Wzmacniacz ewentualnie efekt dzięki któremu mógłbym uzyskać dźwięk

Wzmacniacz-ewentualnie-efekt-dzieki-ktoremu-moglbym-uzyskac-dzwiek
Witam może mi ktoś doradzić jaki bym musiał kupić wzmacniacz ewentualnie efekt dzięki któremu mógłbym uzyskać dźwięk Bassu jaki jest w takich piosenkach jak np Korn – right now, Motorhead – Overkill, Sticky Boys – Mary Christmas.

Jaki wzmacniacz lub efekt byłby potrzebny, aby uzyskać dźwięk basu z takich utworów jak Korn right now czy Motorhead Overkill?
Czy mógłbyś mi poradzić, jakie urządzenie kupić, aby osiągnąć dźwięk basu podobny do tego z piosenki Sticky Boys Mary Christmas?
Który wzmacniacz lub efekt pozwoli mi uzyskać brzmienie basu takie, jak w utworze Korn right now?
Jaki sprzęt musiałbym kupić, aby uzyskać som basowy podobny do tego z piosenki Motorhead Overkill?
Jakie urządzenie poleciłbyś mi kupić, aby osiągnąć dźwięk basu przypominający ten z utworu Sticky Boys Mary Christmas?
Który wzmacniacz lub efekt jest potrzebny, aby uzyskać brzmienie basowe jak w utworze Korn right now?
Czy jest jakiś wzmacniacz lub efekt, który pozwoli mi uzyskać dźwięk basu podobny do tego z piosenki Motorhead Overkill?
Który sprzęt byłby najlepszy, aby osiągnąć brzmienie basu podobne do tego z piosenki Sticky Boys Mary Christmas?
Czy znasz jakiś dobry wzmacniacz lub efekt, który pozwoli mi uzyskać dźwięk basu taki, jak w utworze Korn right now?
Który sprzęt mógłbym kupić, aby uzyskać som basowy jak w piosence Motorhead Overkill?

Podziel się swoją opinią

8 komentarzy

  1. Hmmm… każdy i żaden.
    To trochę filozoficzny problem, który zdradza, że nie masz nadmiernie dużego doświadczenia w temacie gitary basowej.
    Te brzmienia – chociaż każde wpisuje się w kanon muzyki rockowej – są mocno inne.
    U Fieldy’ego charakterystyczny klekot bierze się z niskiego strojenia i specyficznej techniki / artykulacji, dodatkowo z przesterem.
    U Lemmy’ego to mocne granie kostką na Rickenbackerze i przesterowany lampowy wzmacniacz.
    U basisty Sticky Boys (jakkolwiek się nazywa) to relatywnie czyste (leciutko tylko zdrajwowane) brzmienie basu z jasnego drewna, granego mocno kostką (jakiś precision bass albo coś podobnego).
    Teoretycznie każde z tych brzmień (albo bardzo podobne) jesteś w stanie osiągnąć na każdym wzmacniaczu z jakimś przesterem w stylu RATa/Big Muffa/Sansampa VT, ale w praktyce wymagałoby to zmiany ustawień gitary, zmiany techniki, bądź też nawet zmiany gitary.
    Skonkretyzuj bardziej o co Ci chodzi: czy po prostu o przester w brzmieniu, czy co? 😀

  2. Chyba potrzebowałbys 10 efektów , a tak serio to zupelnie inna muzyka i inne brzmienie basu na każdym z Twoich przykladów – nie da sie mieć tego wszytskiego za pomocną jednej czarodziejskiej skrzynki.

  3. Kapral co do mojego doświadczenia z gitarą basową to masz rację bo nie gram w jakimś zespole ani też nie gram parę lat tylko bassa kupiłem jakoś niecały rok temu i gram tak dla siebie w domu ze względu na miłość do muzyki, i właśnie chodziło by mi o to o czym mówisz o ten przester w brzmieniu, jeśli chodzi o gitarę to mam pięciostrunowego Ibaneza BTB 555 z pickupami EMG i jestem z niej bardzo zadowolony.

  4. To poluj na używanego Orange Terror Bassa. Ale tak jak mówiłem wcześniej, identycznego brzmienia jak wymienieni przez Ciebie nie uzyskasz, bo na nie się składa dużo więcej czynników niż tylko sam wzmacniacz.

  5. Jeśli chodzi o brzmienie Fieldy’ego, to kolejną składową jest mikrofonowanie wyłącznie głośnika wysokotonowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.