Head + Paczka/Combo za 2500-3000 zł

Szukając nowego zestawu basowego w przedziale cenowym 2500-3000zł, autor zastanawia się, czy taka inwestycja ma sens grając głównie w domu. Aktualny sprzęt to Spector Legend Classic 4, Yamaha BBN5II, oraz Hughes&Kettner BK 100 z efektami Boss.

Head-PaczkaCombo-za-2500-3000-zl
Tak jak w temacie, chciałbym się poradzić odnośnie tego co będzie dla mnie odpowiednie.

Na basie gram 6 lat (głównie kostką), aktualne gitary to Spector Legend Classic 4 i Yamaha BBN5II, combo którego używam to Hughes&Kettner BK 100 + efekty Bossa (distortion/flanger/eq). Z racji przypływu gotówki za wakacyjną robotę chciałbym wymienić piec na coś poważniejszego.

I tutaj rodzi się w sumie najważniejsze pytanie – czy to w ogóle będzie miało sens, zważywszy na to, że gram głównie (95%) w domu? Czasami jakieś próby/koncerty, ale ze względu na studia zostały one ograniczone do minimum (po nich rozważam powrót do tematu).

Muzyka którą gram to metal/rock/alternatywna (Megadeth/The Cure to w sumie największe inspiracje) i chciałbym żeby sprzęt był ukierunkowany w te klimaty. W sumie jest mi obojętne czy proponowany sprzęt będzie nowy/używany, chociaż pasowałoby mi go ograć (okolice Katowic/Wrocławia i wszystko pomiędzy tymi miastami wchodzi w grę).

Z tego co widziałem w tej kategorii cenowej polecane były głównie głowy Ampega + paczki 4×10′. Myślę, że rozsądnym rozwiązaniem będzie skupić się na porządnej głowie ponieważ paczkę z „domowej” na „próbową/koncertową” zawsze można zmienić (poprawcie mnie jeśli się mylę). Sprzęt chciałbym mieć już na długie lata. Jeśli pojawią się propozycje poniżej 2500, które spełnią moje wymagania to chętnie je przyjmę, ale 3000 jest absolutnie górną granicą budżetu.

Czy szukasz porady odnośnie zakupu Head + Paczka/Combo za 2500 – 3000 zł jako basista?
Czy grasz na basie od 6 lat i używasz głównie kostki do gry?
Jakie są twoje aktualne gitary i combo, którego używasz?
Czy zastanawiasz się, czy wymiana sprzętu ma sens, jeśli gram głównie w domu?
Czy czasami odbywasz próby lub koncerty?
Jaki gatunek muzyczny gramy i jakie inspiracje są dla nas ważne?
Czy preferujesz sprzęt nowy czy używany, jeśli chodzi o zakup Head + Paczka/Combo?
Czy rozważasz zakup głowy Ampega + kolumna basowa 4×10 w tej kategorii cenowej?
Czy uważasz, że skupienie się na porządnej głowie basowej jest rozsądnym rozwiązaniem?
Jaka jest maksymalna kwota, jaką jesteś skłonny przeznaczyć na zakup sprzętu?

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

  1. [quote=Awruq]

    I tutaj rodzi się w sumie najważniejsze pytanie – czy to w ogóle będzie miało sens, zważywszy na to, że gram głównie (95%) w domu? [/quote]

    Wg mnie nie ma to sensu w obecnej sytuacji. Jeśli jednak masz taki kaprys, to zerknij tutaj (linkowałem już w sąsiednim temacie): Bardzo fajny zestaw za małe pieniądze.

Możliwość komentowania została wyłączona.