Dobór głośnika do paczki

Dobor-glosnika-do-paczki
Problem natury nagłośnieniowej. Mam paczkę basową 1×15″, dość porządna z grubej sklejki. Narazie w niej siedzi głośnik z comba marshalla dbs. Brzmienie jest ok ale jednak wolałbym coś porządniejszego i „vintage”. Jak dobrze dobrać głośnik i jakie brać pod uwagę ? Paczki będę używał z headem acosutic 330. Jest sens pchać w tą paczkę porządny głośnik ?

Jaki głośnik będzie dobry do mojej kolumny basowej?
Jakiego głośnika powinienem użyć w mojej kolumnie basowej?
Jakie czynniki muszę wziąć pod uwagę, dobierając głośnik do kolumny basowej?
Czy porządny głośnik jest konieczny w mojej kolumnie basowej?
Co mogę zrobić, żeby poprawić brzmienie mojej kolumny basowej?
Jakie modele głośników vintage polecalibyście do mojej kolumny basowej?
Czy dobry głośnik wpłynie na moją grę na basie?
Jakie są ceny porządnych głośników do kolumn basowych?
Czy głośnik z comba marshalla dbs jest wystarczający do mojej kolumny basowej?
Co powinienem zrobić, żeby dobór głośnika do kolumny basowej był łatwiejszy?

Podziel się swoją opinią
Głuchy Grzesiek
Głuchy Grzesiek
Artykuły: 0

2 komentarze

  1. Juz chyba ktoś na fb Ci odpisywał ze to nei takie proste 😉 Co znaczy dośc porządna ?? jak sobie zrobie 20 x 20 cm z grubej sklejki nie zwazając na parametry jakie powinna mieć pod odpowiedni głosnik,moc itd., dodatkowo głosnik który też ma jakieś swoje parametry to bedzie porządna ?? no nie….Nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie.

    Mozesz oczywiscie kupić jakis porzadny głosnik i włożyc do tej paczki(bylo na forum nawet poszukaj o glosniku 15 cali) ,napewno uzyskasz jakiś tam „wzrost jakości” brzmienia.Ale czy to napewno odda walory tego dobrego głośnika w 100 % to juz inna kwestia.Kolumny (czy tam paczki) są projektowane pod daną moc i pod dany głosnik.Pewnie ,że mozna sobie chałpniczo poskładać paczke itd. ale to napewno nie bedzie takie dobre jak kupno juz gotowej i o odpowiedniach parametrach.

    Sumując – ja bym to sprzedał co Masz i kupił jakąs „wmiare pozadną” firmową paczkę o brzmieniu jakie Cie interesuje.

  2. Jak powyżej lub jeszcze inaczej, jeśli upierasz się przy tej paczce co masz i chcesz się bawić sam w wymianę głośnika, a przy okazji czegoś nauczyć:
    – ważne czy obudowa jest zamknięta czy wentylowana (bassreflex)
    – zmierz jej pojemność
    – ściągnij program WIN ISD (jest bezpłatny)
    Masz w nim sporą bazę dostępnych głośników, a nietypowe możesz wprowadzić sam (ale musisz mieć ich parametry) i na tej podstawie (warto jeszcze trochę poczytać w necie na ten temat) możesz dobrać głośnik.
    Nikt nie doradzi Ci jaki dobrać głośnik nie znając objętości paczki i bez wiedzy czy jest zamknięta czy wentylowana.

Możliwość komentowania została wyłączona.