Przeróbka Gallien Krueger’a 1001RBII na 230V

Autor artykułu zmaga się z problemem przerobienia wzmacniacza Gallien Krueger 1001RBII na 230V i spotyka się z nieoczekiwanym wyzwaniem - znalezieniem miejsca dla pozostałego białego kabla.

Przerobka-Gallien-Krueger8217a-1001RBII-na-230V
Brydzień.

Mam problem, otóż chcę przerobić wzmacniacz Gallien Krueger’a 1001RBII na 230V. Niby podłączyłem wszystko chyba ok, patrząc na oznaczenia na płytce PCB, ale został mi jeden biały kabel, który za cholerę nie wiem gdzie podłączyć.. Logika podpowiada, żeby podłączyć go po prostu po kablu fioletowym (fotki), a może w ogóle go nie podłączać, skoro nie ma dla niego żadnego oznaczenia?? Może grzebał ktoś już kiedyś w tym wzmaku lub go po prostu posiada i mógłby zerknąć do środka?? Mam wstrzymaną robotę przez jeden kabel..

[url=https://s1.postimg.org/27ccvw4tbz/20171007_144358.jpg]
” >KLIK
[url=https://s1.postimg.org/1t5x50ynmn/20171007_144451.jpg]
” >KLIK
[url=https://s1.postimg.org/2efkrbwjdr/20171007_144502.jpg]
” >KLIK
[url=https://s1.postimg.org/4kezd3k4j3/20171007_144511.jpg] ” >KLIK

Gdzie mogę znaleźć radę dotyczącą przeróbki wzmacniacza Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Jak przerobić wzmacniacz Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Czy ktoś może mi pomóc z problemem związane z przeróbką wzmacniacza Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Jak podłączyć biały kabel w przerobionym wzmacniaczu Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Czy ktoś zna sposób na podłączenie białego kabla w przerobionym wzmacniaczu Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Czy mógłby mi ktoś pomóc z problemem związanym z przeróbką wzmacniacza Gallien Kruegera 1001RBII na 230V i podłączeniem białego kabla?
Czy ktoś już przerabiał wzmacniacz Gallien Kruegera 1001RBII na 230V i mógłby mi pomóc z podłączeniem białego kabla?
Jak mogę podłączyć ostatni biały kabel w przerobionym wzmacniaczu Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?
Czy jest ktoś, kto ma doświadczenie z przerabianiem wzmacniacza Gallien Kruegera 1001RBII na 230V i mógłby mi pomóc z podłączeniem białego kabla?
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak podłączyć biały kabel w przerobionym wzmacniaczu Gallien Kruegera 1001RBII na 230V?

Podziel się swoją opinią

12 komentarzy

  1. Poza tym, że widziałem ten filmik, to niestety w niczym on nie jest w stanie mi pomóc.
    Mam transformator z wersji RBI (jak na zdjęciach) poza tym, koleś ma wyjętą płytkę „główną”.

  2. Słuchaj, a możesz wykonać zdjęcia PCB z oznaczeniami kolorów (teraz trochę kable zasłaniają)? Biały nie szedł do włącznika przypadkiem? I jak było podłaczone na 110V wcześniej, gdzie leciał biały?

  3. Się robi

    Wcześniej 7 kabli z trafo (oprócz czerwonego i brązowego) było złączonych do kupy przez kostkę i wpięte w miejsce widoczne pomiędzy dużymi kondensatorami (czyli mniemam, że działało na napięciu amerykańskim)
    Czarny i biały kabel z włącznika są podłączone prawidłowo (PCB ma oznaczenia typu „Switch”), lecz problem jest właśnie z białym idącym z trafo..

    A kostka wcześniej wyglądała tak:

    Ręce mnie świerzbią żeby to podłączyć bez wpiętego białego kabla, ale jednak trochę strach tak na pałę..

  4. Kumam, niestety schemat jest od wersji z innym transformatorem (taa ;s na złość były różne wersje płytek i transformatorów) z którego wychodzi 15 kabli (u mnie jest 9) i nie ma tam białego.
    Kaplica, cały dzień wertuje service manuale oraz fora i nic. Chyba będę musiał poczekać do poniedziałku i spróbować się do nich jakoś dobić..

  5. To zadaj pytanie do supportu – nie ma się co spieszyć z podłączaniem do prądu 🙂 Ja tak kombinowałem z przepinaniem SansAmpa PSA-1 na 230V. Ostatecznie się udało (z pomocą Chaosa) 😉 BTW – nie wiem, czy bezpiecznika sieciowego w ampie nie będzie trzeba wymienić na inną wartość w związku z przepinaniem ze 110V na 230V. Dopytaj o wszystko w supporcie.

  6. Zgadza się, bezpiecznik już podmieniłem, a z Gallien’owskim supportem jestem w kontakcie od kilku dni, niestety odpisują w najlepszym przypadku z prędkością jednego maila dziennie.
    Tymczasem pozostaje chyba tylko czekać do poniedziałku.
    Tak czy inaczej dzięki za poświęcony czas! 🙂

  7. Rozmawiałem z technikiem i stanęło na tym, że mój transformator jest tylko na Amerykańskie 120V.. Przechlapane, jakby ktoś miał wiedzę, gdzie można by zamówić lub kto mógłby wykonać takie trafo na 230V, byłbym wdzięczny..

  8. Technik (z oficjalnego serwisu GK w Californi) rozmyślił się i przy trzeciej rozmowie telefonicznej, potwierdził, że to jest jednak transformer na 230V.
    Pokierował mnie jak mam podłączyć kable, ale wzmak pozostaje totalnie bez reakcji xD (te 'iks de’ specjalnie, bo już nie wiem czy śmiać się czy płakać)
    Service time…

  9. Damping factor końcówki 1001 RB-II też pozostał tajemnicą… Z ciekawości zadałem kiedyś grzeczne pytanie do „serwisu” 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.