Jaka kolumna do mesy M3 carbine

Jaka-kolumna-do-mesy-M3-carbine
Witam Wszystkich .

zakupiłem niedawno wzmacniacz Mesa M3 Carbine i będę w niedalekiej przyszłości chciał dokupić pakę do tego wzmacniacza .
Puki co sprzęt używam na próbach (salka ok 30m2) ale pewnie też za niedługo będą koncerty.
Aktualnie wzmacniacz podpinam do kolumny Warwick 411pro 8 ohm . Moc jest bo wzmacniacz odkręcam na 1/4 , ale nie czuje odpowiedniej dynamiki brakuje mi oddechu basu , jest tak bardzo sucho . Nie wiem jak to opisać .
Muzaka jaką gramy to rock , czasem ciężki rock .
Jaką pakę byście polecili do tego wzmacniacza ?
Z góry dzięki za rady.

Jaką kolumnę byście polecili do mojego wzmacniacza Mesa M3 Carbine?
Co można zrobić, aby bas brzmiał dużo lepiej na moim sprzęcie?
Czy potrzebuję lepszej pakietu do szkoły muzycznej?
Jakie kolumny są odpowiednie do gry w rocku na wspomnianym sprzęcie?
Jakie inne opcje dołączyłyby do mojego Mesa M3 Carbine?
Czy warto dokupić dodatkowe kolumny do mojego wzmacniacza?
Jakie modele kolumn są najlepsze dla mojego sprzętu basowego?
Czy jest jakaś różnica w brzmieniu kolumn, które odpowiadają za grę metalową vs. rock?
Jakiego producenta kolumn polecilibyście dla mojego wzmacniacza Mesa M3 Carbine?
Czy potrzebuję kolumny o większej mocy, niż moja obecna Warwick 411pro 8 ohm?

Podziel się swoją opinią

15 komentarzy

  1. Chciałbym powiedzieć że budżet nieograniczony, no ale …..
    Myśle o raczej nowej paczce , zawsze można kupić na raty . Pewnie ok 5kpln , mógłbym zainwestować.
    4 ohmy jak najbardziej . A czy przy jednej paczce nie lepiej 2×12?

  2. 2×12″ niby ok, ale ja bym szedł bardziej w kierunku 4×10″. Power House sporo ponad budżet niestety… W każdym razie nowe.
    A co powiesz na Ampega

    (wersja Heritage gra bardziej charakternie od Classic)

  3. No PH410 kosztuje 6300pln . A na ampegiem moge sie zastanowić .

    Aguilar dobra propozycja . Gdzie można przetestować kilka zestawów pak w małopolcce lub okolicach .

    Co sądzicie o pakach galien kruger ?

  4. Jeżeli chodzi o G&K, to wg mojej opinii bdb spisują się paczki serii RBH. Ogrywałem MB212 i kompletnie mnie nie porwała… Jedyne co mi się podobało, to waga i gabaryty. Prócz Aggie, weź jeszcze pod uwagę Edena XLT410.

  5. Paczki RBH to najwyższa seria. Mają bardzo dużą skuteczność i kapitalne brzmienie. Posiadam taki fullstack złozony z dwóch RBH410 8 ohmowych (sumarycznie 4 ohmy). Jak dostaniesz wersje 4 ohmową na rynku wtórnym, to bierz. Ewentualnie EBS 410 Proline – ta sama półka brzmieniowa (kolega z innej kapeli ma 2 takie i jeszcze jeden ma wersję 4 ohmową, która łączy z pełną lampą). To dobre opcje, jako paki stand-alone. Podobnie jak linkowany wczesniej Ampeg HLF Heritage, czy Eden XLT410 (jest wersja 4 ohmy?), o którym pisze @Rain. W coś z tego bym celował. Aguilar oczywiście też – o ile zmieścisz się w budżecie (i chyba lepiej serie GS);) Generalnie musisz łyknac coś na 4 ohmach, jeśli chcesz grać pelną mocą swojego M3. Albo opcja z dwoma pakami po 8 ohm łączonymi równolegle…

  6. Czemu GS? DB jest bardziej rockową paczką, kopie więcej niskim środkiem, podczas gdy GS to tłuste HiFi.

    Porównując bezpośrednio EBS’a 410 z dwoma Aguilarami DB112 stwierdzić można, iż oba zestawy są dynamiczne, jednak Aguilar ma więcej mięcha.

  7. A ja ci zaproponuję przekornie. Może 2×15 zrobić w Noisyboxie. Na większe gigi i większy wpier… 2×15 na mniejsze 1×15. Kolumienki zrobić na NEO – będzie to lekkie i ładne i z wpierdolem przysłowiowym.

    Najważniejsze to to czego sam potrzebujesz .

  8. [quote=Rain]podczas gdy GS to tłuste HiFi.
    [/quote]
    Właśnie o to chodzi. Mesa to przecinak sam w sobie, wydaje mi się, że warto by było czymś to „zrównoważyć”.

  9. O – ewentualnie 4×12 od GK (to nie jest ciężka paka, bo na neodymach i wystarczy jako stand-alone zamiast nawet dwóch innych paczek):

  10. Kupilem ostatecznie gk 410 neo 4 ohmy .
    Paka naprawde fajna ma 800w brzmieniowo moje gusta, także jak bedą jakieś wieksze koncerty to sie zaopatrze w tą 4×12 od gk.
    Tak apropo to kupiłem w ragtime , ta powyższa oferta tez jest z tej sieci. Dobre ceny mają bo są dystrybutorem gk .
    Dobrałem sobie jeszcze b7k , a co.
    Dzięki wszystkim za informacje .

  11. Niech służy (ta GK412 Neo oczywiście byłaby jeszcze bardziej skuteczna tak na przyszłość)!

  12. [quote=Stempek]Dobre ceny mają bo są dystrybutorem gk[/quote]
    Polscy dystrybutorzy GK potrafili mieć ceny 2x droższe niż na Thomannie na niektórych produktach.

Możliwość komentowania została wyłączona.