Wzmacniacz i bas

Wzmacniacz-i-bas
Hej, chciałbym zacząć uczyć sie garć na basie i potrzebuje kilku porad odnośnie sprzętu. Po pierwsze, chciałbym kupić yamahe(tu link do niej i czy ktoś z Was może mi ją polecić, albo odradzić? A jeżeli odradzić, to zaproponować jakąś dobra, w granicy 1000zł? No i jeszcze jakiś dobry wzmacniacz, w granicy jakiś 300 – 500zł.
Z góry dzięki za odpowiedź!

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. To dobry bas – polecam. Poszukujesz samego wzmacniacza, czy masz na myśli combo? I to ma być do domu czy do grania prób z bębniarzem?

  2. Do uczył się w domu to ty lepiej nie kupuj wzmacniacz bo dobry wzmacniacz i cena 500 zł to oksymorony i się bodą 🙂

  3. Maup może dobry nie ale „niezły” i na „próby i koncerty co wstydu nie zrobi” napewno.

    Za 500zł można mieć dobry wzmacniacz – kupiłem ostatnio za równowartość tej ceny (w funtach coprawda) EBS Classic 60.

    Za 500zł można mieć tego kickbacka 12 – grałem na nim próby 2 lata i został pożyczony na trasę jako wzmak basowy najbardziej znanemu zespołowi z Białorusi – N.R.M i po trasie basista chwalił – sam byłem na ich 2ch koncertach i brzmiał bardzo dobrze (bez PA). 120W /12 cali/ brzmienie Hartke – chyba 140W po podłączeniu kolumny zewnętrznej.

    https://www.youtube.com/watch?v=HwYF5umXKd0

    Za 600zł można sobie takiego Nemezisa kupić – szału nie robi ale 115 jest i 120W – lepsze niż Electric Blue

    Czasami ludzie się pytają co do domu. Polecacie interfejs – spoko – dla niektórych to da radę – a co jeśli ktoś jest ekstrawertykiem i granie na słuchawkach przez interfejs to będzie dla niego katorga. A co z latencją? Moim zdaniem uczyć się grać na basie z 35ms latencji (tyle mają te tanie interfejsy) to też bezsens. Interface jest dobry jak już cośtam kminimy i chcemy się uczyć i ulepszać skill. Bo potem przyjdzie moment kiedy będzie się chciało zagrać próbę i a) mały piecyk domowy nie zagra b)interface nie zagra. A jak już kupimy na początek to 100W kombo to i poćwiczymy, i próbę zagramy i koncert bez problemu. I jak dobre kombo kupimy za dobry hajc odsprzedamy je potem za tyle samo.

  4. [quote=zielony666]

    A co z latencją? Moim zdaniem uczyć się grać na basie z 35ms latencji (tyle mają te tanie interfejsy) to też bezsens.[/quote]

    Instalowałeś w ogóle ASIO? 😀

  5. Mam Focusrite Scarlett 18i20 drugiej generacji na USB 3.0 / ASIO ma 19ms na i7 4790k, 32GB RAM i SSDku. Line6 UX miał z 25ms. Nie oczekiwałbym lepszych wyników od małych budżetowców na słabszych kompach. Ale mogę się mylić.
    Mam ASIO4all – polecasz inny sterownik?

  6. Sterownik od producenta. A ten wynik jak sprawdzałeś?

    To wyniki u mnie na ESI UGM96 (i5 2500, 8GB DDR3, SSD 128GB, HDD 3TB):

    SONAR

    REAPER

    Był rzędu 2,9ms, ale musiałem nieco podnieść buffer jak się dyski pozapychały (komp przestał wyrabiać tak sprawnie, jak wcześniej, przy operacjach I/O, co mocno rzutuje na playback/record w DAWie)

  7. OOOOOOOOOOOOO. LOL. Zajebisty wynik.
    Tylko jedna rzecz bo ja mam w tym ADATA Focusrite Octopre i parę rzeczy w łańcuchu – Voicemastera i preamp presonusa – myślę, że ADAT zabiera w cholerę. A kupiłem w zestawie. Nie ma cudów na USB jak chcesz mieć 18 traków. U mnie muli. Ale faktycznie nie sprawdzałęm czy jest ASIO Focusrite – jak jest to mózg rozjebany i dzięki za radę. Bo lamą jestem narazie.

Możliwość komentowania została wyłączona.