Fender Rumble 100/210

Fender-Rumble-100210
Czy taki sprzed (100 w) spokojnie starczy na próby? Gramy coś pod funk, jazz, czasem mocniejszy rock. Co najlepiej kupić w cenie ok. 1000 zł. Mogą być i zestawy i comba. Wybierzcie najlepsze, bo ja gram niedługo (niecały rok) i byłby to mój pierwszy wzmacniacz. Używane mogą być.

Czym charakteryzuje się Fender Rumble 100/210, czy na próby spokojnie starczy? Gram w stylu funk, jazz, czasem mocniejszy rock, co polecacie za ok. 1000 zł?
Jaki jest Wasz stosunek do Fender Rumble 100/210, czy według Was będzie dobry na próby? Jakie wzmacniacze polecacie dla nowicjusza, grającego w stylu funk, jazz i rock?
Co myślicie o Fender Rumble 100/210, czy taki wzmacniacz wystarcza na próby? Jaki zestaw lub combo byłby najlepszy dla nowego gracza, który gra w stylu funk, jazz i rock?
Czy Fender Rumble 100/210 będzie dobry dla mnie, jako początkującego basisty grającego w różnych stylach muzycznych? Co polecalibyście za ok. 1000 zł, używane lub nowe?
Co sądzicie o Fender Rumble 100/210, czy ten wzmacniacz nadaje się na próby? Jakie są Wasze zalecenia dotyczące kupna wzmacniacza dla początkującego basisty grającego w stylu funk, jazz i rock w cenie ok. 1000 zł?
Jaki jest Wasz opinia o Fender Rumble 100/210, czy byłby dobrym wyborem dla początkującego basisty takiego jak ja? Co polecacie w cenie ok. 1000 zł, używane lub nowe?
Czy uważacie, że Fender Rumble 100/210 będzie dobry na próby, jeśli gra się w różnych stylach muzycznych? Co warto kupić dla początkującego basisty w cenie ok. 1000 zł?
Czym charakteryzuje się Fender Rumble 100/210, czy to dobry wybór dla początkującego basisty? Jakie są Wasze propozycje zakupu wzmacniacza dla osoby grającej w funk, jazz i rock?
Co myślicie o Fender Rumble 100/210, czy to dobry wzmacniacz dla początkującego basisty? Jakie są Wasze zalecenia co do kupna wzmacniacza w cenie ok. 1000 zł?
Czy Fender Rumble 100/210 będzie wystarczający na próby dla basisty grającego w stylu funk, jazz i rock? Jakie kombajny lub zestawy polecalibyście za ok. 1000 zł?

Podziel się swoją opinią

9 komentarzy

  1. Miałem styczność z tą serią, która miała czerwone światełko w bass reflexach i bardzo przyzwoity wzmacniacz. Nie miałem się czego przyczepić do niego, na próby spokojnie starczy.

    Nasz forumowy kolega Dex ma tanio głowę Asha do sprzedania do tego byś kupił jakąś paczkę i masz zestaw na dłuższy czas.

  2. Za około 1000zł można paradoksalnie dużo lepiej:

    Taki zestaw – jak za duży sprzedasz kolumnę za 500zł i zostanie ci zajebiste combo – czytaj opis.

    Albo taki – mniejsza i nowocześniejsza wersja

    A

  3. Nie wiem czy grałeś na tym kombie Zielony , długo miałem ashdowna mag, dokladnie jak w Twoich linkach . Grałem tez na Fender rubmble (i to też nie raz , stal w salce w jakiej kiedys grałem próby), i na 120 % ten Fender gra lepiej , i to dużo lepiej.

    Nie wiem jak ta kolumna z drugiego linka (ashdown superfly) bo jej nie znam.Moze ona fajne gada pod tym head’em.

    Nie mowie ze to czy to lepszy wybór , zalezy do czego , jak któś myśli o koncertach i to wiekszych te z Twojego linka beda lepsze , ale jesli chodzi o jak to gra juz nie koniecznie.

    Mając do wyboru Ashdown MAG i Fender Rumble bez zastanowienia wziąłbym fendera , chyba ,że komus zależy na mocy i 2×10 fendera będzie za slabe, ale tutaj (Gramy coś pod funk, jazz, czasem mocniejszy rock) to myślę da rade.

    Tu jest nawet recenzja:
    https://basoofka.net/opinie/6139,combo-fender-rumble-100-210/

  4. Drogi szczoto,

    Grałem na Rumble 210 – i to combo było strasznie ciche, Rumble 115 już dużo lepiej. Ale to była właśnie wina braku mocy.
    No i też pytanie na którym Rumblu grałeś? Bo ten stary Rumble meh a ten nowy już całkiem fajnie grał.

    W takiej opcji combo plus paka zawsze jest możliwość wymiany elementów i napewno mocy nie zabraknie.

    Ta druga opcja czyli Superfly – superfly to takie trochę hi-fi a do tego 408 czyli będzie to w miarę skuteczne.
    A najnowsza inkarnacja MAGA v3 – to już bardziej w kierunku ABM – całkiem fajnie to gada – niebo a ziemia w porównaniu ze starym MAGiem.

    Myślę, że ta druga opcja bardzo dobra bo te paczki już nie są produkowane a jak były to były droższe niż seria ABM.

  5. no zgadza sie , 100 wat może byc za malo – pytanie jak pisalem kto czego oczekuje.MAG jest ok , ale to napewno nizsza półka tylko jak zaznaczam brzmieniowo nie mocowo, bo te zestawy , które przytoczyłeś mocowo biją na łeb na szyje tego rumbla napewno.

  6. Myślę, że jakościowo to podobna półka a ten drugi zestaw na 100% lepszy. Bo to bardzo dobra paka – szybka i hifi a tak jak pisałem MAG III ten nowy to dużo lepszy grat niż stary mag. Jakbym był w PL sam bym kupił – dla samej paki. Jest tego warta.

  7. A jak myślicie? Bo jednak nie wiem jak z budżetem, jaki na próby piec tak, żeby normalnie mnie było słychać, żebym nie musiał sie przebijać. Jak najtaniej oczywiście. Proszę o pomoc. Przepraszam, że tak nagle zmieniam

  8. jak grasz to co pisales to najtaniej a wmiare dobrze to LDM BA100 , ale to archaiczne konstrukcje , ale za 400-500 zl calkiem ok, i w twojej muzie napewno dadza rade.

Możliwość komentowania została wyłączona.