Wzmacniacz słuchawkowy do grania w domu

Marcin poszukuje wzmacniacza słuchawkowego, który pozwoli mu ćwiczyć na basie Carvin B5 w domu bez zakłócania domowników. Zainteresował się urządzeniem FiiO G01 ze względu na jego kompaktową budowę i ładowanie jak telefon.

Wzmacniacz-sluchawkowy-do-grania-w-domu
Cześć po wielu latach 🙂

Nie znalazłem takiego tematu (jeden jest ale ostatnie wpisy z 2010).

Moje założenie jest takie:
Kupuję wzmacniacz słuchawkowy pod basa (Carvin B5), tak bym mógł go wpiąć w basa, do tego słuchawki, mp3 z podkładem i mogę ćwiczyć w domu.

Wiem, że jest takie urządzonko jak FiiO G01.
Podoba mi się w nim to, ze jack się składa (idealnie by było, gdyby był wpinany kabel), ma też baterię litowo-jonową, więc mogę go ładować jak telefon, nie muszę przejmować się wymianami baterii.

Nie zależy mi na efektach, na metronomach, na tunerach i innych.

Chcę tylko przełożyć dźwięk gitary na słuchawki, przy jak najmniejszym zajęciu przestrzeni domowej (dlatego takie małe urządzenie a nie normalny wzmachol).

Macie jakieś doświadczenia z używaniem tego typu sprzętu?
Czy możecie polecić coś konkretnego?

Z góry dzięki za pomoc!
Marcin

Czy potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego do gry na basie w domu?
Jaki wzmacniacz słuchawkowy będzie odpowiedni dla mojego Carvina B5?
Czy znacie jakiś dobry wzmacniacz słuchawkowy do gry na basie w domu?
Jaką markę wzmacniacza słuchawkowego polecacie dla basisty?
Czy warto inwestować w drogi wzmacniacz słuchawkowy dla basisty?
Czy FiiO G01 jest dobrym wyborem dla basisty?
Czy znacie inne modele wzmacniaczy słuchawkowych dla basisty?
Czy mogę użyć wzmacniacza słuchawkowego do gry na basie z dowolnymi słuchawkami?
Czy różnią się jakością dzwięku różne modele wzmacniaczy słuchawkowych dla basisty?
Czy ktoś ma doświadczenia z używaniem małych wzmacniaczy słuchawkowych do gry na basie w domu?

Podziel się swoją opinią

11 komentarzy

  1. Używałem interfejsu audio i programu, który imituje różne wzmacniacze, kolumny, efekty itd. Możesz sobie tak też nagrywać od razu albo po prostu grać i ćwiczyć.

  2. korg tu-88 jest niezbyt wielki, umie zrobić to co chcesz, ale niestety ma także tuner i metronom 🙁
    o połowę od niego mniejszy jest Vox Amplug a jego aktualne wersje pozwalają sobie podłączyć dodatkowe źródło dźwięku.
    tyle, że metronom czy tuner czasem się przydają a Korga można dorwać nowego za równowartość dobrej flaszki

  3. maup dzięki – To jest dokładnie to czego szukałem!

    Stroik się przyda, bo słuch po takiej przerwie musi się ponownie nauczyć stroić 🙂
    A co do metronomu, no trudno – będę musiał grać równo 😀

    Temat na dobrą sprawę do zamknięcia.

    Jak już go dostanę to mogę wrzucić jakąś recenzję choć tu:

    Jest ich sporo.

    Jeszcze raz dzięki za propozycje i pomoc.
    Dzięki!

  4. Vox amplug ma wbudowany automat perkusyjny. Prosty, ale całkowicie wystarczający do ćwiczeń. Można też sobie podpiąć jakikolwiek podkład ze smartfona (również metronom). Sprzętu się używa praktycznie jakby się wpinało słuchawki bezpośrednio do basu.

  5. Mam Vox’a Bass. Z czystym sumieniem do ćwiczeń mogę polecić. Jak kolega wyżej napisał posiada automat perkusyjny, w którym można zmienić tempo podkładu. Podkładów jest niewiele. Raptem 9 ale to wystarcza.

  6. Mam taki:

    Generalnie OK, o ile się nie przesadzi z ilością basu. Potrafi przesterowywać i pierdzieć. Im słabsza bateria, tym bardziej odczuwalne zjawisko.

  7. [quote=Minos]Raptem 9 ale to wystarcza.[/quote]
    To ja mam chyba starszą wersję – tylko 3 podkłady. Albo nie wiem jak przełączyć resztę… Ale i tak w gruncie rzeczy wykorzystuję tylko pierwszy podklad – proste 4/4 jako zamiennik metronomu.

  8. [quote=robbas][quote=Minos]Raptem 9 ale to wystarcza.[/quote]
    To ja mam chyba starszą wersję – tylko 3 podkłady. Albo nie wiem jak przełączyć resztę… Ale i tak w gruncie rzeczy wykorzystuję tylko pierwszy podklad – proste 4/4 jako zamiennik metronomu.[/quote]

    Włącz urządzenie. Trzymając wciśnięty przycisk „rhythm” naciskasz włącznik ustrojstwa. Tym sposobem każdy z trzech podkładów ma jeszcze niejako trzy „podpodkłady”.

  9. Faktycznie!!! Tyle czasu używam sprzętu i nawet nie wiedziałem, że ma 9 paternów perkusyjnych. Minos – dokonałeś upgrade mojego voxa 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.