PACZKA NA – MONACOR SP-38/300NEO

Jako początkujący basista próbuję skonstruować swoją pierwszą paczkę basową. Wybrałem głośnik Monacor SP-38/300NEO, ale zastanawiam się, czy jest to dobry wybór w budżecie do 600zł.

PACZKA-NA-8211-MONACOR-SP-38300NEO
Witam to mój pierwszy post 🙂 Jestem początkującym basistą.. ucze sie od roku. Planuje zrobić sobie paczkę do basu. Dysponuje końcówką mocy: Gem Sound EXA-2950 ~ 1000W przy 4ohm i mostku
www.korg.megamusic.pl/p7299.836_gem_sound_exa_2950_wzmacniacz_mocy.html Zazcynam grać z kapelą i chciałbym zrobić sobie paczke Basową. Na chwile gram na 200w głośniku niskotonowym NONAME i 2 paczkach UNITRY 😉 z 89r Jezeli chodzi o obudowę poradzę sobie bo mam na koncie już kilka „dobrych konstrukcji” i WINISD nie jest mi obcy. Rozmiar pudła z grubsza bez ograniczeń. Nie lubie Bass Reflexów. Mam kłopot z doborem głośnika. Narazie wybrałem głośnik z tytułu
www.monacor.pl/produkty/sp-38-300neo budżet ok moc ok ale nie wiem jak się to sprawdzi do gitary basowej. Nie mam jeszcze ulubionego stylu.. nie klanguje (jeszcze 😉 ) Pytanie do doświadczonych czy do 600zł znajde coś lepszego…?

Czy dysponuję końcówką mocy o mocy 1000W przy 4ohm i mostku i zaczynam grać z kapelą, ale potrzebuję paczki basowej?
Czy gram na 200W głośniku niskotonowym NONAME i 2 paczkach UNITRY z 89r, ale chciałbym mieć coś lepszego do gitary basowej?
Czy mam kilka dobrych konstrukcji obudów i WINISD nie jest mi obcy, ale nie wiem jaki głośnik wybrać?
Czy chcę zrobić sobie paczkę basową, ale nie lubię Bass Reflexów?
Czy chcę zrobić sobie paczkę basową z głośnikiem z tytułu 38 300neo, ale nie wiem jak to się sprawdzi do gitary basowej?
Czy chciałbym uzyskać poradę od doświadczonych basistów w doborze głośnika do paczki basowej do 600zł?
Czy uczę się gry na basie od roku, ale nie mam jeszcze ulubionego stylu?
Czy mam końcówkę mocy Gem Sound EXA 2950, ale potrzebuję paczki basowej do gry z kapelą?
Czy chciałbym zrobić sobie paczkę basową, ale szukam czegoś w okolicach 600zł, co będzie lepsze od głośnika z tytułu 38/300neo?

Podziel się swoją opinią
qvaisner
qvaisner
Artykuły: 0

18 komentarzy

  1. Odpowiedzi są proste i dwie: Czy bedzie to jakoś grało na tym głosniku ?? TAK Czy są lepsze głośniki w tej kasie ?? TAK Generalnie monacor to nie jest jakaś tam mega znacząca firma jeśli chodzi o sprzet basowy , wiec nie spodziewaj się cudów, dobre głośniki to kanony nagłośnienia i głośniki ,które od lat stosują producenci kolumn basowych czyli np. Eminence , Celestion . Tu przykladowe ceny:
    http://www.thomann.de/pl/glosniki_15.html?pg=2

  2. Kappa Pro 15A 500W jest wysoce muzycznie brzmiącym głośnikiem (w sensie instrumentalnym, a nie generowania dołu w PA). Miałem ten głośnik we własnoręcznie zbudowanej pace (wzór Ampeg Classic 1×15) i skutecznością i dynamiką dorównywał paczce 4×10″.
    http://www.thomann.de/pl/eminence_kappa_pro15.htm Pytanie zasadnicze: czy jest sens budować paczkę, skoro dostępne są niedrogie, skuteczne opcje?
    http://www.thomann.de/pl/harley_benton_bb410t.htm OLX.pl/oferta/behringer-ultrabass-8×10-CID751-IDjeT19.html A właściwie – po grzyba masz kombinować z głosnikami/paczkami/końcówką – jak dopiero zaczynasz? Kup sobie kombo: allegro.pl/fender-rumble-100-210-i6881881369.html

  3. Domyślałem się OMSON ze chodzi o $ 🙂 Z swojej strony też mogę potwierdzić ,że Kappa Pro 15 to świetny głosnik , mam go w jednej paczce i niezle wymiata.Nie jest wcale zmulony jak na 15 , do tego jest naprawdę głośny.

  4. Dzięki za odpowiedzi 🙂 kombinacja – mam niezłą końcówkę, 2 efekty i brakuje mi tylko paczki. grywałem na próbach na combo 100W i miało za mało „dołu” stąd pomysł na własną paczkę która ma mocny dół. Chcę ją zbudować ponieważ nic nie daje większej satysfakcji i frajdy niż granie „na swoim” Zbudowałem bratu już 2 paczki do „zwykłej” gitary i sporo ludzi chwaliło sobie 😉 jedna sprzedana (na celestionach wybranych przez brata) W rozwiązaniach w tych pieniądzach nie ma niesymetrycznych pudeł, wzmocnień wewnątrz obudowy i jak mi się wydaje dobrej ręcznej roboty… i w 1000zł (600 głośnik, 300 pudło, tłumienie, zwrotnica, estetyka) nie ma nowego nieużywanego sprzętu 🙁 o skuteczności 100db i 300W mocy. Mam tylko dylemat co do głośnika. Budżet na głośnik jest nie przekraczalny i wynosi 600zł

  5. Jak chcesz rzeczywiście jedna 15-stke, to lepiej nie ryzykuj. Masz już 2 głosy za tym, że polecana Kappa Pro 15A 500W gra skutecznie i z duża dynamiką. Nie zrozum tego źle – ja tez budowałem własne paczki – trochę zachodu i pieniędzy kosztowało mnie przerzucanie głośników i dobór takich, które będą odpowiednio współpracować z gitarą basową, a oprócz tego będą miały jakiś konkretny charakter.
    http://www.musicexpress.pl/pl/product/4709,eminence-kappa-pro-15a-glosnik-15-500w-aluminium

  6. FaitalPro 15PR400 to potwory. Kosztują ale słychać i czuć dlaczego. Warto przekroczyć dla nich 600zł.

  7. 🙂 kolejna paczka konkretnych informacji. Wygląda na to że wygra Eminence KAPPA PRO 15A chyba że w tych 650zł dało by sie wcisnąć 2*10 z równie mocnym „dołem” ale tego raczej nie uda się zrobić..

  8. Jedna 15 za 600 zagra dużo lepiej od dwóch 10 za 300 sztuka. Zostań przy 115, to najlepszy sposób na dobrze brzmiącą paczkę za niewielkie pieniądze.

  9. ok 🙂 jak już zbuduje całość pochwale sie jak wyszło 😉 dzięki za pomoc.

  10. po wielu dniach składania budżetu nie wytrzymałem i obliczyłem paczkę dla:
    Eminence Legend CA 154
    15″ Speaker 300 W 4 Ohms
    szczegóły

    Wg obliczeń paczka, którą zbudowałem schodzi niżej niż obliczana dla FaitalPro 15PR400
    niestety moja jest o 2db cichsza ale na próby i do grania w domu wystarczy 😉

    Jeszcze raz dzięki za wsparcie 🙂

    [img=576×970][/url]

  11. Dorzucając parę złotych więcej na Kappa Pro 15 zyskałbyś o wiele bardziej charakterny sound i skuteczność do basu. Ta czy siak – gratulacje, niech Ci służy i cieszy Twoja paczka 🙂

  12. Gratulacje za wykonanie i chęć działania DIY. Czy obliczenia w WinISD konfrontowałeś z jakimś innym programem?
    Pytam, bo u mnie powstaje właśnie jakby „wizualnie młodszy brat” (a raczej mniejszy) Twojej konstrukcji:)
    Też liczyłem w WinISD, ale z ciekawości sprawdziłbym też w innym programie, tylko nie za bardzo mam pomysł „czym” to ugryźć – może w weekend uda mi się skończyć, bo wszystkie elementy mam kupione, a na razie jestem na takim etapie:

  13. Ponieważ założeniem tej paczki była typowo „domowa miniaturyzacja” będą w niej dwa maleństwa od Fane – dokładnie te: [url=][/url], czyli w sumie: 200W RMS, 4 Ohm’y, dwa bassreflex’y 48mm.
    Generalnie ma być połączeniem dwóch konstrukcji:
    EarCandy: [url=][/url]
    oraz BagEnd: [url=][/url]
    Żeby nie offtop’ować w tym temacie, to pochwalę się „Pinokiem” w innym wątku, jak tylko go skończę.

  14. BTW – to EarCandy to chyba jakaś zaawansowana technologia… 🙂 🙂 🙂 Koleś podaje specyfikację 40Hz-4,5kHz, moc 500W, a w katalogu Eminence jak byk stoi: Delta 10A 10″ 63Hz-3,5kHz, 350W

  15. dawno nie zaglądałem… paczka liczona w winisd w obydwu wersjach wychodziła podobnie..
    strojenie basrefelxów pokazało że lepiej brzmi przy otworach o 1 cm głębszych.
    Minimalnie mocniej podbija to na czym mi zależało czyli bardzo niski dół :))

    Moja paczka jest bezkompromisowa… głośnik wymagał 200litrów 🙁 więc o miniaturyzacji nie było mowy.
    Na szczęście wożę moich znajomych z kapeli na próby więc nie marudzą przy noszeniu 😉

    paczka teoretycznie bardzo równa :>

    [img=1110×771][/url]

Możliwość komentowania została wyłączona.