Rada dla początkującego

Witam, już od dłuższego czasu przymierzałam się do nauki gry na gitarze basowej. Chciałam zakupić takową gitarę, która służyłaby mi tylko i wyłącznie do ćwiczenia w domu. O gitarze basowej nie wiem absolutnie nic poza totalnymi podstawami. Niestety, budżet jest bardzo mały, do 700 zł. Czy zakup tej oto gitary na początek byłby dobrym pomysłem?:
http://allegro.pl/cort-action-bass-pj-opb-gitara-basowa-warto-i6612850531.html
Bardzo proszę o porady odnośnie zakupu gitary, jeśli by się dało. Z góry dziękuję 🙂
Edit: zapomniałam wspomnieć, że gitara może być zarówno używana, jak i nowa.

Załączniki

-

Jak Ty oceniasz wpis?

Wiesz po co są te ikonki?

Wpisy są prywatnymi opiniami poszczególnych autorów.

Komentarzy: 8

 1. Jeżeli szukasz basu nowego, to chyba poza Cortem czy Epiphone'm Toby niewiele jest do wyboru (poza markami "pośledniejszymi", aczkolwiek niekoniecznie robiącymi złe instrumenty).
  Bardzo ciekawą opcją może być to wiosło: http://allegro.pl/gitara-basowa-gewa-pure-vgs-rcb-100-i6889896196.html
  VGS kojarzył mi się zawsze ze średnim budżetem, a tu takie raczej niskobudżetowe wiosełko...
 2. W sąsiednim wątku (w zasadzie te samo pytanie) podano linki do zestawu z Thomanna składającego się z basu, wzmacniacza, tunera i kabla. Nie jest to złe rozwiązanie dla początkującego basisty. Musisz jedynie wiedzieć, że ten wzmacniacz nadaje się jedynie do ćwiczenia w domu (ma za małą moc aby go używać w innych sytuacjach). Jeśli jednak szukasz jedynie basu, to ja mam na zbyciu używany bas 5-strunowy "Cruiser by Crafter". W zasadzie taki sam jak tu: http://craftereurope.com/prodinfo9771594/ - jedynie klucze mam chromowane a nie czarne. Na tym basie była nagrywana płyta więc ani na scenie ani nawet w studio nie będzie wstydu. Cena mojego to 400 zł. Więc możesz ewentualnie też to rozważyć. Ale poczytaj opinie w tym sąsiednim wątku - może będą inne ciekawe propozycje.

  Marek
 3. Dopisałaś, że może być używana, a to poszerza trochę zakres poszukiwań. MarkBass powyżej oferuje Ci sprawdzony przez Niego instrument w bardzo dobrej cenie. Jeśli nie chcesz piątki na początek, to masz na forum od groma wątków do przekopania, ale w skrócie to, żeby zmniejszyć ryzyko nacięcia się na szrot, to moim zdaniem warto wybierać pierwszy bass głównie pomiędzy markami takimi jak najczęściej wymieniane w tego typu wątkach czyli: Squier, Cort, Epiphone, Yamaha, Washburn, SX, Encore, Harley Benton (z wyłączeniem modeli "dekoracyjnych") i dodałbym do tego Peavey (z serii Millenium) i Samick'a Corsair - no i ten VGS myślę, że ciekawy by był.
  Zgaduję, że jako dziewczyna masz dość drobne dłonie, więc celowałbym w coś z wąskim gryfem i przy okazji nie za ciężkiego - przykłady to Cort oraz:
  http://allegro.pl/epiphone-toby-standard-eb-gitara-basowa-pokrowiec-i6874354964.html
  https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-peavey-CID751-IDm3zoI.html#180dbf88d8
  Oba powyższe modele (oczywiście nie dokładnie te zalinkowane instrumenty) miałem w łapach i są bardzo wygodnymi w graniu wiosłami, ale kupując używkę zawsze jest pewne ryzyko...
 4. Dobrze jest kupić poza gitarą jakiś piecyk do ćwiczeń albo interfejs audio. W końcu trzeba jakoś słyszeć co się gra i mieć możliwość komfortowego ćwiczenia z podkładem.
  Epiphone Toby wydaje się sensowny na początek: https://www.olx.pl/oferta/gitara-basowa-epiphone-toby-standard-iv-bass-CID751-IDnvcSv.html#76bdbd01b4
  Trochę mało wyraźne te zdjęcia, ale wydaje się całkiem ok.
  Yamaha trochę tańsza, ale na początek do ćwiczeń powinna wystarczyć a zostanie Ci jeszcze parę złotych na jakieś dodatki: http://allegro.pl/yamaha-rbx-170-gitara-basowa-i6895621553.html
 5. Jeśli ten Cort jest sprawny to polecam. To dobra firma i całkiem niezły model. Jeśli chodzi o inne rady to polecam Ci jak najszybciej zacząć grać z metronomem. Zajrzyj sobie tutaj
  https://drumshop.pl/1739-metronomy?orderby=price&orderway=asc
  https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/335/gitary-akcesoria-metronomy.html
  Albo tu masz darmowy
  https://www.metronomeonline.com/
 6. Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)
 7. @Jagdpanther: Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)  Jesteś aresztowany za podważanie ważności metronomu.

  http://media.boingboing.net/wp-content/uploads/2016/01/4000.jpg[/url]
 8. Doskonałe:-))))
Napisz odpowiedź