Rada dla początkującego

Rada-dla-poczatkujacego
Witam, już od dłuższego czasu przymierzałam się do nauki gry na gitarze basowej. Chciałam zakupić takową gitarę, która służyłaby mi tylko i wyłącznie do ćwiczenia w domu. O gitarze basowej nie wiem absolutnie nic poza totalnymi podstawami. Niestety, budżet jest bardzo mały, do 700 zł. Czy zakup tej oto gitary na początek byłby dobrym pomysłem?:

Bardzo proszę o porady odnośnie zakupu gitary, jeśli by się dało. Z góry dziękuję 🙂
Edit: zapomniałam wspomnieć, że gitara może być zarówno używana, jak i nowa.

Czy myślisz, że warto zacząć uczyć się gry na gitarze basowej jako początkujący?
Jaka jest najlepsza gitara basowa dla początkujących, którą można kupić za 700 zł?
Czy powinienem kupić używaną gitara basową za 700 zł czy nową?
Jakie są podstawowe rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę przy wyborze gitary basowej jako początkujący?
Czy istnieją jakieś specjalne marki, które poleciłbyś dla początkujących na gitarze basowej?
Czy powinienem wybierać gitarę basową z 4 czy 5 strunami jako początkujący?
Jaka jest najlepsza wielkość dla gitary basowej dla początkujących?
Co wiesz o różnych rodzajach pickupów w gitarze basowej i jak wpływają na dźwięk?
Czy powinienem kupić też wzmacniacz lub wystarczy mi tylko gitara basowa do ćwiczenia w domu?
Jakie materiały i źródła polecasz dla początkującego, aby szybko nauczyć się gry na gitarze basowej?

Podziel się swoją opinią
gosieksz1
gosieksz1
Artykuły: 0

8 komentarzy

  1. Jeżeli szukasz basu nowego, to chyba poza Cortem czy Epiphone’m Toby niewiele jest do wyboru (poza markami „pośledniejszymi”, aczkolwiek niekoniecznie robiącymi złe instrumenty).
    Bardzo ciekawą opcją może być to wiosło: [url=][/url]
    VGS kojarzył mi się zawsze ze średnim budżetem, a tu takie raczej niskobudżetowe wiosełko…

  2. W sąsiednim wątku (w zasadzie te samo pytanie) podano linki do zestawu z Thomanna składającego się z basu, wzmacniacza, tunera i kabla. Nie jest to złe rozwiązanie dla początkującego basisty. Musisz jedynie wiedzieć, że ten wzmacniacz nadaje się jedynie do ćwiczenia w domu (ma za małą moc aby go używać w innych sytuacjach). Jeśli jednak szukasz jedynie basu, to ja mam na zbyciu używany bas 5-strunowy „Cruiser by Crafter”. W zasadzie taki sam jak tu: – jedynie klucze mam chromowane a nie czarne. Na tym basie była nagrywana płyta więc ani na scenie ani nawet w studio nie będzie wstydu. Cena mojego to 400 zł. Więc możesz ewentualnie też to rozważyć. Ale poczytaj opinie w tym sąsiednim wątku – może będą inne ciekawe propozycje.

    Marek

  3. Dopisałaś, że może być używana, a to poszerza trochę zakres poszukiwań. MarkBass powyżej oferuje Ci sprawdzony przez Niego instrument w bardzo dobrej cenie. Jeśli nie chcesz piątki na początek, to masz na forum od groma wątków do przekopania, ale w skrócie to, żeby zmniejszyć ryzyko nacięcia się na szrot, to moim zdaniem warto wybierać pierwszy bass głównie pomiędzy markami takimi jak najczęściej wymieniane w tego typu wątkach czyli: Squier, Cort, Epiphone, Yamaha, Washburn, SX, Encore, Harley Benton (z wyłączeniem modeli „dekoracyjnych”) i dodałbym do tego Peavey (z serii Millenium) i Samick’a Corsair – no i ten VGS myślę, że ciekawy by był.
    Zgaduję, że jako dziewczyna masz dość drobne dłonie, więc celowałbym w coś z wąskim gryfem i przy okazji nie za ciężkiego – przykłady to Cort oraz:
    [url=][/url]
    [url=][/url]
    Oba powyższe modele (oczywiście nie dokładnie te zalinkowane instrumenty) miałem w łapach i są bardzo wygodnymi w graniu wiosłami, ale kupując używkę zawsze jest pewne ryzyko…

  4. Dobrze jest kupić poza gitarą jakiś piecyk do ćwiczeń albo interfejs audio. W końcu trzeba jakoś słyszeć co się gra i mieć możliwość komfortowego ćwiczenia z podkładem.
    Epiphone Toby wydaje się sensowny na początek:
    Trochę mało wyraźne te zdjęcia, ale wydaje się całkiem ok.
    Yamaha trochę tańsza, ale na początek do ćwiczeń powinna wystarczyć a zostanie Ci jeszcze parę złotych na jakieś dodatki:

  5. Jeśli ten Cort jest sprawny to polecam. To dobra firma i całkiem niezły model. Jeśli chodzi o inne rady to polecam Ci jak najszybciej zacząć grać z metronomem. Zajrzyj sobie tutaj

    offer/335/gitary-akcesoria-metronomy.html
    Albo tu masz darmowy
    /

  6. Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)

  7. [quote=Jagdpanther]Wszelkiej maści darmowe metronomy masz też w ulubionych nagraniach, do których polecam grać. Będzie przyjemniej:-)[/quote]

    Jesteś aresztowany za podważanie ważności metronomu.

    [img=800×500][/url]

Możliwość komentowania została wyłączona.