Wybór pickupów do ibaneza roadstar II RB650

Wybor-pickupow-do-ibaneza-roadstar-II-RB650
Witam , niestety moja wiedza na temat pickupów jest dosyć uboga , czy ktoś mógłby doradzić które pickupy będą najlepsze do tej gitary , albo może napisać coś więcej o poniższych pickupach – może ktoś miał z nimi większą styczność niż na obrazku w sieci 😀

1)EMG Geezer Butler PJHZ Black

2)Seymour Duncan Quarter Pound P/J Bass Set

3)EMG PJ Set

4)DiMarzio DP126 BK

Jakie pickupy polecacie do gitary Ibaneza Roadstar II RB650?
Ktoś miał styczność z pickupami EMG Geezer Butler PJHZ Black i może powiedzieć, jak się sprawują na tej gitarze?
Czy DiMarzio DP126 BK są dobrymi pickupami do Ibaneza Roadstar II RB650?
Jakie opinie macie na temat Seymour Duncan Quarter Pound P/J Bass Set do tej gitary?
Czy ktoś ma doświadczenie z EMG PJ Set w Ibaneza Roadstar II RB650?
Z jakimi pickupami najlepiej brzmi ta gitara?
Czy ktoś zdobył już wiedzę na temat pickupów do tego modelu Ibaneza?
Czy warto zainwestować w drogie pickupy do tej gitary?
Czy pickupy mają wpływ na brzmienie gitary?
Które z wymienionych pickupów są bardziej uniwersalne w grze basowej?

Podziel się swoją opinią

9 komentarzy

  1. Ja miałem z setem Geezera (ale w olchowym preclu Bentona) – to nie wiem czy w ogóle zaczynać? 😀 😀 😀

  2. W swojego Blazera (w zasadzie to samo ale bez J pod mostem) wsadziłem to:
    Nie czuję potrzeby dalszych eksperymentów, na moje ucho wszystko się zgadza.

  3. szczoto,

    Sam używam w 2ch preclach SD Quaterpounderów i o ile nie testowałem zestawu P+J tak sama P jest bardzo dobra – mogę ci polecić. Za tą kasę to dobra opcja – innych wymienionych nie testowałem.

  4. EMG Geezer

    Pickup Doskonały jeden z najlepszych w swojej klasie rockowych (lekko nadwiniętych) pickupów do Precla – ma mieso piekna góre i selektywny dół – IMO lepszy jest Fender 62 Custom shop

    Pickup J z tego setu jest dość przeciętny

    Quarterpound – Bardzo jednowymiarowe ale potężnie brzmiący pickup dużo góry i ataku oraz mięsa ale spora kompresja. Pickuj J brzmi sam z siebie średnio ciekawie. Imo dobry pickup do hard rocka ale są lepsze

    EMG plastik pstrykająca gora brak srodka miękki dół. W muzyce rockowej w nagraniu zostaje buła w dole i klekot. Nadają się do slapu i gry solowej ewentualnie delikatnego popu

    Dimarzio selektywny misiek – brzmienie okrągłe ale super przebijajace się warczącym środkiem przez kapele – bardzo dobra przystawka bridge

    Ja osobiście złozył bym set

    z Fender Custom shop 62 i Dimarzio model J przy bridge

    tutaj masz probki:

    pickupy Fendera:

    Dimarzio Model J bridge

    Pamietaj, Ze Ibanez ma w innym miejscu pickupy niz typowy Precision i do końca nie uzyskasz z niego brzmienia typowego Precision

  5. [quote=Alfik]EMG Geezer

    Pickup Doskonały jeden z najlepszych w swojej klasie rockowych (lekko nadwiniętych) pickupów do Precla – ma mieso piekna góre i selektywny dół – IMO lepszy jest Fender 62 Custom shop

    Pickup J z tego setu jest dość przeciętny

    [/quote]

    Grałem jakiś czas na takim secie (Geezer) i rzeczywiście miałem podobne odczucie w kwestii J. Dla mnie raczej przeciętny (czasem miałem wrażenie, że równie dobrze mogłoby go nie być), za to P bardzo fajny, organiczny.

  6. szczota,

    chyba alfikowi się pomylił Quater Pounder z inną przystawką – cecha charakterystyczna to właśniwie brak góry – rozszerzony środek, duży sygnał i pierdolnięcie w dole. Generalnie – jest głośno i muli ;). Na wysokie tony nie ma raczej co liczyć – chyba że na nowych stalówkach i tone na max w opór. Dobre bo tanie.

  7. Dzieki za opinie!!

    Alfik respect za wiedzę, takiego opisu własnie poszukiwałem – dokładnie czym jedne różnia się od drugich bo powiedzmy wszytskie są w mniej wiecej podobnej cenie.

    Teoretycznie własnie brakuje mi przystawki jazz single coil przy mostku bo ktoś ją wyrąbał a zostawił tylko split coil Super P4 (gdzies coś czytałem ,że to takie podróbki Di Marzio ibaneza).Ale nie wiem czy ta split coil super P4 jest warta zostawienia i czy juz nie wymienić tej i tej.

  8. [quote=zielony666]szczota,

    chyba alfikowi się pomylił Quater Pounder z inną przystawką – cecha charakterystyczna to właśniwie brak góry – rozszerzony środek, duży sygnał i pierdolnięcie w dole. Generalnie – jest głośno i muli ;). Na wysokie tony nie ma raczej co liczyć – chyba że na nowych stalówkach i tone na max w opór. Dobre bo tanie.[/quote]

    Nie nie pomylił się, z potencjometrem 500k i tone no load na strunach Ernie Ball SS ma dużo góry i bardzo wyraźny atak wynikający z dużych nabiegunników.

  9. Ja bym zmieniał obydwa – miałem dwa takie basy – oryginalne pickupy są przeciętne /słabe – wtedy byłem na etapie pickupów Bartolini i też grały z tym basem świetnie ale mało rockowo

Możliwość komentowania została wyłączona.