Przesterowanie

Przesterowanie
Witam wszystkich. Po krotce opisze swoj problem. Otoz zmienilem ostatnio gitare na traben array attack. Ma prawdopodobnie tak mocny sygnal, ze przesterowuje mi piec.. do.takiego stopnia ze pierdzi niesamowicie i nie da sie z zespolem grac.gitara jak wiadomo aktywna. Problem znika gdy podpinam pod wejsie LOW w piecu do gitar pasywnych.. natomiast wtedy sie nie przebijam przez reszte zespolu..( piec to Ashdown electric blue. Gitara ustawiona pod drop.c na potrzeby zespolu.) Doradzcie proszd co mam z tym zrobic. Zmienic gitare? Piec? Tak byloby pewnie najprosciej 🙂 wczesniej gralem na pasywnym washburnie t24 i na aktywnym epiphone thunderbird pro.. i nie bylo.takiego problemu. Fakt faktem gralem w standard E.. jesli ma to znaczenie

Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać problem z przesterowaniem na mojej gitare Traben Array Attack?
Co zrobić, gdy moja aktywna gitara przesterowuje mi piec?
Do kogo mogę się zwrócić z prośbą o poradę odnośnie problemu z przesterowaniem podczas grania na mojej gitarze Traben Array Attack?
Jaka jest przyczyna przesterowania mojego pięciu przy graniu na aktywnej gitarze Traben Array Attack?
Czy zmiana gitary lub pieca pomoże mi rozwiązać problem przesterowania, z którym się zmagam?
Jakie są najlepsze metody radzenia sobie z przesterowaniem na mojej gitarze basowej Traben Array Attack?
Czy ktoś zna skuteczne sposoby na uniknięcie przesterowania przy graniu na aktywnej gitarze basowej Traben Array Attack?
Jakie zmiany mogę wprowadzić w swoim sprzęcie, aby uniknąć przesterowania podczas grania na mojej gitarze basowej Traben Array Attack?
Czy jest ktoś, kto jest w stanie doradzić mi, co zrobić z problemem przesterowania przy graniu na mojej gitarze basowej Traben Array Attack?
Jakie są najskuteczniejsze metody radzenia sobie z problemem przesterowania przy graniu na gitare basowej Traben Array Attack w standardzie E?

Podziel się swoją opinią
Loczkins
Loczkins
Artykuły: 0

12 komentarzy

  1. Może napisze o najprostszej rzeczy na początek :

    1. Wymień baterię w gitarce /jeżeli tego nie zrobiłeś /
    2. schowaj trochę pickapy

  2. – Pickapy mają śrubki do regulacji ich wysokości a co za tym idzie ma to bezpośredni wpływ na moc sygnału. Wkręć je nieco głębiej i próbuj.
    – Bateria ma duże znaczenie, ja raczej zmieniam regularnie, ale kiedyś w jednym z basów mi się zapomniało i oznaką właśnie było „pierdzenie” jak mocno przesterowany sygnał.

    P.S Wydaje mi się także, że wejście LOW jest właśnie do aktywnych basów. Chodzi o to że mają mocniejszy sygnał i wtedy piecyk „zabiera ” około 10 %

  3. Okej, dziekuje za odpowiedz, postaram sie zrobic jak piszesz. Bo tego basidla za zadne skarby zmieniac nie chce.. predzej uzbieram na nowy piec 🙂 dziwne ze w domu na moim piecu gra sie normalnie.. ale to pewnie roznica mocy. 30 wat a 150 to.jednak roznica. Zawsze slyszalem, ze wejscie low jest do pasywow

  4. Wejscie LOW poza tłumieniem sygnału obniża jeszcze impedancje (sound jest bardziej zmulony). Lepiej sprawdź baterie na okoliczność spadku napięcia (spadek = mniejszy headroom = przester przy mocnym ataku) i wkręć pickupy głębiej w dechę – jak Ci poradzono. Osobiście pozostałbym jednak przy wejściu HIGH, a popracowałbym nad setupem tego basu. Dodatkowo, jak obniżyłeś strojenie, to bardziej podbijaj środkowe częstotliwości w basie i/lub wzmacniaczu, bo prawie zawsze obniżaniu towarzyszy midscoop w brzmieniu. Kup sobie jakiś drajw, żeby łagodnie nasycać brzmienie harmonicznymi – pomoże Ci się przebijać w zespole bez walki na głośność (ewentualnie dobrze tez działa używanie chorusa na minimalnych ustawieniach tak, żeby prawie nic nie robił).

  5. Ok. Dzieki wielkie za rady. Bateria zmieniona. Pickupy glebiej. Zobaczymy za tydzien na probie czy dalo rade 🙂

  6. Ja Jescze dodam , jak Masz ashdowna to Masz magiczny miernik sygnału jesli tam Ci nie wskazuje przesterownaia tzn. ,że sygnał jest nie przesterowany i szukałbym problemu gdzie indziej 😛 Chyab ze tam Masz max wychylenie wskazówki no to kwestia gitary. Aczkolwiek na wejsciu Low nie powinno Ci pzesterowywać , jescze pytanie jak krecisz kurkiem GAIN.

  7. Mam maks wychylenie wskazowki nawet jak
    Eq jest wylaczony i nie jestem na maksa glosno. Bankowo wina gitary. Na wejsciu low z kolei gitara jest zbyt cicho. Ale spoko i tak jest wystawiona od.jakiegos czasu a ja kupuje fajnego pasywa wiec problemu nie bedzie.

  8. Jasne, że styknie, całkiem fajnie brzmi. Nie podoba mi się za to brzmienie BassDrivera. Tutaj porównanie:

    I jak zwykle polecam kostkową wersję RPM-a, czyli ParaDriver DI (także starszą wersję, jakbyś gdzie wynypał na rynku wtórnym – było by o wiele taniej):

Możliwość komentowania została wyłączona.