POMOCY!!! Wina pieca, wiosła czy kabla?

POMOCY-Wina-pieca-wiosla-czy-kabla
Hej wszystkim
Kupilem combo Ampeg ba 108. Na allegro.
Problem w tym, ze wlaczam, dioda sie swieci, buczy jak wlaczony piec, ale jak wpinam bas to nic. Jakby wogule nie byl wpiety.

I teraz pytanie Czy da sie z tym cos zrobic, czy odeslac

Co mam zrobić ze swoim nowym combo Ampeg ba 108, skoro po podłączeniu basu nic się nie dzieje?
Czy ktoś może mi pomóc z moim problemem z combo basowym Ampeg ba 108?
Co może być przyczyną braku dźwięku w moim combo basowym Ampeg ba 108?
Czy ktoś miał podobny problem z combo basowym Ampeg ba 108 i wie, jak go rozwiązać?
Czy powinienem odesłać combo basowe Ampeg ba 108 z powodu problemów z połączeniem z basem?
Jakie kroki powinienem podjąć, aby rozwiązać problemy z połączeniem basu do nowego combo basowego Ampeg ba 108?
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, dlaczego po podłączeniu basu do combo basowego Ampeg ba 108 nie ma dźwięku?
Czy istnieją jakieś rozwiązania problemów z połączeniem basu do combo basowego Ampeg ba 108?
Czy warto odesłać combo basowe Ampeg ba 108 z powodu braku dźwięku po podłączeniu basu?
Co powinienem zrobić z moim combo basowym Ampeg ba 108, skoro bas nie działa po podłączeniu?

Podziel się swoją opinią
pierogogo
pierogogo
Artykuły: 0

11 komentarzy

  1. sprawdź na innym basie i innym kablu. Albo chociaż podłącz do niego telefon/odtwarzacz i muzykę puść. Jak dalej nic się nie urodzi to odeślij, masz na to 10 dni od odebrania przesyłki

  2. Podłączyłam mp3 przez cinche.

    Grało,strasznie też trzeszczało (ale to chyba przez kabel), i ta 'muzyka’ nie reagowała na gałkę volume. Tylko na CD level.
    Tak ma być?

    I czyli, że jak tak jest to kabel wystarczy zmienić do gitary?

  3. No cóż.
    Sprawdziłem mp3 podłączone kablem z dużego jacka na dużego (tego co mam do basu), ale z przejściówką. Do mp3 z dużego na małego jacka. No i pięknie działało

    Podpiąłem bas tym samym kablem bez przejściówki i już nie działa.

    Co w takim razie zrobić? Bo już nie mam pomysłów.

    Edit

    Podłączyłem gitarę do innego pieca tym samym kablem i działa.

  4. Przez cinche nic nie da, podłączaj tylko do gniazda instrumentalnego bo to gniazdo może być jebnięte.
    Ale skoro podłączyłeś do instrumentalnego i mp3 działa a gitara nie i jednocześnie ta sama gitara działa na innym wzmacniaczu to ciężko stwierdzić co to może być. Mógłbyś to oddać jakiemuś specowi ale w tym czasie może upłynąć ustawowy czas zwrotu. Jeśli masz pewność że to nie wina gitary ani kabla to ja bym odesłał.

  5. [quote=pierogogo]Hej wszystkim
    Problem w tym, ze wlaczam, dioda sie swieci, buczy jak wlaczony piec,

    [/quote]

    Po pierwsze to jak włączasz piec , to nie powinno nic buczeć.Czy jest podpieta gitara czy nie jest.

  6. No to szmery czy buczenie 😛 jak odkrecisz master to ok moze troche szemrzeć , nie Masz jakiegos znajomego z basem ?? tak jak pisze MPB inna gitara ,inny kabel , wtedy wyeliminujesz mozliwosc ze cos jest nie tak z Twoja gitara czy kablem.

    Bo to co piszesz moze byc wina pieca , albo kabla czy gitary.Jak nie posprawdzasz kazdego elementu to nie znajdziesz gdzie jest problem , i niestty na odleglosc nikt Ci nie pomoze bo to moze byc kazda z tych trzech rzeczy.

  7. Niestety nie mam jak sprawdzic innej gitary.
    Kabel moge kupic nowy, ale czy to w czyms pomoze?

  8. Ogarnij się… może być zepsuty: bas, kabel, wzmacniacz.
    Łatwiej jest pisać 10 postów zamiast posprawdzać różnych konfiguracji?
    Kup kabel (zawsze się przyda dodatkowy kabel instrumentalny).
    Jak nie będzie działać to podłącz inny instrument, albo i nawet mp3, ale nie przez inne gniazdo tylko przez to np przez redukcję na mini jacka.

  9. Czytaj dokladniej

    Bas nie gra z nowego wzacniacza
    Mp3 podlaczona tym samym kablem i do tego samego wejscie gra
    Bas podlaczony caly czas tym samym kablem gra ze starym wzacniaczem

Możliwość komentowania została wyłączona.