Ibanez btb200 vs squier vintage modified jaguar ss

Ibanez-btb200-vs-squier-vintage-modified-jaguar-ss
Witam, zastanwiam się nad zakupem jednego z tych dwóch basow. Mam ograniczony budżet do 1000zł. Ibanez jest używany w idealnym stanie (800zl), jaguar nowy kosztuje nieco ponad 900. Jeśli chodzi o basu używane – musowe jest dla mnie ogranie go przed zakupem. Czy ktoś miał styczność z ktoryms z ww basow ? Biorę oczywiście pod uwagę zakup innych basow w ww. Budżecie

Czy powinieneś kupić Ibanez btb200 czy squier vintage modified jaguar ss, mając ograniczony budżet do 1000 zł jako basista?
Jaki bas wybrać: Ibanez btb200 czy squier vintage modified jaguar ss, mając na myśli ograniczony budżet 1000zł jako basista?
Czy kupić Ibanez btb200, który jest używany w idealnym stanie za 800 zł, czy też nowego squier vintage modified jaguar ss za nieco ponad 900 zł, jako basista?
Jakie są twoje wskazówki dotyczące zakupu basu, mając ograniczony budżet 1000 zł, między Ibanez btb200 a squier vintage modified jaguar ss?
Co sądzisz o Ibanez btb200 i squier vintage modified jaguar ss jako basista z ograniczonym budżetem 1000zł?
Czy posiadasz jakieś doświadczenia z zakupem Ibanez btb200 lub squier vintage modified jaguar ss jako basista z ograniczonym budżetem 1000zł?
W jakich warunkach powinieneś kupić bas używany, zwłaszcza Ibanez btb200, zanim właściwie dokonasz zakupu, jako basista?
Jakie inne basy warto rozważyć, mając na myśli ograniczony budżet 1000zł, podobny do Ibanez btb200 i squier vintage modified jaguar ss, jako basista?
Czy warto rozważyć inne opcje basów, niż Ibanez btb200 i squier vintage modified jaguar ss, jeśli masz ograniczony budżet 1000zł, jako basista?
Czy możesz polecić jakiś inny bas w tej samej cenie co Ibanez btb200 i squier vintage modified jaguar ss, i co może być korzystne dla basisty z ograniczonym budżetem 1000zł?

Podziel się swoją opinią
marekgaw197
marekgaw197
Artykuły: 1

12 komentarzy

  1. Ten btb200 to chyba nie najlepszy wybór , możesz rozważyć ,którąś z poniższych , chyba ja wybrałbym ta yamahe. BB to udane modele.

  2. Tak jak pisałem – giatre używana chciałbym ograć więc dobrze by było gdyby była w promieniu nie więcej niż 50km od Puław w których mieszkam. Czemu uważasz że btb200 nie będzie dobrym wyborem ?
    . W lokalnym sklepie muzycznym znajduje się również używana bb614 za 1200zl. Czy będzie to dużo lepszy wybór od ibaneza lub squiera ? Znajomy posiadający ten model raczej go odradzał że względu na trudno dostępne części w wypadki potrzeby ich wymiany

  3. [quote=marekgaw197]
    . W lokalnym sklepie muzycznym znajduje się również używana bb614 za 1200zl. Czy będzie to dużo lepszy wybór od ibaneza lub squiera ? Znajomy posiadający ten model raczej go odradzał że względu na trudno dostępne części w wypadki potrzeby ich wymiany[/quote]

    Co proszę? 🙂 To jakieś jaja? Kolega może minął się z powołaniem…

  4. BTB200 to najnizszy model tej serii , a drewno Agatis to jest skromnie mówiąc takie se , za cene do 1000 zł da sie poprostu kupić lepszą gitarę.

  5. Dokładnie nie wiem jak wyglądała jego sytuacja z tym basem. Zapytałem jakie ma co co do niego odczucia i po zachwalaniu wykonania oraz dźwięku napisał, że kiedy potrzebował wymienić pickupy to znalazł pasujące tylko w oficjalnym serwisie Yamahy

  6. Btb 200 mogę mieć za 800zl. Za 1200 mogę mieć Yamahę bb614 – czy warto dopłacić te 400 zł ? Przyznam że na obydwu gitarach przyjemnie mi się grało.

  7. [quote=marekgaw197]Dokładnie nie wiem jak wyglądała jego sytuacja z tym basem. Zapytałem jakie ma co co do niego odczucia i po zachwalaniu wykonania oraz dźwięku napisał, że kiedy potrzebował wymienić pickupy to znalazł pasujące tylko w oficjalnym serwisie Yamahy[/quote]

    Ale to jest niespójne. Z jednej strony zachwala brzmienie i wykonanie, a później kombinuje, żeby pozbyć się pickupów. Moim zdaniem w tym instrumencie nie ma co grzebać – wszystko się zgadza. Jakby kupił G&L-a, też by miał taki problem – pickupy tylko od producenta. To o niczym nie świadczy.

  8. [quote=OMSON] Moim zdaniem w tym instrumencie nie ma co grzebać – wszystko się zgadza. [/quote]

    Ja dodam od siebie miałem troche gitar i w zadnej nie zmieniałem pickupów , to poprostu sie nie oplaca – chyba ,że planujesz grac na tej gitarze do śmierci ,albo Masz jakis do niej wielki sentyment. Tak to okaże się ,że za porzadne pickupy zapłacisz grube pare stówek(w przypadku odsprzedazy nikt Ci za to nie zwróci).I w koniec konców wyjdzie na to ,że równie dobrze możesz sprzedać ten instrument za podobne pieniadze jak kupiłeś a kasę na rzekomą wymiene pickupów dołożyć do nowej lepszej gitary.

  9. Zmienianie czegoś pod własne preferencje nie jest złe. 😉 Sam to praktykuje. W absolutnie każdym instrumencie można aplikować customowe modyfikacje. Najwyżej nie obywa się bez ingerencji lutnika (np jak trzeba dopasować inny most, zmniejszyć lub powiększyć baseny pickupów itp). Chodziło mi o to, że w przypadku tejże Yamahy grzebanie jest zbędne, bo stockowe rozwiązania są optymalne. Argumentacja o braku zamienników, jako czymś deprecjonujacym ten model, jest dość naiwna – tym bardziej, że na upartego da się dopasować wszystko (z ingerencją lutniczą oczywiście). Trzeba mieć tylko świadomość, że niekoniecznie ułatwi to późniejszą odsprzedaż bez straty wyłożonej na modyfikacje gotówki – albo robić to w założeniu nie sprzedawania.

    Wracając do Yamahy BB, to jest konkretnie brzmiącym wiosłem – moim zdaniem warto ją wziąć.

    @marekgaw197 podpytaj kolegi, co dokładnie nie pasowało mu w brzmieniu tych pickupów? Tak z czystej ciekawości.

  10. Już wszystko wiem – jemu nie tyle coś nie pasowało w pickupach, a po prostu odmówiły mu posłuszeństwa. Dokładnie całej sytuacji nie znam

  11. Ale skoro części są do kupienia u producenta (a co za tym idzie prawdopodobnie również u dystrybutora) to nie ma problemu z ich dostępnością. Kupujesz i tyle. Spróbuj znaleźć oryginalny pickguard do Gibsona Thunderbirda – to jest dopiero lekcja pokory jeśli o dostępność chodzi 😉

    Tak jak nie lubię aktywnych gitar tak z tych, które wymieniłeś ten BB jest chyba najlepszym wyborem. Yamaha to bardzo rzetelny producent. Posiadam jeden ich bas – sam nie narzekam i nie słyszałem jeszcze żeby ktoś inny to robił.

  12. [quote=marekgaw197]Już wszystko wiem – jemu nie tyle coś nie pasowało w pickupach, a po prostu odmówiły mu posłuszeństwa. Dokładnie całej sytuacji nie znam[/quote]

    Czyli zapewne nie o pickupy chodziło, tylko jakiś problem w preampie (zimny lut, wadliwy element elektroniki, wylana bateria…). Żeby załatwić przetwornik, trzeba by w nim z rozmysłem dobrze pogrzebać.

Możliwość komentowania została wyłączona.