Tanie nagrywanie w domu

Tanie-nagrywanie-w-domu
Witam, poszukuję jakiegoś w miarę taniego rozwiązania na nagrywanie twórczości w domu. Nic zaawansowanego, po prostu tyle, żeby zapisać sobie riff albo posłuchać swojej improwizacji i może coś z niej wyciągnąć. Dotychczas nagrywałem telefonem i to wystarczyło, ale może jednak znajdzie się coś lepszego. Coś w rodzaju dyktafonu na przykład? Jakieś porady?

Podziel się swoją opinią
SzklankaMleka
SzklankaMleka
Artykuły: 0

7 komentarzy

  1. Czołem

    Prędzej czy później i tak dojdziesz do rozwiązania:

    interfejs + komputer + tani albo darmowy DAW + głośniki/monitory

    Interfejsy tanieją, można kupić używki, czasem DAW jest w komplecie z interfejsem.

    Pozdroofka
    RomekS

  2. Nie wiem czy tanie, bo ok 390 zł – zoom h1 – taki dyktafon. Jak dla mnie nagrywa rewelacyjnie wszystko – od dęciaków poprzez gitary po perkusję. Na maksymalnej czułości ściąga nawet szepty z sąsiedniego pomieszczenia. Sprawdza się również jako nagrywarka prób i koncertów. Można wykorzystać jako interfejs.
    Do obróbki wystarczy darmowy audacity. Chociaż do obróbki wielu ścieżek, jeśli chodzi o darmowe DAWY, świetny jest Ardour z wtyczkami + Jamin do masteringu – ale to dla linuksiarzy.

  3. Jasne, że taki Zoom jest fajny, szczególnie do nagrywania prób i koncertów, korzystamy w zespole. Nie interesowałem się możliwościami Zooma jako interfejsu, ale pewnie — być może się mylę — nie są one rewelacyjne, skoro właściciel Zooma z którego korzystamy i tak woli w domu używać interfejsu do nagrywek/dogrywek. Ale owszem, taka nagrywajka jest OK.

    Pozdroofka
    RomekS

  4. Nie wiem na ile to sie sprawdza ,ale kiedys w jakims temacie ktos zarzucał jakmiś tanim chinskim interfejsem za „paczkę fajek” , DAW tez znajdziesz darmowy (chociazby reaper) i wtyczki rowniez darmowe, komputer to chyba w dzisiejszych czasach kazdy w domu ma , wiec tego nie licze. A rozwiazanie 10 razy lepsze niz nagrywanie telefonem.

    Poniekad to to co pisze romex tylko opcja nastawiona na mega low cost.

    ps. no dobra , dwie paczki fajek.

  5. To sobie weź (sprawdzone – bardzo fajne i dobrze działa):

    W komplecie dostajesz konkretny DAW na legalu (ewentualnie możesz ściągnąć Studio One Presonusa, albo Reapera).

  6. Ale to w Polsce wszystko masakrująco drogie. Kolega się pytał o to samo ostatnio – poleciłem mu Scarlett 2i2 (sam używam 18i20) – kupił używkę za 50funtów (poniżej 200zł).

    Z innych – Behringer U-Phoria chyba najlepszy z najtańszych.

Możliwość komentowania została wyłączona.