line 6 Helix jest dobrym wyborem dla basisty?
Czy warto zamienić moje stare efekty na Line 6 Helix?
Czy używanie Line 6 Helix wprost na próbach będzie dla mnie wygodniejsze?
Czy inni basiści polecają Line 6 Helix?
Czy Line 6 Helix jest wystarczająco wszechstronne dla potrzeb basisty?
Czy multiefekt Line 6 Helix zastąpi moje dotychczasowe urządzenia w zestawie?
Czy jestem gotów na inwestycję w Line 6 Helix?
Czy Line 6 Helix jest łatwy w obsłudze dla basisty?
Czy warto kupić Line 6 Helix, jeśli gram tylko sam w domu na słuchawkach?

Podziel się swoją opinią
mariusz_kartuzy
mariusz_kartuzy
Artykuły: 0

8 komentarzy

  1. Tak potem to podłączyć pod jakiś interfejs audio?A tak pomyślałem że można mieć to wszystko w jednej kompaktowej obudowie pobawić się w kreowaniu brzmienia itp.Tak pomyślałem chyba ze możecie jakieś inne rozwiązanie.żeby pograć sobie bez wzmacniacza i kolumny z efektami.

  2. taki multiefekt sam może robić za interfejs audio – ja używam w domu zooma b2.1u, mam wzmacniacz słuchawkowy jak trzeba, jak trzeba podłączam do komputera po USB (wtedy zoom pełni rolę dodatkowej karty audio) jako bonus jest prosty automat perkusyjny.

  3. Używany Axe FX kosztuje tyle co nowy Helix. I AXE FX zdecydowanie warto.

    Z drugiej strony – serio używasz aż tyle efektów by kupować multiefekt za 1000Ojro?
    Za 4000zł można mieć Darkglassa B7K i do tego chorusa/flangera/EQ/tuner i jeszcze co tam sobie zechcemy a wyjdzie nas taniej i lepiej niż multiefekt. Pójdę dalej – będzie to mniejsze i praktyczniejsze (w kejsie).

    EDIT za 6200zł jest nawet Kemper:

  4. czekej zielony bo to o co innego chodzi — mariusz MA już swój piec i jakieś kostki i chce to wszystko pogonić, żeby urobić na heliksa. jak pogoni to będzie pogonione i w razie potrzeby odtworzenia setupu dołoży pewnie drugie tyle. a ja podsuwam rozwiązanie, które spokojnie starcza na domowe potrzeby a kosztuje w używce jakieś 5-10% ceny heliksa jak nie mniej.

  5. Jak masz GAS na Helixa i podoba ci się to bierz. Nie będzie zawodu. To zacny sprzęt. To jest to na co ludzie czekali latami – różnica między Helixem a takim Zoomem czy Bossem nawet „pro” jest ogromna. Przy Helixie to są zabawki. Świetne organiczne brzmienie. Nie ma lipy.

    Z drugiej strony: No jak już wydajesz na Helixa to dobrze się porozglądać bo można mieć za 20% wincy Kempera czy AxeFXA.

    Z trzeciej strony – za 4000zeta, które trzeba wydać na Helixa moża mieć mały profesjonalnie skonfigurowany pedalboard, lekki i „ścisły” i nie będzie to wielka różnica (też na lajcie weźmiesz do jednej ręki). Za taką kasę można mieć i 8-10 zajebistych efektów – i uwierz mi będzie się z nich częściej korzystać niż z tych „nieprawdziwych”.

    A jak chcesz sie pobawić to weź sobie jakiś multi z OLXa czy allegro.

    to jest spoko – można taniej poszukać – od tego modelu się „zaczął” jakby prąd w kierunku Helixa

    Wszystko wymienione można wbić jackiem w wzmaka i nie potrzebujesz interfejsu

  6. AAAAAAAA.

    Dobra to zmienia postać rzeczy.

    Fizycznie jest to napewno do zrobienia 🙂
    I zdecydowanie ma to sens. Co do podłączania – w domu – > kabel USB – > komputer
    Na próbie HELIX -> nagłośnienie

    Nie potrzeba zewnętrznych interfejsów.

  7. Rozkmiń coś takiego jak Magnum44 – kumpel mi pokazał ostatnio i strasznie mi sie to spodobało. Wtedy wpinasz się w kolumnę i tyle.
    Niby 44W ale wydaje się mega głośniejsze. Wtedy nawet heada nie potrzebujesz.

Możliwość komentowania została wyłączona.